Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Świecąca kontrolka ładowania + otwartych drzwi i klapy + ham

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Papas88
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2023 19:15
Auto: Accord VI Coupe 98
silnik: 3.0 v6 vtec

Świecąca kontrolka ładowania + otwartych drzwi i klapy + ham

Post autor: Papas88 »

Siemka. Otóż świeci mi cały czas kontrolka od ładowania + otwarte drzwi + od stopu. Alternator nowy, ładowanie jak z książki 14.4, a akumulator po 2 tygodniach stania bez problemowo daje full prąd do odpalenia. Czasami podczas jazdy zgasną te kontrolki na parę sekund, ale rzadko. Alternator 100% jakiś zamiennik. Czy to może być zwykła zwara czy chiński alternator albo ten akumulator robi problem? Wpiąłem woltomierz żeby cały czas widzieć ładowanie. Sztywno 14.4. Dodam że jak odepne wtyczkę od alternatora (ta sterująca) to znikają i kontrolki i ładowanie...
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Świecąca kontrolka ładowania + otwartych drzwi i klapy +

Post autor: Robertos »

Może trzeba sprawdzić w jakim stanie są kable masowe, jak wiadomo to bolączka accordów VI gen.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Świecąca kontrolka ładowania + otwartych drzwi i klapy +

Post autor: wysio »

Również sprawdziłbym masę. A do kontroli ładowania i stanu naładowania polecam kupić ładowarkę do telefonu z wbudowanym czujnikiem prądu. Nie dość, że naładujesz telefon, to jeszcze sprawdzisz na wyświetlaczu poziom naładowania i prąd ładowania akumulatora.
Awatar użytkownika
Papas88
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2023 19:15
Auto: Accord VI Coupe 98
silnik: 3.0 v6 vtec

Re: Świecąca kontrolka ładowania + otwartych drzwi i klapy +

Post autor: Papas88 »

Właśnie myślałem o sprawdzeniu masy, ale nie wiedząc że to ich bolączką i doszukiwalem się innych symptomów braku masy. Na przykład poszarpywania silnika i mrugania kontrolek. Sprawdzę temat. A co do ładowarki z miernikiem to właśnie taką mam wpiętą 8-)
Awatar użytkownika
Papas88
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2023 19:15
Auto: Accord VI Coupe 98
silnik: 3.0 v6 vtec

Re: Świecąca kontrolka ładowania + otwartych drzwi i klapy +

Post autor: Papas88 »

Wiem, że to pójście na łatwiznę, ale możecie podpowiedzieć gdzie szukać podpięcia masy do budy, czy gdzie tam ona idzie?
ODPOWIEDZ