Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Acura MDX lub RDX a jednak Honda CRV III

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Acura MDX lub RDX a jednak Honda CRV III

Post autor: mieglo »

slepak pisze:Acura to Honda :) I to dużooooo ciekawsza z wyposażenia i silnikowo od tego co jest dostępne w EU.
Także obawy o części do Acury itp.aut zupełnie bezpodstawne.
Części OEM z Japonii do swojej VII dostaję w 7 dni roboczych do Niemczech.

Cieszę się że jesteś zadowolony z nowego nabytku, silnik rozumiem 2.0??
Dużo za mało mocy do tego samochodu..do tego jeszcze AT która jeszcze pogarsza osiągi.
Takie minimum to 2.4 do tego auta, lub 2.2 z jakimś programem za 180ps.
Ale każdy ma inny styl jazdy i wymagania co osiągów.
Pozdrawiam i bezawaryjności.
Na chomiku znajdziesz instrukcję do CRV:))
Nie miałem obaw co do cen części do Acury, tylko do Lexusa RX. W Acurze obawiałem się o późniejszą sprzedaż. Moje wymagania osiągów to była Acura MDX, 3,7. Wybiłem to sobie z głowy, bo to auto dla żony, tak jak pisałem - 1km. do pracy. Instrukcji poszukam, ale nistety menu jest po niem. lub angielsku (instrukcję mam po niem).
Ostatnio zmieniony 30 mar 2019 16:59 przez mieglo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Acura MDX lub RDX a jednak Honda CRV III

Post autor: Bonio »

chłopie napisałeś w 2 czy 3 postach lexusa rdx... pokaż mi jak te cudo wygląda bo nie wiem o jakim aucie mowa
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Acura MDX lub RDX a jednak Honda CRV III

Post autor: mieglo »

Bonio pisze:chłopie napisałeś w 2 czy 3 postach lexusa rdx... pokaż mi jak te cudo wygląda bo nie wiem o jakim aucie mowa
Oczywiście chodziło mi o RX. Weź poprawkę na mój wiek, sklerozę i demencję.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Acura MDX lub RDX a jednak Honda CRV III

Post autor: slepak »

mieglo pisze:
slepak pisze:Acura to Honda :) I to dużooooo ciekawsza z wyposażenia i silnikowo od tego co jest dostępne w EU.
Także obawy o części do Acury itp.aut zupełnie bezpodstawne.
Części OEM z Japonii do swojej VII dostaję w 7 dni roboczych do Niemczech.

Cieszę się że jesteś zadowolony z nowego nabytku, silnik rozumiem 2.0??
Dużo za mało mocy do tego samochodu..do tego jeszcze AT która jeszcze pogarsza osiągi.
Takie minimum to 2.4 do tego auta, lub 2.2 z jakimś programem za 180ps.
Ale każdy ma inny styl jazdy i wymagania co osiągów.
Pozdrawiam i bezawaryjności.
Na chomiku znajdziesz instrukcję do CRV:))
Nie miałem obaw co do cen części do Acury, tylko do Lexusa RDX. W Acurze obawiałem się o późniejszą sprzedaż. Moje wymagania osiągów to była Acura MDX, 3,7. Wybiłem to sobie z głowy, bo to auto dla żony, tak jak pisałem - 1km. do pracy. Instrukcji poszukam, ale nistety menu jest po niem. lub angielsku (instrukcję mam po niem).
Dlatego napisałem:
Także obawy o części do Acury itp.aut


Napisałeś także w poście wcześniej o "problemie" z dostępnością części,nie tylko i ich cenie :)
:mrgreen: :mrgreen:

Na 1 kilometr do pracy to bym kupił żonie Jazza po 2009r :)
Wyślij mi ta stronę gdzie po Niemiecku jest opisane sparowanie telefonu, to Ci przetłumaczę.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Acura MDX lub RDX a jednak Honda CRV III

Post autor: Bonio »

prześledziłem raz jeszcze ten temat no i tak średnio wybrałeś, ja bym bardziej zastanawiał się między Acurą a Lexusem, miałem okazję przejechać się takim crv 2011r auto totalnie bez charakteru, takie wyprane ze wszystkiego czego oczekuje się po hondzie, w dodatku takie małe się wydaje we wnętrzu w porównaniu do lexa RX, no i napęd masz dołączany z tego co wiem a nie stały, w dodatku ponoć jak on nie jest używany to jest opcja że się zepsuje, fakt jeździłem dieslem więc kopa to nie miało a poza tym wyposażenie w nich to też niczym nie urzeka... nie wiem czy to było wyposażane w ogóle w kamerę cofania/nawigację...
w odniesieniu do lexa RX np takiego jak mam to crv jest mega mocno w plecy całością auta.
Ktoś tu pisał że lexus w zakrętach się słabo prowadzi ... jak się jeździło z zawieszeniem standardowym to pewnie takie odczucia gumowego auta były, ja mam wersję z pneumatycznym zawieszeniem (sztywniejszym) no i ono się tak nie gibie, mało tego mam możliwość opuszczenia auta z kabiny o trochę mm więc w trasie ma się wrażenie że prowadzi się zwykłą osobówkę a nie suva.
No ale nie żeby były takie ohy i ahy pod adresem lexa, auto jest stare i kosztuje w uj siana w porównaniu do crv
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Acura MDX lub RDX a jednak Honda CRV III

