Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Nowe składki OC

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe składki OC

Post autor: Edi »

markus pisze:
slepak pisze:Ale w PL można też ubezpieczyć samochód od samej kradzieży, pożaru i innych czynników, a nie potrzebne jest od razu AC.
Obecnie jedynym (a na pewno jednym z niewielu) ubezpieczycielem, który ma taką opcję (tzw. Mini AC) jest Link4. Ubezpieczyciele wycofali się masowo z tej opcji.
Jeszcze PZU ma taką opcję.
Kiedyś korzystałam z mini ac, ale po przygodzie z panem z Izraela, tłumaczeniem się na komisariacie policji i nieprzespanym weekendzie - wykupuję pełne ubezpieczenie dla hanek.
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe składki OC

Post autor: markus »

Też bym wziął - gdybym mógł. Niestety pierwsza rejestracja w PL i brak szans na pełne AC z powodu wieku auta...
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe składki OC

Post autor: Edi »

markus pisze:Niestety pierwsza rejestracja w PL i brak szans na pełne AC z powodu wieku auta...
Rozumiem, że głównym powodem jest pierwsza rejestracja w PL, a w drugiej kolejności wiek auta i dlatego brak szans.
Po sprowadzeniu hanki opłacałam mini ac, ale potem już pełne (Warta HDI).
Moja QP jest z 99 roku, wiec starsza od Twojej ;).
Jak w grudniu ubezpieczałam civica to pytałam o QP i też będę mogła wykupić pełne AC - akurat inny ubezpieczyciel (PZU).
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe składki OC

Post autor: markus »

Edi pisze:
markus pisze:Niestety pierwsza rejestracja w PL i brak szans na pełne AC z powodu wieku auta...
Rozumiem, że głównym powodem jest pierwsza rejestracja w PL, a w drugiej kolejności wiek auta i dlatego brak szans.
Po sprowadzeniu hanki opłacałam mini ac, ale potem już pełne (Warta HDI).
Moja QP jest z 99 roku, wiec starsza od Twojej ;).
Jak w grudniu ubezpieczałam civica to pytałam o QP i też będę mogła wykupić pełne AC - akurat inny ubezpieczyciel (PZU).
A widzisz, tego nie wiedziałem :)
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe składki OC

Post autor: Edi »

markus pisze:A widzisz, tego nie wiedziałem :)
Czekaj, żebyśmy się dobrze zrozumieli ....... pisząc :
Edi pisze: Rozumiem, że głównym powodem jest pierwsza rejestracja w PL, a w drugiej kolejności wiek auta i dlatego brak szans.

miałam na myśli powód dla którego Tobie odmówili pełnego AC, a nie obowiązującą zasadę .
Bo rozumiem, że chciałeś pełne AC, a przynajmniej tak to odebrałam :) :
markus pisze:Też bym wziął - gdybym mógł. Niestety pierwsza rejestracja w PL i brak szans na pełne AC z powodu wieku auta...
I trochę mi to nie dawało spokoju, więc zadzwoniłam do ubezpieczyciela ( akurat do PZU) i zapytałam czy można wykupić u nich pełne AC dla używanego samochodu, powyżej 10 lat od daty produkcji, sprowadzonego z zagranicy i rejestrowanego pierwszy raz w Polsce.
Można, ubezpieczają.
Kiedyś nie ubezpieczali samochodów ponad 10- cio letnich (dawno dawno temu :D) i to bez względu czy krajowy to był zakup czy zagraniczny. Trzeba było uzyskać indywidualną zgodę ubezpieczyciela.
Ale to trwało krótko, bo się okazało, że takich samochodów jest więcej niż nowych, a ludzie chcą je ubezpieczać, a jak wiadomo ......biznes is biznes :lol: .
No, to teraz mi powiedz dlaczego nie mogłeś wykupić pełnego AC ? Bo mnie to bardzo zaintrygowało ;).
Oczywiście teoretycznie ubezpieczyciel może odmówić, ale tylu ich jest ..... :)
A i jeszcze jedna rzecz.
Przy mini AC można "doubezpieczyć" samochód w ciągu trwania polisy, czyli wykupić "resztę" ochrony - wiem, bo to zrobiłam przy civie :)
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe składki OC

Post autor: markus »

Edi, nie badałem tak dogłębnie tematu jak Ty :D Samo OC w PZU wychodziło mi prawie 1000 PLN. Gdybym dorzucił do tego pełne AC, pękłoby pewnie 1500. Mnie pełne AC do tego auta nie jest potrzebne - to drugie auto w domu, jeżdżę nim tylko ja i robię max. 1000 km miesięcznie. Za to "dupochron" w postaci kradzieźowego AC zawsze biorę. Stąd wziąłem w Linku za 1100 taki właśnie pakiet.
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe składki OC

Post autor: Edi »

Ponieważ nadciąga nieuchronnie chwila "zainwestowania" w OC - dostałam liścik z kwotą :shock:.
Oczywiście wiem, że składki "poszły" w górę, ale nie będę się dzielić określeniami jakie mi chodzą po głowie ;) ..... oprócz tego, że drogo .... coraz drożej.

- 2017 = 699 (InterRisk) :shock:

Więc jak już ochłonęłam, wykonałam telefon z prośbą o przeliczenie u innych ubezpieczycieli.
Ponoć w InterRisk jest jednak najniższa składka - dla porównania PZU = 1.277 :shock:


Zrobiłam takie zestawienie od początku posiadania qp. - zniżki 60%
- 2012 = 520 (PZU)
- 2013 = 599 (PZU)
- 2014 = 446 (InterRisk)
- 2015 = 446 ( InterRisk)
- 2016 = 518 (InterRisk)
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Nowe składki OC

Post autor: Lebow »

Edyta przelicz sobie w Liberty, dzięki mojej polisie możesz mieć jeszcze 50 zl taniej, do końca marca jest taka ulga na nr polisy znajomego.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Nowe składki OC

Post autor: slepak »

699 zł jak na Kraków to uważam i tak za dobrą ofertę.
Może warto przeliczyć Liberty tak jak napisał Lebow.
Ojciec ostatnio się żalił że za 9 letnie auto w trójmieście płaci teraz 980 PLN, a wcześniej coś koło 550. Oczywiście mowa o 60% zniżki.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowe składki OC

Post autor: maxel »

Też myślę że 699 to dobra kwota, od siebie polecę sprawdzić jeszcze samemu Axa direct, ja akurat tam mam najtaniej
ODPOWIEDZ