Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Tarcze hamulcowe

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
KubaM
Posty: 35
Rejestracja: 07 lis 2011 20:21
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Tarcze hamulcowe

Post autor: KubaM »

Po odwiedzinach lokalnego JC, który najpierw przysłał złe, a później stwierdził, że nie mają odpowiednich, po poszukiwaniach na allegro, gdzie znalazłem co prawda, ale jakość budzi moje zastrzeżenia stwierdzam, że nabycie tarcz pasujących to tego Accorda jest sporym problemem.
Choć dział to też już sam mówi to wspomnę dla pewności - moja wersja to J30A [3.0 V6] 98' coupe. Szukam tarcz do przodu, ale jeśli ma się to skończyć wysyłką z USA, co też rozważam zaopatrzę się też w tylne.

Moje pytanie jest następujące, czy wiecie może gdzie kupić tarcze z klockami (przód) do mojego modelu? Jestem z Krakowa, ale wysyłka jak najbardziej też mi odpowiada.
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kbl100 »

wiekszosc ludzi w tym ja zakładają tarcze od sedna. Sa troszkę cieńsze od tych w coupe ale nie ma to większego wpływu na układ hamulcowy. Wątpię w to aby ktos zjechał tarcze do grubości zyletki bo wtedy mógłby pojawić sie problem wypadaniem klocków
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Trojan »

Polecam kolegę Pejot z forum HAKP ,jest z KRK także miałbyś blisko ,może coś poleci do Ciebie ja brałem u niego zestaw na przód i na tył do V6.Na przód nie polecam tego co brałem czyli nacinane i nawiercane tarcze Nipparts ,biły od razu po montażu u innego kolegi był ten sam problem z tymi tarczami też miał QP V6, do tego przy mocniejszym hamowaniu hałasują no ale to już norma.
http://www.accordklubpolska.pl/profile. ... file&u=993
U nas grubość tarczy to 28mm ,w większości proponują 25mm.
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kbl100 »

a mi sie porypało bo v6 ma 5 szpilek to od sedana nie będą pasować heh
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: figo »

Ja mam tarcze od Pejota i mogę polecić kolegę, tak jak Trojan pisze trecze do nas to 282 i 28mm grubości. Pejot ma z rozstawem 4x114,3 i 5x114,3.
HR
KubaM
Posty: 35
Rejestracja: 07 lis 2011 20:21
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: KubaM »

Super, dzięki, już skontaktowałem się z Pejotem i już mam odpowiedź.
KubaM
Posty: 35
Rejestracja: 07 lis 2011 20:21
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: KubaM »

Dostałem też w międzyczasie odpowiedź z innego sklepu:
Jeśli chodzi o tarcze hamulcowe w tej chwili dostępne tylko:
DBA Oyodo/tuning 493zł /szt,
215zł/szt Blueprint,
160 zł/szt Ashika
Jakieś opinie o tych konkretnych?
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: figo »

Ja mam na przedniej osi tarcze blueprint i klocki ferodo premier, na tyle klocki właśnie Ashika i powiem że to dobry zestaw. Kupa hamuje bardzo dobrze w porównaniu do tego co było. Nie zapomnij o nowym płynie hamulcowym bo to daje bardzo dużo.
HR
Awatar użytkownika
wfe
Posty: 23
Rejestracja: 07 lut 2013 20:09
Auto: Accord CG2 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: WPR

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: wfe »

Jestem świeżo po wymianie zestawu hamującego/ przód. Rzeczywiście, niewielki wybór w hurtowniach, dla modelu który kolega wymienił na początku. Z przykrością stwierdzam, że nie miałem tysiaka na kpl EbC, bądź kupna tarcz w serwisie. Zaryzykowałem (poniekąd też dlatego, by wyrobić sobie własną opinie) i kupiłem tarcze ABE. Do zestawu dołączyłem klocki Ferodo Premier. Na razie zrobiłem 100 km i póki co nie mam do czego się przyczepić. Nie wyczułem bicia, czy jakichś dziwnych odgłosów. Wszystko pracuje jak należy. Co prawda przed montażem miałem pewne obawy, bo tarcze wyglądają jak niewykończone, a powierzchnia wewnętrzna jest cieńsza od zewnętrznej o niecały milimetr :) ...ale za cenę 130zł/szt postanowiłem je na własnej skórze przetestować. Jak już napisałem, na razie jestem mile zaskoczony. Zobaczymy co będzie się działo w dalszej eksploatacji. Tarcze firmy ABE, są produkowane dla InterCars`u. Jest duże prawdopodobieństwo, że tarcz nie toczą w chinach, a w naszej Częstochowie... tego nie wiem, ale zostałem namówiony do kupna przez kolegę, który zajmuje się sprzedażą w jednej z hurtowni. Twierdzi że do tej pory nie słyszał o reklamacjach, więc może czasem nie warto przepłacać? :) Na pewno napiszę za jakiś czas, co dalej z tą firmą...ale na pewno jest to jakaś tańsza alternatywa dla naszych Qpet. Pzdr
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Trojan »

To czekamy na odzew za kilka tyś km. :ugeek:
ODPOWIEDZ