Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Czy F20B5 mają osłonę dolną silnika?

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Tronik
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2011 19:02
Auto: Accord Coupe 99
silnik: F20B5

Czy F20B5 mają osłonę dolną silnika?

Post autor: Tronik »

Witajcie. Przyglądałem dziś dokładnie od spodu autko i stwierdzam że jakby brakuje dolnej osłony silnika. Jest tylko kawałek plastiku od przodu ale zauważyłem jakby zaczepy na nim i dziury na śruby do zamocowania nie wiem, osłony silnika? Czy przypadkiem w F20B5 nie powinno być plastikowej osłony która chroniła by miskę olejową i sięgała nawet ciutkę właśnie poza nią ?

Proszę o odpowiedź. Najlepiej o zdjęcia od spodu Waszych Coupe jak to wygląda. Jutro zabiorę się za wymianę oleju skrzyni biegów to zrobię fotkę.
Mam jeszcze pytanie co do wlewu oleju do skrzyni. Przyglądałem się dziś i widziałem jakby tylko korek spustowy oleju. Gdzie jest korek do wlania płynu do skrzyni biegów?
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy F20B5 mają osłonę dolną silnika?

Post autor: maxel »

spustowy jest na dole, do wlewu jest ciutek wyżej, mniej więcej tej samej wielkości, patrząc od strony przodu auta na skrzynię to jest bardziej po lewej stronie i właśnie wyżej
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Czy F20B5 mają osłonę dolną silnika?

Post autor: figo »

osłony silnika u nas nie ma, jest tylko wąska idąca od zderzaka i dwie z nie duże z boku od nadkoli i tyle :/
HR
ODPOWIEDZ