Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Tarcze hamulcowe

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: wysio »

I są w szerokości 282?
Awatar użytkownika
Krawik
Posty: 83
Rejestracja: 24 lis 2015 21:23
Auto: CG2
silnik: V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Krawik »

I grubości 28mm a nie 25?

Dasz namiar na ten sklep ?
Hubert
Posty: 70
Rejestracja: 28 paź 2017 00:28
Auto: Accord coupe 98-02
silnik: 3.0

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Hubert »

Tak ...
https://www.brakes.pl/product_info.php/ ... 6e657f6489" onclick="window.open(this.href);return false;
... tylko sorry cena 500 jest za jedną, ja się będę decydować na taki zakup bo w perspektywie się kalkuluje :-) Jeżeli ktoś myśli poważnie kalkuluje się na ebay kupować zestawy z klockami, wychodzi korzystniej głównie z UK, ewentualnie US
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: wysio »

Powiem tak. Jeżeli ktoś jeździ bardzo często dynamicznie i pałuje od świateł hamując ostro przed następnymi za kilkaset metrów, to takie tarcze mają sens. Chociaż chyba wolał bym jeszcze trochę dołożyć i zrobić SWAP na 320mm. W innym wypadku nie widzę sensu zakupu takich tarcz. Na A.B.S. zrobiłem w lato kurs nad morze i później jeszcze w góry załadowany tak, że przycierałem rurą od wydechu na koleinach i nic złego się nie stało. Do tej pory hamuje jak należy. Ale też nie hamuje nagle mocno tuż przed przeszkodą, jeśli widzę ją z daleka.
Hubert
Posty: 70
Rejestracja: 28 paź 2017 00:28
Auto: Accord coupe 98-02
silnik: 3.0

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Hubert »

wysio pisze:Powiem tak. Jeżeli ktoś jeździ bardzo często dynamicznie i pałuje od świateł hamując ostro przed następnymi za kilkaset metrów, to takie tarcze mają sens. Chociaż chyba wolał bym jeszcze trochę dołożyć i zrobić SWAP na 320mm. W innym wypadku nie widzę sensu zakupu takich tarcz. Na A.B.S. zrobiłem w lato kurs nad morze i później jeszcze w góry załadowany tak, że przycierałem rurą od wydechu na koleinach i nic złego się nie stało. Do tej pory hamuje jak należy. Ale też nie hamuje nagle mocno tuż przed przeszkodą, jeśli widzę ją z daleka.
Powiem tak, masz rację, jeżeli nic Ci się nie dzieje ... moje propozycje wynikają ze zgłaszanego problemu gięcia się tarcz, osobiście nie znam tematu bo mam 320mm. Po pierwsze każdy musi sobie przekalkulować co ile musi zmienić tarcze.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: wysio »

Owszem. Ale przy takich tarczach to znów klocki lecą szybciej i więcej pylą. Miałem do czynienia z wieloma autami o mocach niemal 300KM lub więcej i nigdzie tego typu tarcz nie widziałem. To gdzie dopiero takie tarcze do CG2.
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: b0Ls »

wysio pisze:Owszem. Ale przy takich tarczach to znów klocki lecą szybciej i więcej pylą.
Wtedy wystarczy kupić ceramiczne klocki.
slawny7
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2017 10:43
Auto: Accord
silnik: J30A1
Lokalizacja: Lębork

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: slawny7 »

Ufff, ilu użytkowników tyle opinii... Przednie tarcze 3.0 V6
Jakiś czas temu lokalny mechanik zasugerował mi wymianę tarcz, bo w jego ocenie były za cienkie. Żałuję, bo teraz co miesiąc pojawiam się w warsztacie i wymieniam tarcze za tarczami. Nie hamuję agresywnie, więc przypalanie raczej nie wchodzi w rachubę. Na mój chłopski rozum, to powód tkwi w montażu lub nieodpowiednim zestawieniu tarcz z klockami. Nie pytajcie mnie o producenta jednych i drugich, bo zazwyczaj samochód wydaje mi stróż.
I teraz pytanie. Jeśli dobrze zrozumiałem przekaz z waszych postów, to przy tańszych tarczach należy stosować miękkie klocki, żeby tarcza nie wygięła się po pierwszym tysiącu kilometrów? Czy możecie mi coś zasugerować za rozsądne pieniądze? Nie ukrywam, że coraz bardziej skłaniam się ku kupnie seryjnych używek.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: slepak »

slawny7 pisze:Ufff, ilu użytkowników tyle opinii... Przednie tarcze 3.0 V6
Jakiś czas temu lokalny mechanik zasugerował mi wymianę tarcz, bo w jego ocenie były za cienkie. Żałuję, bo teraz co miesiąc pojawiam się w warsztacie i wymieniam tarcze za tarczami. Nie hamuję agresywnie, więc przypalanie raczej nie wchodzi w rachubę. Na mój chłopski rozum, to powód tkwi w montażu lub nieodpowiednim zestawieniu tarcz z klockami. Nie pytajcie mnie o producenta jednych i drugich, bo zazwyczaj samochód wydaje mi stróż.
I teraz pytanie. Jeśli dobrze zrozumiałem przekaz z waszych postów, to przy tańszych tarczach należy stosować miękkie klocki, żeby tarcza nie wygięła się po pierwszym tysiącu kilometrów? Czy możecie mi coś zasugerować za rozsądne pieniądze? Nie ukrywam, że coraz bardziej skłaniam się ku kupnie seryjnych używek.

Kup zaciski od VII gena 300mm i będzie po problemie.
Do kupienia na allegro w cenie złomu, a tarcz i klocków sensownych firm od groma. Problem będzie rozwiązany raz na zawsze.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Mucha
Posty: 69
Rejestracja: 07 mar 2016 00:59
Auto: CG2 2000r
silnik: 3.0
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Mucha »

Czy faktycznie założenie zacisków od VII gena i tarcz 300 rozwiązuje ten problem? Ktoś ma i poleca? Bo moje nowe tarcze już po 3 miesiącach biją (przy hamowaniu ze 160 ciu)
Honda Accord Coupe VI CG2 2000r.,Honda Civic V 1.3 1994
ODPOWIEDZ