Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord VI Gen, światła do jazdy dziennej

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
sadownik7
Posty: 21
Rejestracja: 31 mar 2017 11:45
Auto: E60
silnik: 525i

Accord VI Gen, światła do jazdy dziennej

Post autor: sadownik7 »

Witam!

Przeglądając Instagrama, natknąłem się na zdjęcia użytkownika, który w swojej Hondzie zamontował światła w przednich lampach. Od razu pomyślałem, że można by u nas coś takiego zamontować jako światła do jazdy dziennej. Poniżej screeny:

Obrazek
Obrazek
Hit czy kit? Jak uważacie?
Awatar użytkownika
Barthezz90
Posty: 127
Rejestracja: 03 kwie 2016 09:56
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0i
Lokalizacja: Lędziny

Re: Accord VI Gen, światła do jazdy dziennej

Post autor: Barthezz90 »

sadownik7 pisze:Witam!

Przeglądając Instagrama, natknąłem się na zdjęcia użytkownika, który w swojej Hondzie zamontował światła w przednich lampach. Od razu pomyślałem, że można by u nas coś takiego zamontować jako światła do jazdy dziennej. Poniżej screeny:

Obrazek
Obrazekna
Hit czy kit? Jak uważacie?
Nawet nawet ale szczerze bardziej podoba mi się moduł do przygaszenia długich świateł aktualnie jestem na etapie montażu, zobaczymy efekt finalny :-)
Awatar użytkownika
Kondziu
Posty: 184
Rejestracja: 27 wrz 2013 13:50
Auto: CG1
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kielce

Re: Accord VI Gen, światła do jazdy dziennej

Post autor: Kondziu »

Ktoś tu już o tym pomyślał wcześniej.

:arrow: http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=1364" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Accord VI Gen, światła do jazdy dziennej

Post autor: buksiu »

W mojej, poprzedni właściciel też tak przerobił lampy z małą tylko różnicą, dzienne nie są na całej długości tylko z przodu. Boczny pasek jest pomarańczowy i świeci jako postojowe. Możesz wejść na mój profil i sobie zobaczyć jak to wygląda. Tak więc, jak widzisz nie jest to nic nowego :) .
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord VI Gen, światła do jazdy dziennej

Post autor: Robertos »

https://pl.aliexpress.com/wholesale?cat ... 5%9Bmy+led" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord VI Gen, światła do jazdy dziennej

Post autor: wysio »

Te badziewie nie nadaje się do użycia jako światła dzienne, bo nie świecą się wystarczająco mocno, jak seryjne. Wk się, jak jedzie ktoś z przeciwka na takich dorabianych ledach i w szary wieczorny dzień z daleka g... widać. Już raz poszedł bym z takim baranem na czołówkę podczas wyprzedzania.
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Accord VI Gen, światła do jazdy dziennej

Post autor: rexio »

Wg. mnie te wszystkie drutmody powinny byc tepione. Tak jak piszesz - czesto gowno widac jak ktos jedzie z naprzeciwka. Jednemu to swieci w bok, drugiemu w niebo, trzeciemu mrugaja... dajcie spokoj.
Awatar użytkownika
jacobsen
Posty: 663
Rejestracja: 02 maja 2013 18:29
Auto: Accord Coupe V6
silnik: J30A1
Lokalizacja: Elbląg

Re: Accord VI Gen, światła do jazdy dziennej

Post autor: jacobsen »

Ja kiedys szukalem czegos takiego ale nie jako swiatlo do jazdy dziennej tylko normalnie, jako pozycja. Zeby delikatnie, slabym swiatlem, rowno podswietlalo pasek pozycji. Jak przedmowcy, gdy widze te gó@#o ledy, tych cebularzy w szmelcwagenach, gdzie ma zwykle zarówki w lampach i on mysli ze litry zaoszczedzi tego paliwa bo na ledach jedzie to mnie normalnie... ;)
Awatar użytkownika
sadownik7
Posty: 21
Rejestracja: 31 mar 2017 11:45
Auto: E60
silnik: 525i

Re: Accord VI Gen, światła do jazdy dziennej

Post autor: sadownik7 »

Wydaje mi się, że światła, ze zdjęć, które zamieściłem w pierwszym poście, to nie są jakieś mocne ledy, które potrafią oślepić w dzień.

Zgodnie z przepisami "świateł do jazdy dziennej można używać od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza". Nie ma w przepisach nic o mocy, a tylko o homologacji.

Wiem, że istnieją ameby umysłowe, które wsadzają LEDy, które świecą po oczach jak cholera, w dodatku używają ich po zmierzchu i też to potępiam. Takim to bym te lampy w dupę wsadził.

Wydaje mi się jednak, że światła na zdjęciu wyglądają przyjemnie dla oka. Normalna moc ledow, odpowiedni montaż i jest to całkiem fajna opcja.

Pytanie z innej beczki. Czy do VI Gena można zamontować czujnik zmierzchu?
ODPOWIEDZ