Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

centralny zamek

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
kiler7
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2011 22:08
Auto: Accord 98-02
silnik: F23A1
Lokalizacja: kielce

centralny zamek

Post autor: kiler7 »

Witam
Przestał działać centralny tzn. jak zamykam z pilota to zamykają się 3 drzwi oprócz kierowcy, a przy otwieraniu żadne się nie otwierają. Dopiero jak drzwi od kierowcy otworzę kluczykiem to od środka przełącznikiem obok klamki otworzę pozostałe drzwi, a jeszcze jak kluczykiem próbuje otworzyć pozostałe drzwi po drugim przekręceniu w zamku to też nic nie działa. Czy to może być siłownik w drzwiach kierowcy czy gdzieś dalej może coś z centralką, a tak w ogóle to gdzie ta centralka się znajduje, bo nie mam pojęcia skąd imulsy z pilota docierają?
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: centralny zamek

Post autor: Trojan »

A szukałeś na forum już podobnego tematu... :roll:
kiler7
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2011 22:08
Auto: Accord 98-02
silnik: F23A1
Lokalizacja: kielce

Re: centralny zamek

Post autor: kiler7 »

szukałem jest jeden temat wymiany siłownika ale on nie rozwiązuje mojego problemu do końca
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: centralny zamek

Post autor: Trojan »

Możesz rozebrać ten siłownik, tu masz opisane co i jak załatwić

http://www.accordklubpolska.pl/viewtopic.php?t=24541" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.accordklubpolska.pl/viewtopi ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

U mnie też potrafi świrować w zależności od pogody niestety... i też wszystko zależy od drzwi kierowcy, ostatnio nie działał mi z pilota central kilka dni a teraz znowu zaczął.(to już któryś raz mi się tak dzieje)
Tu masz demontaż boczków
" onclick="window.open(this.href);return false;

Ewentualnie jeszcze sprawdź bezpiecznik.
(kurna gapię się w manual i nie widzę,który bezpiecznik odpowiada za centralny zamek :? )
kiler7
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2011 22:08
Auto: Accord 98-02
silnik: F23A1
Lokalizacja: kielce

Re: centralny zamek

Post autor: kiler7 »

Dzięki Trojan!
Problem tkwi w silniczku od mastera czyli od kierowcy tzn. trzeba go rozebrać i wyczyścić komutator i płytki obok niego (nie którzy je usuwają, ale nie ma potrzeby jeżeli szczotki wyglądają przyzwoicie. Uwieńczeniem tego jest sprawdzenie czy silniczek działa w obydwu kierunkach. Dzięki trojan jeszcze raz!
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: centralny zamek

Post autor: Trojan »

No to gitarra :)
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Siłownik drzwi pasażera - nie otwiera drzwi

Post autor: Cegua »

Cześć, mam taki problem.

Zimą myślałem, że to wina słabego akumulatora, teraz uważam, że chyba problem z siłownikiem.

Drzwi pasażera z pilota otwierają się raz na 15 prób powiedzmy. Przy akumulatorze naładowanym prostownikiem na full nie ma problemu, ale wystarczy delikatne osłabienie i już nie dają rady.

Klapa bagażnika otwiera się zawsze, drzwi kierowcy zawsze, z zamykaniem też nigdy nie ma problemu (zamykają się zawsze oba drzwi).

Co może być przyczyną?
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Siłownik drzwi pasażera - nie otwiera drzwi

Post autor: fotografiks »

Szukajcie, a znajdziecie ;)

http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=2&t=709" onclick="window.open(this.href);return false;


PS.
Ja w moich zamkach - w końcu wywaliłem grafitowe szczotki z silniczka, które i tak były praktycznie zerowe - podgiąłem tylko te blaszki na których były przyczepione tak aby ładnie dotykały wirnika i śmiga jak z salonu ;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: centralny zamek

Post autor: MuzykGrzes »

A mam takie pytanie , da się zamknąć drzwi tak żeby alarm się nie uzbroił? Bo zamykam drzwi bez pilota a i tak alarm się uzbraja i czasem sam z siebie się potrafi uruchomić i powtarza "wycie" do momentu jak nie otworzę drzwi z pilota.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: centralny zamek

Post autor: Lebow »

Alarm jest podłączony też pod radio.
Warto sprawdzić ten kabelek jak się coś przy radio dłubało.
ODPOWIEDZ