Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Acura MDX lub RDX a jednak Honda CRV III

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Acura MDX lub RDX a jednak Honda CRV III

Post autor: mieglo »

Zacząłem rozważać sprzedaż crv-ki II mojej żony i ewentualny zakup jednej z powyższych. Czy ktoś wie coś o tych samochodach - jak z dostępnością części i czy hondowskie częsci pasują? Jak z awaryjnością? itp. itd. Chętnie posłucham mądrych ludzi, może ktoś zna kogoś kto tym jeździł? (a może ktoś chce kupić crv II?).
Ostatnio zmieniony 28 mar 2019 09:40 przez mieglo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Acura MDX lub RDX

Post autor: figo »

a HAKP jest jeden temat z MDX > http://www.accordklubpolska.pl/index.ph ... acura-mdx/" onclick="window.open(this.href);return false;
HR
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Acura MDX lub RDX

Post autor: mieglo »

figo pisze:a HAKP jest jeden temat z MDX > http://www.accordklubpolska.pl/index.ph ... acura-mdx/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dzięki.
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Acura MDX lub RDX

Post autor: mieglo »

Rozmawiałem z gościem, który ściąga auta z USA i odradzał mi acurę gdyż cytuję: "dostęp do części to tragedia". Tu zacząłem się zastanawiać, czy rzeczywiście i czy mając amerykańca acco coupe, nie zmagam się już z tym problemem - jeżeli tak, to jestem już przyzwyczajony i spoko, ale jeżeli z acurą jest gorzej, to....może faktycznie dać se spokój.
Jak to jest z silnikiem 2,3 turbo w rdx.? (250 KM w furze wielkości crv - gratka nie lada - tylko to turbo jednak mnie trochę niepokoi - jedyne pocieszenie, to to, że to hondowski produkt).
W rezultacie zacząłem się zastanawiać nad lexusem rx. - fajne silniki, jasne wnętrza, które dla mojej żony są podstawą; tylko chyba ciut droższe niż hondy i acury.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Acura MDX lub RDX

Post autor: QuicksilveR »

Lexus Rx super jeśli chodzi o wyposażenie, silnik, działanie skrzyni biegów. Nie podoba mi się tylko, jak się prowadzi. Dla mnie zbyt ciężka i za wysoka wanna na kółkach. Ale to chyba "wada" większości SUV-ów.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Acura MDX lub RDX

Post autor: mieglo »

QuicksilveR pisze:Lexus Rx super jeśli chodzi o wyposażenie, silnik, działanie skrzyni biegów. Nie podoba mi się tylko, jak się prowadzi. Dla mnie zbyt ciężka i za wysoka wanna na kółkach. Ale to chyba "wada" większości SUV-ów.
Mam podobne wrażenia jeżeli chodzi o suv-y. Szału w zakrętach nie ma, czym szybciej, tym gorzej (jeździłem hrv i crv.).
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Acura MDX lub RDX w końcu CRV III

Post autor: mieglo »

