Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Szarpanie biegami- automat

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
elvis
Posty: 18
Rejestracja: 14 cze 2012 21:17
Auto: accord 98-02
silnik: 2.3

Szarpanie biegami- automat

Post autor: elvis »

Witam. Wymieniłem olej w swojej Hondzie. W skrzyni. Teraz lepiej zmienia te biegi , ale nadal jest szarpniecie miedzy 1 a 2 biegiem. czasem mam wrazenie , ze rusza z 2 biegu. 2 sekundy póżniej redukuje i juz nie szarpie. rzadko tak sie dzieje. jesli gaz wciskam lekko {wolna jazda} nie szarpie. ale gdy troszke mu depne to juz jest kosmos! az czuc udezenie miedzy zmianą. słyszałem o jakis uzdatniaczach do automatów. po jego aplikacji ponoć mozna odczuc różnice w pracy skrzyni. Miał juz ktos z was taki problem , którego własnie rozwiązał poprzez jakis specyfik? Czekam na jakies porady. DZIEKI
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Szarpanie biegami- automat

Post autor: Trojan »

Kiedyś pamiętam na HAKP jeden gość zalał do skrzyni w coupe coś w stylu doktora, super gęsty produkt podobno,trzeba było go mieszać z olejem przed zalaniem,początkowo podobno efekt był dobry bo przestało szarpać ale po jakiś 3-4 tyś km skrzynia się poddała.
Ja bym nie ryzykował.
Zmień za jakieś 1500km znowu olej ,może będzie ciut lepiej.
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: Szarpanie biegami- automat

Post autor: rychu94 »

były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Szarpanie biegami- automat

Post autor: Trojan »

Nie kojarzę produktu ale bardzo możliwe , opakowanie chyba też było czerwone. :mrgreen:
Dawno temu to było, typ mieszkał w stanach i tam to kupował i zalewał.
Chyba ,że chodzi o to ,że Ty rychu ten produkt znasz i polecasz :?:
ODPOWIEDZ