Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

ciśnienie na cylindrach

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: ciśnienie na cylindrach

Post autor: figo »

Tak też myślałem, mi też polecił ten olej i będę na niego zmieniał. Właśnie dużo pozytywnych opini słyszałem o tym milersie.
HR
Awatar użytkownika
soul
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2011 18:06
Auto: Coupe 99
silnik: F20B5

Re: ciśnienie na cylindrach

Post autor: soul »

być może wynik był uzalezniony od rozgrzania silnika w moim przypadku mierzylem na bardzo rozgrzanym , do tego pierscionki moze uszczelnione dobrym olejem i wychodzilo po te 14,5 - 15 bar.

w kazdym badz razie znalzalem dokladne info serwisowe dla f20b5 i jest 12,3 bara fabrycznie, ale to zapewne na zimnym silniku niedoszczelnionym olejem.
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: ciśnienie na cylindrach

Post autor: matysziom »

skoro tyle podaja w serwisowce to raczej chlopaki wiedzieli jak mierzyc i nie sadze by bylo na zimnym.
Ty za to masz bardzo dobre cisnienie, tj miales :P
ODPOWIEDZ