Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: KOko »

@Edi
Edi kochana :* Tęsknię, bo auto miało "to coś", nawet "2.0 taczka prelude" miało jakąś duszę w stylistyce itp. A jak Kondziu ostatnio wrzucił filmik jak ciśnie swoim Bahrajn Stylem na Facebooku to aż mnie serce ścisnęło od dźwięku silnika :(
Lancer jest OK, w środku ma ogrom miejsca, na serio. Wiozłem za sobą osobę która ma 1,90cm (ja mam 2,01cm) i oboje siedzieliśmy wygodnie. Trochę mały bagażnik kosztem miejsca w środku, ale kanapa się składa na płasko i wtedy jest ok. Minus to słabe wygłuszenie z zewnątrz. Drugi minus to to, że nie wziąłem silnika 2.0T 250km z napędem 4x4 w automacie. Poza tym, Kasi się podoba i chyba to najważniejsze. Sam aby się przyzwyczaić i polubić go bardziej to muszę włożyć w niego trochę serca tak jak w CG ;)
A Was opuszczać nie zamierzam - tak jak mówiłem, czekam na zlot i tym razem mam nadzieję, że i Ty się pojawisz!

@mieglo
Cóż.. kiedyś jej tłumaczyłem, że flaszka ważna, ale są też inne priorytety i widać zapamiętała. Cud kobita! :)

@Bartoch
Tył niestety jest ohydny.. jedynie co mi przychodzi do głowy to założyć mu dolną dokładkę, akcesoryjny dyfuzor. Może to coś poprawi. Tylko na razie czekam, bo drogie to cholerstwo - 1600zł a dostęp tylko ASO.
Jeśli chodzi o Tungsramy (lub GE - ta sama firma), no to w CG4 miałem u siebie Tungsram Megalight, koszt chyba tam z 40-50zł za komplet. Oczywiście nie świecą barwą 6000K, ale w nocy masz dobre i ładne białe światło. W deszczu też były ok. W porównaniu do obecnych OSRAMów to są jak dla mnie identyczne, dlatego do nich wrócę.

ps. jeśli chcesz aby jeszcze mocniej świeciło, to możesz rozważyć opcję włożenia HB3 w miejsce HB4 - zawsze to parę W więcej, a nie powinno niszczyć klosza i odbłyśnika. Wystarczy spiłować trochę oprawkę wtyku w żarówce lub przerobić wtyczkę w aucie. Z tego co pamiętam to chyba KBL miał kiedyś kiedyś w swojej CG tak zrobione i ze zdjęć świeciło to naprawdę zacnie.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: figo »

KOko pisze: Jako, że forum Mitsumaniaki jest.. jak by to powiedzieć, aby nie urazić.. nie wiem.. No ogólnie wg. mnie jest do d*py,
Zgadzam się w 100%, co chciałem się dowiedzieć kilku technicznych rzeczy np. o silniku, czy innych podzespołach to tam nikt nic nie wie. Temat o regulacji zaworów, kilkaset stron, a i tak nikt nie wie czy się reguluje "śrubą" czy są szklanki, czy się nie reguluje. Bo w ASO mówią że nie, a jednak są szklanki itp. itd. :lol: Jednym słowem masakra, poziom forum bliski 0.
HR
Awatar użytkownika
KulawyJohn
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2018 20:39
Auto: Accord VIII typeS
silnik: 2.4 PB
Lokalizacja: małopolska

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: KulawyJohn »

Hej :)
Mój brat ma takiego Lancka, tylko grafitowego z silnikiem diesla 1.8 (160 kuni chyba)... Nawet fajnie to ciągnie. I pali niedużo :) W środku faktycznie jest bardziej pojemny od mojego sedana VIIIgen

ALE ALE !!

Przecież to brzydal :-P
Oczywiście bez obrazy ;)

Przód jest spoko, kojarzy się bardzo z EVO. Ale tył, czy to hatchback, czy sedan, jak dla mnie go dyskwalifikuje. Paskudny.

W samochodzie brata mocno obecne jest zjawisko "ruda tańczy i śpiewa", ale on nie dba o to.
Pytanie do Ciebie, czy tam ruda podchodzi, czy się boi? Czy może zabezpieczone już? :)

Pozdrawiam serdecznie
Grzesiek
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: KOko »

@figo - dokładnie, mam takie same odczucia :D

@kulawy - Tutaj niestety jest to samo. Lakier w tym genie ma tak cienką warstwę, że wystarczy na niego dmuchnąć a już zaraz będzie tam rudy odprysk. Nie wiem dlaczego tak przyoszczędzili :cry: Spód auta zamierzam poddać konserwacji, jak nazbieram trochę kasy, ponieważ tam także zaczyna się gdzieś gromadzić rudy nalot. Pozdro ;)

EDIT

Co by tu jeszcze opowiedzieć...
Ostatkowej, szampańskiej nocy zostawiłem auto jak zwykle, pod blokiem, zaparkowane idealnie między liniami, nikomu nie przeszkadzało. Z rana, na kacu, wychodzę do auta, patrzę, a tutaj coś "nie tegez" z lusterkiem - mianowicie brakuje szkła. Na początku pomyślałem, że może ktoś szedł pijany i dla zabawy dewastował ludziom lusterka w autach, ale auta obok mego stały nietknięte. Dodatkowo, pijaczek wolałby raczej szarpać za całe lusterko aniżeli grzebać się jakimś narzędziem przez mniej niż centymetrową szparkę, podważyć i na chama wyrywać samo szkło, uszkadzając przy okazji silniczek sterowania i ogrzewania szybki. Nie wiem.. nie chcę wnikać, może komuś się po prostu nie podoba auto lub zająłem upragnione miejsce parkingowe.