Post autor: mieglo »

Co do tych cen części, to raczej w wątku chodziło mi o przedstawienie ewaluacji mojego myślenia, które doprowadziło w rezultacie do ww. zakupu. Zresztą wiadomo, że zakup samochodu to nie jest tylko proces racjonalnego myślenia, bo wówczas wszyscy byśmy jeździli skodami lub volkswagenami.
Ślepak dzięki za propozycje przetłumaczenia. Byłem z instrukcją u siostry, która zna niem., ale ma kłopoty z technicznym słownictwem. Z instalacją telefonu dochodziłem do jakiegoś etapu, a potem system jakby nie widział wcale telefonu (jednego, drugiego i jeszcze innego). Tam się gada z samochodem, po angielsku albo niem. może to kwestia wymowy, której ja nie mam. W każdym razie w pewnym momencie straciłem cierpliwość. Zrobi się cieplej, to pokombinuje jeszcze i może wówczas podbiję o przetłumaczenie tego.
Honda Jazz odpada z wielu powodów. Crv to pierwszy samochód w czteroosobowej rodzinie. Żona ma taki charakter pracy, że często kogoś ważnego wozi, odbiory dróg, jakieś budowy, błoto, las krzyży i jakieś wilki. Poza tym lubi jeździć suvem i koniec. Fakt, że ten automat pomniejsza osiągi, jest ospały, wolny i nieekonomiczny. Mojej żonie wystarcza. Ja mam do hulania coupetę.
Bonio - crv ma nawigację, kamerę cofania, aktywny tempomat, xenony skrętne. Spękałem przed kupnem leksusa i tyle, wybrałem bezpiecznie hondę.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2019 20:42 przez mieglo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Acura MDX lub RDX a jednak Honda CRV III

Post autor: Edi »

mieglo pisze:Żona ma taki charakter pracy, że często kogoś ważnego wozi, odbiory dróg, jakieś budowy, błoto, las krzyży i jakieś wilki. Poza tym lubi jeździć suvem i koniec. Fakt, że ten automat pomniejsza osiągi, jest ospały, wolny i nieekonomiczny. Mojej żonie wystarcza. ........ Spękałem przed kupnem leksusa i tyle, wybrałem bezpiecznie hondę.
No i dobrze. Ostatecznie to samochód dla żony i to ona ma być zadowolona 8-) . A skoro szanownej małżonce taki wystarcza to wszystko jest na swoim miejscu ;) .
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Acura MDX lub RDX a jednak Honda CRV III

Post autor: mieglo »

Edi pisze:
mieglo pisze:Żona ma taki charakter pracy, że często kogoś ważnego wozi, odbiory dróg, jakieś budowy, błoto, las krzyży i jakieś wilki. Poza tym lubi jeździć suvem i koniec. Fakt, że ten automat pomniejsza osiągi, jest ospały, wolny i nieekonomiczny. Mojej żonie wystarcza. ........ Spękałem przed kupnem leksusa i tyle, wybrałem bezpiecznie hondę.
No i dobrze. Ostatecznie to samochód dla żony i to ona ma być zadowolona 8-) . A skoro szanownej małżonce taki wystarcza to wszystko jest na swoim miejscu ;) .
Dokładnie tak. Żona crv-ką jest zachwycona - dobrodziejstwami automatu także (to jej pierwsze auto z at.). Jak żona zadowolona, to i ja "szczastliw".
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Acura MDX lub RDX a jednak Honda CRV III

Post autor: Bartoch »

mieglo pisze:Jak żona zadowolona, to i ja "szczastliw".
Życiowa prawda :mrgreen:

A co do auta to mnie tam się podoba CRV III. Pomijając fakt, że europejskie CRV-ki w automacie to straszne muły (brakuje silnika 2.4), to twój jest wyjątkowo ładny i fajne ma wyposażenie. Dlatego gratuluje zakupu.
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Acura MDX lub RDX a jednak Honda CRV III

Post autor: mieglo »

Bartoch pisze:
mieglo pisze:Jak żona zadowolona, to i ja "szczastliw".
Życiowa prawda :mrgreen:

A co do auta to mnie tam się podoba CRV III. Pomijając fakt, że europejskie CRV-ki w automacie to straszne muły (brakuje silnika 2.4), to twój jest wyjątkowo ładny i fajne ma wyposażenie. Dlatego gratuluje zakupu.
Dziekuję.
ODPOWIEDZ