Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Górny, przedni wahacz

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
adincg2
Posty: 31
Rejestracja: 05 sie 2016 13:26
Auto: cg2
silnik: 3.0

Re: Górny, przedni wahacz

Post autor: adincg2 »

Sworzeń trzeba wbić w odpowiednim położeniu to wiem. Jego się wbija i blokuje segerm? Szkoda ze nikt nie wpadł na pomysł zrobienia fotek co i jak :( Rozumiem ze tuleje wystarczy wybić i wbić nowe obojętne jak? Ogólnie warto od razu wymienić tuleje czy tylko sworzeń skoro tuleje mam ponoć dobre?
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Górny, przedni wahacz

Post autor: Robertos »

adincg2 pisze:Sworzeń trzeba wbić w odpowiednim położeniu to wiem. Jego się wbija i blokuje segerm? Szkoda ze nikt nie wpadł na pomysł zrobienia fotek co i jak :( Rozumiem ze tuleje wystarczy wybić i wbić nowe obojętne jak? Ogólnie warto od razu wymienić tuleje czy tylko sworzeń skoro tuleje mam ponoć dobre?
Tulei nie tykaj, tak jak pisał Lebow, one bez problemu dadzą radę i będą lepiej pracowały na wahaczu jak nie jeden zamiennik.
Nabijasz sworzeń i blokujesz segerem. ;)
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Górny, przedni wahacz

Post autor: Krzysiek15255 »

Ewentualnie jak sworzeń wejdzie luźno to wypadałoby go heftnąć w trzech miejscach żeby nie ruszał się.
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Górny, przedni wahacz

Post autor: krisss111 »

ja wsadzałem ostatnio do górnego w VII genie sworznie 555 i pasują na mega wcisk.... stary sworzeń po odcięciu "ramienia" czy jak to tam nazwać, został wybity młoteczkiem bez żadnego problemu, kilka konkretnych trafień i wyskoczył, nowy, po oczyszczeniu gniazda wchodzi na wcisk. odpowiednio dobrana nasadka (bodajże 38) imadło i wchodzi, jak się delikatnie przekosi, to pomóc mu młoteczkiem wrócić na właściwy tor. nie wiem jak inne ale 555 mają seger zabezpieczający. stare nie miały, ale obstawiam, że to jeszcze OEM były.

dolne sworznie też ostatnio wymieniałem i u siebie i w jakimś VII genie. do mnie poszło 555 a do VII CTR. jedne i drugi miały seger, i oba godne polecenia. z tym, że w przypadku sworznia CTR i VII gena gniazdo miało tak jakby za wysoki kołnierz, żeby wszedł seger. konieczne było wyjęcie sworznia i podszlifowanie wahacze, dosłownie milimetr i dopiero wszedł pierścień
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Górny, przedni wahacz

Post autor: wysio »

Panowie, jaki w końcu sworzeń wchodzi w górny wahacz, bo przejrzałem forum i sklepy, i zgłupiałem, bo są rozbieżności. Chodzi mi o CTR. Robertos napisał, że włożył CBHO-28 , a znów regred, że CBHO-14 i te generalnie widnieją w katalogach jako przeznaczone do Accorda. CBHO-28 to niby do Civic, Preludy i CRX. To jak to w końcu jest? Dwa modele sworzni, te same auto...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Górny, przedni wahacz

Post autor: MuzykGrzes »

Jak wymieniałem to kupiłem 14 teraz będę wymieniał i kupiłem Sidem 47683 bo niestety ctr'a odkręcić się nie da (gwint się zerwał)
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Górny, przedni wahacz

Post autor: Krzysiek15255 »

Dolny sworzeń: 555 SB-6182
Górny sworzeń: 555 SB-6191

Obrazek

Obrazek

Jeden wszedł ciasno, a drugi trochę lżej. Dlatego obydwa heftnięte w 3 miejscach.
williams
Posty: 15
Rejestracja: 16 lut 2018 22:58
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0
Lokalizacja: Łódź

Re: Górny, przedni wahacz

Post autor: williams »

MuzykGrzes pisze: niestety ctr'a odkręcić się nie da (gwint się zerwał)
Potwierdzam, CTR lubi zerwac gwint.
jasonclayton
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2018 15:04
Auto: Accord VI
silnik: 2.3

Przywitanie i pytanie (sworznie wahaczy oraz ABS)

Post autor: jasonclayton »

Witam wszystkich forumowiczów. Piotrek z Chełma. Od miesiąca jestem wlascicielem Accorda VI 2002 r. 2.3 benzyna+ swieżo zalozony gaz. Przyszedl czas na maly serwis. Do wymiany poszedl kompletny rozrząd z pompą i uszczelniaczem. Samochód wlasnie stoi w warsztacie i mam do forumowiczów dwa pytania. Okazało się ze do wymiany są tez sworznie wahaczy z przodu a także jest jakis problem z abs-em. Mechanik ktory zajmuje się nie moze znaleść sworzni oraz czujników abs-u. Moze ktos z was forumowiczów jest w stanie mi pomóc
Bedę zobowiązany za każdą radę i pomoc (ja niestety w mechanice jestem zielony)
Pozdrawiam jeszcze raz
Piotrek
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Górny, przedni wahacz

Post autor: fotografiks »

Powyżej masz dobre info apropo polecanego CTRa.

Podrzuce tylko, że dolny sworzeń OEM to :

51220-S84-305 po tym Twój maestro powinien znaleźć interesujący go element lub zamienniki.


Z innej beczki:

Górny wahacz:
51450-S84-A01 prawy
51460-S84-A01 lewy

Ja się nie patyczkuję i wymieniam zawsze całe górne wahacze - teraz latam na jakichś Kamoka za 60zł/szt i blisko 20 tysi banglają jak złe :lol:
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
ODPOWIEDZ