Długo się zastanawiałem czy coś w temacie napisać. W końcu w związku z pierwszą wyprawą Hondą CRV III, zdecydowałem się napisać parę słów, podzielić się wrażeniami i wkleić kilka fotek.
Najpierw czemu odrzuciłem acurę i lexusa RDX? - chyba tak najbardziej dlatego, że to nie hondy.W acurze zdecydowała ewentualna dostępność części oraz głównie ewentualna "odsprzedawalność" - hondę kupujesz drogo i odsprzedajesz drogo. Mała utrata wartości, zaufanie do marki itp. itd. wszyscy hondziarze to znamy. Acura to trochę egzotyka dla polskiego kupującego - dla mnie nie, ale za parę lat będę acurę chciał pogonić i co wtedy? - nie wiem. Z hondą wiem - sprzedawałem 3 hondy - hrv 2000r. po ok 3 latach sprzedałem utrata wartości -200zł., civic VI 1997 po 3 latach - 0zł., CRV 2005r. po 3 latach 400zł. Przy czym gdybym wykazał się cierpliwością, to przy hrv i crv, mógłbym utr. wart. nie mieć, a może i zarobić. RDX - przestraszyłem się cen ewentualnych części zamiennych. Tak więc koniec końców nabyłem drogą kupna, wprost z Niemiec hondę CRV, 2008r., 2.0, automat, z przebiegiem autentycznym chyba na co wskazuje stan auta bodaj 142000km., z dużym przeglądem przy 139000km. w ASO Honda. Sprowadzał mi ją mój podwładny z pracy, sam wybierałem z ogłoszenia itd. itp. Niemiec płakał jak sprzedawał, a sprzedawał bo musiał ble, ble, ble. Jak zmieniałem koła na zimówki, zerknąłem na hamulce - klocki prawie nowe, oryg. honda - vide - może i to wszystko prawdą jest. W każdym razie teściu, który zawsze kupuje nowe z fabryki, a używane to fu, jak ją zobaczył to poprosił, żeby mu kolega sprowadził opla corsę i teraz już po fakcie co tydzień mi dziękuje, bo zaoszczędził 15000zł. CRV. po zakupie, opłaceniu, zagazowaniu i dokupieniu zimówek na alusach wyszła drogo - kolega stwierdził, że to nie było auto dla handlarza. W tej cenie można było nabyć sensowną ACURĘ MDX. Tylko po co mojej żonie silnik 3,7l. na 1km. dojazd do pracy. CRV.-ka jest taka jaką sobie wymarzyliśmy, czyli w beżowych skórach na fullu, w automacie.
Teraz o wyjeździe - długo się zastanawiałem czy jechać accordem, czy CRV. Wyprawa w Tatry, więc może śnieg, jakieś podjazdy, zaspy nie wiem co jeszcze - lepiej mieć suva z napędem na 4 - to raz, a dwa - trzeba ją wypróbować - ile pali na trasie, jak się nią jedzie na autostradzie itp. Po przeciwnej stronie stał nasz accordeon, z jednym argumentem - JAZDA ACCORDEM NA AUTOSTRADZIE I OGÓLNIE JAZDA ACCORDEONEM. Ten argument jest oczywiście nie do podważenia. W końcu jednak padła decyzja - jedziemy crv-ką.
No i "pojechalim i wrócilim" i tyle. Spokojna jazda na aktywnym tempomacie, 140km./h. Bez większych emocji. Samochód sam Ci wyhamuje, sam przyspieszy - fajne i nie fajne. Czasem na łuku łapie to to auto z prawego pasa i hamuje (bo okazuje się, że jak jedziesz 140, to nie jest w Polsce wolno, a można powiedziać, że nawet szybko - Polacy na nieautostradach zapier... ile się da, a na autostradach włącza im się ecojazda). Spalanie 12-14l. lpg. W zasadzie to jest spalanie accordeona, przy jeździe 20-30 km./h. więcej. Emocje, nie zawsze te pozytywne, z jazdy crv-ką są zdecydowanie mniejsze. Przyśpieszenia, to ten samochód praktycznie nie ma. Jeśli jednak porównać do jazdy crv II, to jest to samochód z innej epoki. Dwójką nie lubiłem wręcz jeździć autostradą, tu jest ok. ( acco - bije obydwie generacje na głowę). Hamulce znacznie lepsze niż w II i acco. Światła - super - xenony, z doświetleniem zakrętów. Acco - wszyscy wiemy jakie ma światła. Muzyka gra fajnie, jest chyba nawet suub. fabryczny. To by było na tyle, może się komuś przyda przy najbliższych zakupach.
P.S. Może ktoś wie jak połączyć telefon z zestawem głośnomówiącym - ja się poddałem, po kilku próbach, kierując się wskazówkami z forum accorda.
Załączniki
P1040787.jpg
P1040786.jpg
P1040684.jpg
crv1.jpg
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Acura MDX lub RDX a jednak Honda CRV III

Post autor: KOko »

Też nie rozumiem, często gdy na trasie między Wawa-Bstok, tuż po wyjechaniu z Białego, ludzie cisną ile wlezie, a potem zwalniają sobie do 120km/h :O szpan czy jak? Dobrze, że trzymają się prawego pasa przynajmniej :P Na zestaw mam pomysł. Przyjedź z żoną Accordem i CRV na zlot to się na pewno coś wymyśli 8-)
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Acura MDX lub RDX a jednak Honda CRV III

Post autor: mieglo »

KOko pisze:Też nie rozumiem, często gdy na trasie między Wawa-Bstok, tuż po wyjechaniu z Białego, ludzie cisną ile wlezie, a potem zwalniają sobie do 120km/h :O szpan czy jak? Dobrze, że trzymają się prawego pasa przynajmniej :P Na zestaw mam pomysł. Przyjedź z żoną Accordem i CRV na zlot to się na pewno coś wymyśli 8-)
Nie namówię żony na wyjazd, próbowałem przez cały rok i d...
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Acura MDX lub RDX a jednak Honda CRV III

Post autor: slepak »

Acura to Honda :) I to dużooooo ciekawsza z wyposażenia i silnikowo od tego co jest dostępne w EU.
Także obawy o części do Acury itp.aut zupełnie bezpodstawne.
Części OEM z Japonii do swojej VII dostaję w 7 dni roboczych do Niemczech.

Cieszę się że jesteś zadowolony z nowego nabytku, silnik rozumiem 2.0??
Dużo za mało mocy do tego samochodu..do tego jeszcze AT która jeszcze pogarsza osiągi.
Takie minimum to 2.4 do tego auta, lub 2.2 z jakimś programem za 180ps.
Ale każdy ma inny styl jazdy i wymagania co osiągów.
Pozdrawiam i bezawaryjności.
Na chomiku znajdziesz instrukcję do CRV:))
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
ODPOWIEDZ