Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Pytania przyszłego użytkownika dotyczące Hondy

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pytania przyszłego użytkownika dotyczące Hondy

Post autor: markus »

rexio pisze:Moim zdaniem lift dal duzo dobrego z zewnatrz - progi sa ladnie profilowane, nie proste, zderzak przedni z miejscami na halogeny ladniejszy, grill tez lepszy. Tylny zderzak niebo a ziemia bo przedlifty maja ten zderzak po bokach zawiniety jak kapy butow rumcajsa :lol:

Do tego w srodku zegary sa fajniejsze i srodkowa konsola a konkretnie panel z klima. Sa to drobne niuanse ale dla mnie na plus.

Za serio zdrowa i nie*****na sztuke 10k to malo.
A ja się tylko pod wywodem Rexa podpiszę ;)
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
sadownik7
Posty: 21
Rejestracja: 31 mar 2017 11:45
Auto: E60
silnik: 525i

Re: Pytania przyszłego użytkownika dotyczące Hondy

Post autor: sadownik7 »

Siemanko po dłuższym czasie. Pojawiła się dzisiaj sztuka w Szczecinie, więc od razu po świętach byłem ją obejrzeć. Od razu powiem, że nie warto bo była bita i to grubo. Przednia i tylna szyba wymieniane, obie mają inne numery i inne niż szyby boczne.

Siedząc w środku znalazłem taki element
Obrazek
Od czego to jest?

I jeszcze. Czy Accord Vi coupe ma osłodę pod silnikiem? Ten egzemplarz nie miał

Oraz czy po obu stronach klawisze od otwierania okien mają podwójny skok?
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Pytania przyszłego użytkownika dotyczące Hondy

Post autor: QuicksilveR »

sadownik7 pisze:Siemanko po dłuższym czasie. Pojawiła się dzisiaj sztuka w Szczecinie, więc od razu po świętach byłem ją obejrzeć. Od razu powiem, że nie warto bo była bita i to grubo. Przednia i tylna szyba wymieniane, obie mają inne numery i inne niż szyby boczne.

Siedząc w środku znalazłem taki element
Obrazek
Od czego to jest?
Dioda seryjnego alarmu.
sadownik7 pisze:I jeszcze jedno. Czy Accord Vi coupe ma osłodę pod silnikiem? Ten egzemplarz nie miał
Ma osłonę. Albo raczej, być powinna.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Pytania przyszłego użytkownika dotyczące Hondy

Post autor: rexio »

Jest oslona ale jedynie w przedniej czesci, za zderzakiem, dalej pod silnikiem juz nie ma.
Corstenn
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2018 14:30
Auto: accord V 1995
silnik: 2.0
Lokalizacja: Trójmiasto, Kościerzyna

Re: Jaki masz silnik w swoim Accordzie

Post autor: Corstenn »

Cześć ;)
Czytam wasze forum czytam,myślałem że rozwieje swoje wątpliwości ale nadal je mam.
W końcu ośmieliłem się napisać.
Szukam auta od kilku tygodni zdecydowałem się właśnie na coupe ze względu na wygodę i bogate wyposażenie nauczony po tym co mam w moim sedanie v generacji i mam nadzieje że się nie zawiode.

Nie jestem super kierowcą ani też mechanikiem ale od czasu do czasu lubię posłuchać jak silnik budzi się wkrecany na obroty.
Nadal zastanawia mnie kwestia silnika v6 czy 2.0?

Naczytałem się że VI jest mułowata w silniku dwu litrowym, słyszałem też taką opinie że jak VI to tylko v6 bo to jezdzi już normalnie.
Druga sprawa to skrzynia i teraz pytanie czy jest aż taka zawodna,szukam auta w okolicach 10 tysi za tą cenę da się coś dobrego wyszukać?
Autem mam zamiar jezdzic dobre kilka lat, nie mieszkam w metropolii a dookoła wielu naprawiaczy ciągników,więc nie wiem czy bym nie zrobił sobie tylko kłopotu automatem.

Doradzicie?
Awatar użytkownika
Mucha
Posty: 69
Rejestracja: 07 mar 2016 00:59
Auto: CG2 2000r
silnik: 3.0
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Jaki masz silnik w swoim Accordzie

Post autor: Mucha »

W okolicach 10 tys może być ciężko, i pamiętaj że dobrze by było mieć z LPG (bo tak to ból w portfelu he he)
Honda Accord Coupe VI CG2 2000r.,Honda Civic V 1.3 1994
Andy
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip 2017 16:40
Auto: Accord 98-02
silnik: 3,0 V6
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki masz silnik w swoim Accordzie

Post autor: Andy »

Jak się ma na rasowego konia należy mieć na dobry obrok :lol:
Honda Accord Coupe 3.0 V6 /CG2/ 2000
Corstenn
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2018 14:30
Auto: accord V 1995
silnik: 2.0
Lokalizacja: Trójmiasto, Kościerzyna

Re: Jaki masz silnik w swoim Accordzie

Post autor: Corstenn »

Tak tak z gazem mnie tylko interesuje ;) w 2.0 jeszcze jako tako jak blisko do pracy mój stary accord pali 8,3 wiec porównywalnie.
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki masz silnik w swoim Accordzie

Post autor: HCS1817 »

Jak chcesz posłuchać silnika, to v6 z dolotem i wydechem oryginalnym jest bardzo ciche, polecam dolot cai lub short ram wtedy jest już bardzo rasowo i głośniej jest na krótkim, niż cai. Co do skrzyni, jak się wymienia olej i użytkuje z głową, to nie uważam jej za słaby element cg2 jak się często mówi. Nie mówię też, że nie można czasami pojechać szybciej, bo skrzynia zaraz dostanie, jak się to robi z głową to nic jej się nie stanie. Co do ewentualnej naprawy, to musi być serwis skrzyń automatycznych, a nie mirki itp, nie uważam kosztów remontu skrzyni za jakieś astronomiczne ( ok 3-5 tyś zł ). Za 10 tyś możesz kupić już cg2, ale powiedzmy dobry egzemplarz, do doinwestowania, takie naprawdę bardzo dobre kosztują parę tysięcy więcej. Na temat 2.0 się wypowiadam, kupiłem kiedyś v6 i mogę powiedzieć, że dynamikę ma fajną i ja osobiście jestem bardzo zadowolony, broń Boże nie neguję wersji cg4 Pozdrawiam i powodzenia w zakupie autka :)
Corstenn
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2018 14:30
Auto: accord V 1995
silnik: 2.0
Lokalizacja: Trójmiasto, Kościerzyna

Re: Pytania przyszłego użytkownika dotyczące Hondy

Post autor: Corstenn »

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedz.
Co do instalacji gazowej, nie lepiej czasem kupic jakis model bez instalacji gazowej np ze Szwajcarii Szwecji czy Belgii i samemu zainstalować w kraju?
Problem z wypalaniem gniazd często występuje?
Wiem że przez regulacje luzów zaworowych da się to trochę opóznic w po cześci.
Długo jezdzicie na lpg?
ODPOWIEDZ