Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Rodzinne kombi cisek33

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: Rodzinne kombi cisek33

Post autor: cisek33 »

slepak pisze:Niestety wycieki z tych silników i słynna kaseta zapłonowa to standard w tym modelu.
Koszt kasety już się orientowałeś?:> :mrgreen:
Saabowska kaseta tysiunć pińćset :lol: Wziąłem zamiennik NTY za 1/3 tej ceny i gwarancją na 24 miesiące bo używki nie chciałem.Zobaczymy co przyjdzie i jak się sprawować będzie. Co ciekawe oryginalna kaseta wytrzymała jakieś 5 lat ;) sporo użytkowników saaba wozi drugą w bagażniku na wszelki wypadek. Jutro auto ląduje u mechanika i zacznie się walka z klimą, wyciekiem, mam nadzieję ,że nie trzeba będzie połowy silnika rozbierać
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Rodzinne kombi cisek33

Post autor: slepak »

Nie jest to 2.8v6 T :mrgreen: Także z dostępem raczej problemu nie będzie.
Dlatego zapytałem o kasetę zapłonu, bo ziomek też wozi w bagażniku drugą na zapas , a o cenie oem też wspominał.
Lepiej wymieniać szybko na zamiennik żeby zawory nie popłynęły jak kolejność zapłonu się zgadzać nie będzie, tym bardziej że masz lpg.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
eMeN
Posty: 67
Rejestracja: 10 lip 2013 14:19
Auto: CG4
silnik: F20B7
Lokalizacja: Lublin

Re: czarny Accord Coupe V6

Post autor: eMeN »

slepak pisze:Wiem doskonale ile te silniki wytrzymują :mrgreen: Co ciekawe opel je robił, ale cały osprzęt jest saaba.
I wyszło z tego tyle że oplowskie lety padają jak muchy nawet w serii 200ps, a w saabach po 300 ps i latają :mrgreen:
W tym przypadku b205 to silnik robiony przez SAABa, dopiero b207 i Z20LET to współpraca z oplem ;)

Fajne wozidło oby sprawiało jak najmniej problemów, ja też się skusiłem na SAABa tylko w mniej rodzinnym wydaniu :mrgreen:
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: czarny Accord Coupe V6

Post autor: slepak »

eMeN pisze:
slepak pisze:Wiem doskonale ile te silniki wytrzymują :mrgreen: Co ciekawe opel je robił, ale cały osprzęt jest saaba.
I wyszło z tego tyle że oplowskie lety padają jak muchy nawet w serii 200ps, a w saabach po 300 ps i latają :mrgreen:
W tym przypadku b205 to silnik robiony przez SAABa, dopiero b207 i Z20LET to współpraca z oplem ;)

Fajne wozidło oby sprawiało jak najmniej problemów, ja też się skusiłem na SAABa tylko w mniej rodzinnym wydaniu :mrgreen:
Aż tak to się nie wgłębiałem w szczegóły. Czyli kupiłeś 9-3 w cabrio ? :mrgreen:
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
eMeN
Posty: 67
Rejestracja: 10 lip 2013 14:19
Auto: CG4
silnik: F20B7
Lokalizacja: Lublin

Re: Rodzinne kombi cisek33

Post autor: eMeN »

Dokładnie :mrgreen:

Teraz razem z Accordem tworzą idealny związek, weekendowóz i daily :D

Obrazek
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Rodzinne kombi cisek33

Post autor: slepak »

Polift ładniejszy jest :mrgreen: :mrgreen: To zakładaj odpowiedni temat, żeby nie robić OT w tym temacie.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rodzinne kombi cisek33

Post autor: Piter »

Fajny dupowozik mimo swoich bolączek :) Kiedyś jak byłem mały to chorowałem na pierwszą, "kanciatą" dzięwięćsetkę :D

A tu tak na luzie i z humorem o Saabie 9-3 - przy czym ostrzegam, że prowadzący używa słów powszechnie uznawanych za niecenzuralne.... mimo wszystko opowiada w fajnym stylu i z wdziękiem, więc - mnie - aż tak to nie razi, ale uprzedzam osoby mniej gruboskórne ode mnie :)
https://www.youtube.com/watch?v=TZW26_J6fJo
ODPOWIEDZ