Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Nowe składki OC

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe składki OC

Post autor: markus »

slepak, to co podajesz to druga skrajność, której ja oczywiście również nie pochwalam. We wszystkim trzeba znaleźć złoty środek, a przynajmniej się starać. Jakoś zdecydowana większość i ubezpieczalni i ubezpieczonych załatwia sprawy "po ludzku". Ale robactwo szuka najtańszych opcji, a potem płacz "czemu tak mało" (tu piję do AC akurat).
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Nowe składki OC

Post autor: Lebow »

Jeśli ktoś chce ubezpieczyć auto w Liberty do do końca marca mogę mu podarować zniżkę na OC=50 zł lub OC/AC=100 zł.
Taka promocja,dzięki mojej polisie znajomy otrzymuje zniżkę.
Liberty może nie jest jednym z tańszych ubezpieczycieli ale mi akurat wyszło najtaniej :D
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Nowe składki OC

Post autor: Guras »

Dwa dni temu kupiłem OC
Przy 40% zniżek najtaniej było w link4 909zł ale nie było ASS
Więc dopłaciłem i wziąłem w MTV OC ASS I NNW za 1020zł
Żeby było śmieszniej przeliczyłem sobie OC na syfika Vgen 1.3 i najtaniej wyszło mi 957zł
Chyba ubezpieczyciele nie lubią najpopularniejszych pierwszych aut dla młodych kierowców i wszystkim windują ceny :P
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Nowe składki OC

Post autor: buksiu »

Ja pod koniec grudnia robiłem wycenę OC/AC przez internet na rankomacie i niestety ale najtaniej wyszło mi 2800 zł przy maksymalnych zniżkach :evil: Skomentuje to krótko: jedna, wielka banda złodziei. Także na wiosnę czeka mnie skromny wydatek ok. 4000-5000k. Opony letnie 1500-2000k oraz OC/AC 2500 - 3000k.
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Nowe składki OC

Post autor: rexio »

Tyle za AC? A w przypadku dzwona wyplaca Ci 8k max. Ma to sens?
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Nowe składki OC

Post autor: buksiu »

2800k za OC i AC. W zeszłym roku w maju jak ubezpieczałem auto zaraz po kupnie to OC razem z AC wyniosło mnie 1500k. Do maja jest jeszcze trochę czasu, więc mam czas na przemyślenia. Jak wszystko ma to swoje plusy i minusy. Z jednej strony szkoda trochę kasy bo od kilkudziesięciu lat nie miałem żadnej kolizji ale jak to mówią, licho nie śpi i nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć. Druga sprawa to kradzież, w przypadku gdyby zwinęli auto to przynajmniej jakąś część kasy bym odzyskał. Jest to rzadki model na naszych drogach i cholernie byłoby mi go szkoda, więc jakieś obawy są. Cały czas się bije z myślami czy wykupywać AC czy też nie. Wszystko zależy od tego jak będę stał finansowo :) .
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Nowe składki OC

Post autor: Trojan »

W życiu nie słyszałem o skradzionej coupecie, eu accordy VII znikały masowo ale coupe...
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Nowe składki OC

Post autor: buksiu »

A czy ja pisałem, że to dotyczy qpety VI ;) ? Właśnie sam potwierdziłeś moje obawy, gdyż miałem na myśli właśnie sedana VII gen :) . To, że w życiu nie słyszałeś o skradzionej qpecie VI nie znaczy wcale, że jakiejś nie skradziono. Ja też do niedawna nie słyszałem żeby jakaś qpeta VI się spaliła. Niestety, cisek33 pewnie też nie słyszał do czasu aż jego ten przykry przypadek nie spotkał. I to właśnie miałem na myśli, że nie wiemy co się może przydarzyć ale możemy się w pewny sposób zabezpieczyć i zmniejszyć straty. Wybór należy do Nas samych ale, przytoczę jeszcze stare mądre przysłowie, że "chytry dwa razy traci" :) .
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Nowe składki OC

Post autor: slepak »

Ale w PL można też ubezpieczyć samochód od samej kradzieży, pożaru i innych czynników, a nie potrzebne jest od razu AC.
Plus z tytułu AC będzie tylko taki że dostaniemy coś z powodu szkody własnej.

W DE rozplanowali to logiczniej, bo tak naprawdę mamy 3 opcje ubezpieczenia, w skrócie:

1- samo ubezpieczenie pojazdu- czyli tylko odpowiedzialność cywilna, bez żadnej $ za szkody z tytułu powodzi,pożaru,zwierzyny itd itd.
2- ubezpieczenie + wszystkie sytuacje które uszkodzą nam pojazd bez wyjątku(chodź tutaj trzeba czytać dokładnie umowy bo niektóre ubezpieczalnie mają wykluczenia jak np szyby) Czyli tak naprawdę pełne AC bez szkody własnej, włącznie z kradzieżą.
3- ubezpieczenie + opcje z 2 punktu i szkoda własna, czyli pełne AC.

Różnice w przypadku VII gena między tymi opcjami to 360 euro w skali roku między opcją 1 a 2, oraz 780 euro między opcją 1 a 3.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe składki OC

Post autor: markus »

slepak pisze:Ale w PL można też ubezpieczyć samochód od samej kradzieży, pożaru i innych czynników, a nie potrzebne jest od razu AC.
Obecnie jedynym (a na pewno jednym z niewielu) ubezpieczycielem, który ma taką opcję (tzw. Mini AC) jest Link4. Ubezpieczyciele wycofali się masowo z tej opcji.
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
ODPOWIEDZ