Obrazek

Zajechałem do znajomego do ASO tak informacyjnie, nowe lusterko - koszt ok. 1000zł :shock: :?
Więc oczywiście szybka akcja, na szrocie akurat nic nie ma, nowe lusterko z Allegro za 150zł, parę dni czekania i temat załatwiony.


W międzyczasie zakupiłem też nowe opony letnie Hankook Ventus S-1 Evo2 i jak zaczęło być już cieplej założyłem letni setup. Niestety, ciągle dokuczał mi stan terenówki oraz nierówny prześwit między przodem a tyłem :evil:

Obrazek
Obrazek


Dlatego umówiłem się dziś z mechanikiem i w warsztacie zarzucili mi przygotowane sprężyny, tak jak chciałem, na przód niższe H&R, a na tył wyższe Eibachy. Pewnie wszystko to musi się jeszcze ułożyć.. hmm, ale chyba nawet nie ma aż takiej tragedii jak się obawiałem.
Najpierw to miałem nadzieję, że będzie jeszcze ciut niżej... ale gdy jechałem po auto to jakoś chwilowo strach mnie obleciał, że w ogóle wyjdzie jakaś lipa i nic się nie obniży ani prześwit nie wyrówna, i że hajs w błoto i kombinowanie na nic. A tutaj jest nawet nawet. Gwintu to mi nie zastąpi, ale już przynajmniej nie taki wstyd :roll: No i trze o krawężniki jak przykazania nakazują :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: Bartoch »

Jaką karę byś wymyślił dla takich co dewastują cudzą własność?

A co do sprężyn to jak dla mnie wygląda teraz bardzo dobrze i koła też pasują. U mnie jest podobnie (jak u ciebie przed) i gdy będzie trochę wolnych funduszy, też zamierzam włożyć jakieś krótsze sprężyny.
Wydaje mi się, że to optymalne ustawienie pomiędzy komfortem, a wyglądem.
Ile opadł przód, a ile tył?
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: KOko »

Bartoch pisze:Jaką karę byś wymyślił dla takich co dewastują cudzą własność?
nie wiem.. jakoś się aż tak nie przejąłem. Gdyby to było w Acco to pewnie bym miał ochotę ręce pourywać, a tutaj to takie: "meh..."
Nie mierzyłem ile realnie opadło. Wg sprężyn no to powinno ok. -40/-25
Awatar użytkownika
KulawyJohn
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2018 20:39
Auto: Accord VIII typeS
silnik: 2.4 PB
Lokalizacja: małopolska

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: KulawyJohn »

Eee no jest dużo lepiej teraz :) zaczęło autko wyglądać normalnie ;)
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: Bonio »

jeszcze rolkę zmienić i będzie kot
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: fotografiks »

Siedzi dobrze, tak samo jak Agatka.

PS. Dobre miejsce parkingowe 8-) ... tylko czasem troche drogo wychodzi :o


Obrazek
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: Edi »

KOko pisze: Co by tu jeszcze opowiedzieć...
Ostatkowej, szampańskiej nocy zostawiłem auto jak zwykle, pod blokiem, zaparkowane idealnie między liniami. Z rana, na kacu, wychodzę do auta, patrzę, a tutaj coś "nie tegez" z lusterkiem - mianowicie brakuje szkła. Na początku pomyślałem, że może ktoś szedł pijany i dla zabawy dewastował ludziom lusterka w autach, ale auta obok mego stały nietknięte. Dodatkowo, pijaczek wolałby raczej szarpać za całe lusterko aniżeli grzebać się jakimś narzędziem przez mniej niż centymetrową szparkę, podważyć i na chama wyrywać samo szkło, uszkadzając przy okazji silniczek sterowania i ogrzewania szybki. Nie wiem.. nie chcę wnikać, może komuś się po prostu nie podoba auto lub zająłem upragnione miejsce parkingowe.
Myślę, że ten ktoś miał zapotrzebowanie na szkło i sobie je zabrał, bo przecież najprościej jest komuś coś ukraść.
Bardzo to przykre, niestety prawdziwe :cry: .
fotografiks pisze: PS. Dobre miejsce parkingowe 8-) ... tylko czasem troche drogo wychodzi :o
Obrazek
:lol: , jaki foto akuratny i sprawiedliwy ;)
Panie, on ino na chwilę do foty se tak stanął :D.

P.S.KOko, ładnie usiadło 8-) .
ODPOWIEDZ