Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Nowa zabaweczka

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: Nowa zabaweczka

Post autor: SzwedziuZGR »

To jest Mulittronic 6 biegowy i nie quattro nie chcialem quattro bo ma aż o 2 sec do 100 mniej i spalanie w granicach 20 mil na galon a ja tym mam 35 po mieście. Autko ma zrobiony rozrząd 50 mil wczesniej niż ja go kupiłem i rok temu wymienione wszystkie cewki dla tego go kupiłem.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Nowa zabaweczka

Post autor: slepak »

Serwis skrzyni kiedy był robiony ? Miałem nadzieje że masz q z racji tipa, ośki mają tylko multi niestety..... naprawa tej skrzyni dwa razy droższa niż B7XA. Dlatego zadbaj o odpowiedni olej w AT i wymień go wraz z filtrem.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Nowa zabaweczka

Post autor: QuicksilveR »

regret pisze:
SzwedziuZGR pisze:tylko szkoda że Hondy nie robią jakiś V6 w nowych autach myślałem o ATSie ale 2.4 190 koni to mało trafiło się Audi i kupiłem
a to ? :D

http://www.caranddriver.com/reviews/201 ... est-review" onclick="window.open(this.href);return false;
Albo jeszcze lepiej to >> http://www.caranddriver.com/news/exclus ... d&click=yr" onclick="window.open(this.href);return false;
Zaczynam odkładać pieniądze. Może za 10 lat będzie mnie stać :roll:

BTW. Ładne to Audi. Taka zabaweczka z fajnym silnikiem. Tylko ten prowizoryczny dach... ;)
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: Nowa zabaweczka

Post autor: SzwedziuZGR »

dach akurat na lato fajne te accord ale niestety w Anglii tego nie ma a rejestracja samochodu z kierownicą po lewej stronie jest baaaaaardzo nie opłacalna.

Ale cieszę się że się podoba.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Nowa zabaweczka

Post autor: marcin »

Żeby nie tworzyć nowego tematu ... podepnę się tutaj :)

Niedawno temu sprzedałem Accorda, który bardzo mi dzielnie służył, i bardzo dobrze się nim jeździło i w zasadzie dlatego długo zwlekałem z zamiarem sprzedaży. Niemniej trzeba było iść do przodu, i po dłuższej analizie rynku zafundowałem młodszego ale rosłego brata mojemu Corrado :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla niewtajemniczonych jest to VW Phaeton 2009, 3.0 TDI 239KM, wersja Long. Krótko mówiąc, z każdym przejechanym kilometrem lubię je coraz bardziej :)
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Nowa zabaweczka

Post autor: Trojan »

Kawał fury ale po co Ci wersja long ? Szofera masz ;)
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Nowa zabaweczka

Post autor: marcin »

Hehe, no nie. Byłem w Niemczech oglądać 3 egzemplarze, wszystkie dość podobne. Każdy 3.0 TDI 239KM, każdy ok. 150kkm przebiegu, podobne ceny. Jednak ten był zdecydowanie w najlepszym stanie, więc przy używanym samochodzie tak to jest że trzeba iść na kompromis. Seria i tak jest długa (5,05m), więc dodatkowe 12cm nie będzie mi przeszkadzać :)
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Nowa zabaweczka

Post autor: Trojan »

A czemu dielsel a nie benzyna i gaz na przykład :roll: Ta sam historia co z nadwoziem czy świadomy wybór ?
Ten diesel pewnie mało nie pali ?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Nowa zabaweczka

Post autor: marcin »

Benzyna 4.2 V8 334KM + lpg chodziło mi po głowie. Nawet nie ma dramatu bo instalka to 5 koła, nawet jak w mieście zjara 20 to będzie 40-45zł. Do tego w koło wchodzi 84 litry, więc netto 67 litrów - coś da radę na tym pojeździć. Plus mega dźwięk 8 cylindrów.

Minusy:
- musisz dawać mega skomplikowane auto w ręce gaziarzom - nie jestem w 100% przekonany.
- nie mam z tym specjalnego problemu akurat, ale podjeżdżanie taką furą od gaz wygląda średnio
- największy - nie jest to popularny motor i wybór był prawie żaden w porównaniu do 3.0 TDI. Chciałem koniecznie max 2009 i łatwiej by było kupic dobre 6.0 W12 niż 4.2 ... a na to mnie nie stać.

W przypadku diesla, akurat bardzo się zaskoczyłem, bo 500Nm z 6 cylindrów całkiem to odpycha. Można zchipować na 280KM / 560Nm i mieć osiągi 4.2 V8, ale nie wiem czy będę to robił, bo jest zaskakująco dobrze.

Nie lubię diesli ogólnie, ale 4 cylindrówek. 6 czy 8 to już zupełnie inna kultura pracy, tak więc poza tym że sobie trochę klekocze na wolnych, podczas przyspieszania brzmi już całkiem rasowo. Dodatkowo bak ma ok. 85 litrów. Trasę 900km zrobiłem na jednym i to z zapasem.

Co do spalania - załączam foto :D Trasa głównie 150-160km/h na tempomacie, ze 20km kilometrów przejechanych 200-240km/h, trochę trasy w remontach ok. 80km/h.Wybaczyłbym mu 10, nastawiałem się na 9 a jestem w ciężkim szoku. Jechał ze mną mój ojciec jego Avensis Kombi 2.0D 126KM, i spaliło mu 7,5 a te auta nawet koło siebie nie stały ... z 600kg różnicy w wadze, stały napęd na 4 koła, 115KM więcej, opona 255 na 19-tkach. Dla mnie szok, liczyłem na więcej :) BTW, wynik potwierdzony tankowaniem do pełna.
Załączniki
IMG_0267.JPG
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Nowa zabaweczka

Post autor: Trojan »

To faktycznie ładnie pali :)
ODPOWIEDZ