Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Pytania przyszłego użytkownika dotyczące Hondy

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Pytania przyszłego użytkownika dotyczące Hondy

Post autor: MuzykGrzes »

Dobrze ustawiona instalacja nie powoduje wypalania zaworów ,to mit polaków cebulaków z instalacji przed sekwencją - szczególnie tych z gaźnikiem gdzie można było śrubką regulować ilość podawanego paliwa gazowego.
Najpierw się skręcało śrubkę i chwaliło że mi gazu pali mniej niż benzyny a jak powypalało zawory to gaz jest mega BEEE - standard.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Giszu5
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2018 13:16
Auto: 1999
silnik: 2.0/3.0

Poszukuję Accorda Coupe- pomoc

Post autor: Giszu5 »

Witam serdecznie Użytkowników,
Jestem nowym tutaj użytkownikiem, od pewnego czasu planuje zmienić obecny samochód i poszukuję accorda coupe VI gen. Czytajać opinie autocentrum, forum hondy oraz po rozmowie z użytkownikiem trafiłem na to forum.
Mam kilka pytań:
1. czy szukać jednostki 2.0 czy 3.0 bo tylko widzę na portalach
2. który model jest po prostu "lepszy", mniej awaryjny itd.
3. Jak wygląda sprawa z gazem w tych silnikach.
4. Czy z ktoś z Was bo nie sprzedaje swojego accorda co pewnie by mi ułatwiło poszukiwania.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Poszukuję Accorda Coupe- pomoc

Post autor: b0Ls »

To zależy od Ciebie czy stawiasz nacisk na moc i komfort jazdy, czy na mniejszej awaryjności tym samym na mniejszych kosztach eksploatacji. Z takich większych różnic pomiędzy 2.0 a 3.0 to silnik gdzie różnica wynosi 50 koni, skrzynia automatyczna, która nie należy do najlepszych koszt jej naprawy to ok. 5 tys. Zdecydowanie droższy rozrząd coś w granicach 1200 zł. Koła na 5 szpilek, inny układ wydechowy, droższe OC. Ogólnie do 3.0 niektóre części są droższe. Natomiast sama jednoska jest świetna myślę że o wiele lepsza od 2.0 i 2.3. Jest jeszcze sporo innych mniejszych różnic, o których możesz poczytać na forum. Generalne mankamenty to blacha (progi, nadkola, belka), wypadające sworznie zwrotnicy, więc trzeba je co jakiś czas wymieniać, zamek bagażnika, tylnie hamulce. Przy zmęczonej jednostce silnik lubi sobie brać więcej oleju. Generalnie kupując hondę musisz mieć to na uwadze i wozić że sobą buteleczkę oleju. No i co jakieś 50 tys km należy zrobić regulację luzów zaworowych silnika w gazie dzielisz to na pół czyli co 25 tys. Czy coś jeszcze z takich większych usterek? Nie wiem. Może któryś z chłopaków coś jeszcze uzupełni o czym zapomniałem. Co do LPG. Instalacja musi być z wyższej półki, najlepiej na stalowych wtryskach, lub polecają zielone hana. Ze swojego doświadczenia nie polecam zavoli.

Na olx trochę tych hond jest to patrz tam. Sprawdzaj czy przy skrzyniach automatycznych coś było robione i czy był wymieniany olej w skrzyni co 30 tys. Jeżeli o skrzyni nic nie wspomną to przeglądaj kolejne ogłoszenie.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Poszukuję Accorda Coupe- pomoc

Post autor: Krzysiek15255 »

Największa różnica to właśnie koszty eksploatacji. Jak trafisz na dowalone 3.0 to będziesz musiał ponieść wyższe koszty. Warto zwrócić uwagę na ramki drzwi pod uszczelkami. Lubią rdzewieć.
Giszu5
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2018 13:16
Auto: 1999
silnik: 2.0/3.0

Re: Poszukuję Accorda Coupe- pomoc

Post autor: Giszu5 »

A jak wytrzymuje skrzynia automatyczna jeśli ktoś o nią dbał ? Bo widzę, że niektóre coupe obecnie na sprzedaż mają 2 okolicach 160 - 170 tyś km.
Jaki koszt mniej więcej jest ubezpieczenia przy zniżkach pełnych dla silnika 3.0 ?
Czyli najlepiej kupić zadbany egzemplarz od kogoś kto o niego dbał. A później większość napraw czysta eksploatacja jak widzę.
Duża różnica jest w spalaniu i jeździe między tymi silnikami ?
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Poszukuję Accorda Coupe- pomoc

Post autor: Edi »

Proszę tu jest całkiem spora dawka informacji.
Opcja "szukaj" na pewno okaże się dodatkowo pomocna .
viewtopic.php?f=11&t=2836" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=11&t=204" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=23&t=3634" onclick="window.open(this.href);return false;
viewforum.php?f=11" onclick="window.open(this.href);return false;

@Giszu5 - w dziale Giełda Kupię zamieszczamy tylko ogłoszenia, więc Twój temat został przeniesiony.
Tu można prowadzić dyskusję.
Awatar użytkownika
Kondziu
Posty: 184
Rejestracja: 27 wrz 2013 13:50
Auto: CG1
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kielce

Re: Pytania przyszłego użytkownika dotyczące Hondy

Post autor: Kondziu »

Ja myśle ze powinieneś się przejechać jednym i drugim i sam byś zdecydował który wolisz.
Ja sobie nie wyobrażam jeździć tym autem z silnikiem 2.0 bo jest stanowczo za słaby do tak dużej i ciężkiej budy.
3.0 automat pasuje idealnie. Choć dla mnie mógłby być jeszcze mocniejszy.
Nawet jak Ci się zepsuje skrzynia bo poprzedni właściciel nie dbał to naprawiasz i cieszysz się przyjemna jazda przez wiele lat czy kilometrów.
Ja przez jakiś czas chciałem sprzedać swoje auto, ale ja mam sedana.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Pytania przyszłego użytkownika dotyczące Hondy

Post autor: Krzysiek15255 »

To zależy czy masz określoną gotówkę na auto. Jeżeli liczysz się z wydatkiem kilku tysięcy na remont skrzyni, to bierz 3.0. Nastaw się na ten wydatek. Lepiej się zaskoczyć pozytywnie, niż negatywnie.

2.0 do normalnej jazdy jest ok. Chociaż mi brakuje po 180+ konnym Civicu.. :/
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Pytania przyszłego użytkownika dotyczące Hondy

Post autor: wysio »

Może akurat skrzynia będzie świeżo po remoncie. Tego nie wiesz. Osobiście nie chciałbym się męczyć w tym aucie w czterech cylindrach. Ale jeśli miałbym robić wiele km dziennie, to sam nie wiem...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