Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: Krzysiek15255 »

Frekwencja coraz większa, więc i Lancer może się unieść. : D

Fajna furka. Powiedz mi lepiej jak Twoje odczucia po systemie audio od RF. :D
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: KOko »

W skrócie - przynajmniej dla mnie - d*py nie urywa. Mam tam chyba z 7-8 głośników łącznie, suba w bagażniku, ale jest.. tak sobie. Myślę, że to wina zbyt słabej możliwości wystrojenia audio poprzez panel radia oraz bardzo słabe wygłuszenie auta.
Żeby nie było, że jest tragedia - audio potrafi dobrze zagrać, a na mp3 dać porządnym basem, ale jak np. ustawiam "sub punch" na poziom 3/5 to podczas jazdy jest za słabo, gdy daję już 4/5 to jest zbyt mięsiście, brakuje czegoś pomiędzy. Przy 5/5 to już w bagażniku słychać trzeszczenie plastików.
Myślę, że to podobnie jak u nas z tym BOSE, marka dobra sama w sobie, natomiast w samochodzie to bardziej tylko chwyt marketingowy i dla audiofila nie będzie w pełni zadowalające.
Jednak w porównaniu do totalnej serii Lancera ze zwykłym radiem to Ci powiem, że czuć różnicę na duży plus.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: Krzysiek15255 »

Ja porównuje do Bose z Accorda. Słuchałem przez chwilę to byłem zadowolony. :)
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: Bonio »

gratulacje auta...
nie szukałeś odysseya?
BTW. imo, w coupe łatwiej będzie wyjąć/włożyć dziecko na tylną kanapę odsuwając fotel, jak otwierać tylne drzwi które i tak po otwarciu nie mają kąta 90stopni więc do tego dochodzi Ci gimnastyka rąk. Ostatnio to sprawdzaliśmy z kolegą w bmw e90 coupe
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: KOko »

@Bonio :( Weź nie dołuj... weź się przytul :lol:
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: Bonio »

no serio, obadaj kiedyś przy jakimś coupe :)
<tuli>
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: KOko »

Dawno nic nie pisałem, tylko cichaczem przeglądałem forum. To może coś zrelacjonuję:

od ostatniego posta czekałem na paczki z jakimiś pierdołami do auta, i tak na początek wleciały nowe żarówki. W środku poszły LEDy, z zewnątrz nowe żarówki HB i nowe na tył. Na przód wrzuciłem Osram Cool Blue Intense. Szału nie ma, na następną wymianę kupię Tungsram, bo są połowę tańsze, a świecą identycznie. Tutaj porównanie z seryjną żarówką:
Obrazek

Na cofania też dałem LEDowe, trochę odmłodziło to auto.
Obrazek


W końcu doszły do mnie paczki z płynami, to wrzuciłem auto na początkowy serwis po zakupie: oleje, filtry itp.
Obrazek

Zmieniłem też tarcze i klocki na aucie, bo stare już się kończyły
Obrazek


Jako, że forum Mitsumaniaki jest.. jak by to powiedzieć, aby nie urazić.. nie wiem.. No ogólnie wg. mnie jest do d*py, żartem powiem, że jako jedyne mody w aucie użytkownicy w większości tolerują tylko te z akcji serwisowych w ASO; obniżanie auta to OLABOGA A NA CO TO KOMU; inny wydech? PO CO, TO NIE EVO ;) Z tego co czytałem to gdy ktokolwiek chce coś pomodzić w swoim aucie i pyta o podpowiedzi to się spotyka z myśleniem "po co poprawiać fabrykę" albo "trzeba było sobie kupić EVO" itp. Dział Regionalny zwłaszcza na Podlasiu już dawno umarł więc nie ma jak organizować spotów ani nic (zresztą na AccordklubPolska jeśli chodzi o spoty to miałem podobnie). Jakoś ogólnie się tym forum nie odnalazłem, więc sam się szwendam po mieście, czasem tylko jakiegoś innego SB gdzieś spotkam to sobie strzelę fotę czy coś.
Ogólnie: nuda i czekam na zlot usaccord :)
Obrazek


Z jakichś tam małych modów wpadła nowa gałka, cięższa i w neochromie. Tysiąc razy lepiej leży w dłoni, biegi też wchodzą lepiej, zmiana na plus.
Obrazek


Tak przyszła zima, więc dużo sobie nie pomodziłem.. ah, kupiłem tylko nowe zimówki i latałem po zaspach
Obrazek


:) Na urodzinki ukochana żona sprawiła mi miłą niespodziankę w postaci $$ <3
Obrazek

Zacząłem więc zgłębiać temat gwintu do zwykłej wersji Lancera. Ogólnie pisałem dużo z USA i koniec końców wyszło, że zawieszenie się dość znacznie różni między wersją cywilną a Ralliart i EVO. W dodatku firmy w Stanach robią swoje wytwory tylko pod wersje z mocniejszymi silnikami i tylko pod wersje USA i trzeba by było trochę porzeźbić i wydać dodatkowo dużo PLNów aby przystosować zwykłego Lancera do tych produktów. Próbowałem ratować się zwykłymi sprężynami, pisałem głównie z producentem Tein, ponieważ on oferował springi z największym obniżeniem (ok 50-70mm), ale i on nie miał nic w ofercie do Lancerów z EU. Masakra..

Na Polskim rynku dostępne głównie są sprężyny Eibacha (-30/-25), parę osób z forum ma to założone u siebie, ale moim zdaniem wygląda to komicznie. Lancer i tak ma za duży prześwit, a w dodatku nierówny (na przodzie jest o wiele większa szpara niż na tyle)
Tutaj mój na serii i zimówkach:
Obrazek

Moją nadzieją może być sprężyna H&R.. oferuje ona obniżenie -40/-40mm. Zakupiłem na Allegro od gościa komplet sprężyn używanych za 200zł. Koleś przejeździł na nich podobno 3,5tys. km i od razu je wywalił i zamienił na Eibachy. Gdy pytałem gościa, dlaczego je wyrzucił i sprzedaje to odpowiedział mi tylko, że "To auto chciało mnie zabić! Na tor czy autostradę to świetnie, ale nie do miasta z takim obniżeniem"
... :shock: ...
nie wiem czy gość sobie ze mnie robił jaja czy ma może takie samo myślenie jak ludzie na forum MM. Dodatkowo coś tam mówił, że mu skrzypiało na nich podczas skręcania kołami, ale raczej nie wydaje mi się by były to sprężyny a coś innego w jego zawieszeniu..


Tak więc kupiłem sobie od niego komplet H&R (-40/-40) za 200zł i dodatkowo kupiłem sobie nowy zestaw Eibach (-30/-25) za 600zł. Teraz: mój plan jest taki, że chcę sobie dać na przód sprężyny H&R, a na tył dać sprężyny Eibach. Mam nadzieję, że rozwiąże mi to choć trochę aż tak dużą różnicę w prześwicie między przodem a tyłem. Ciekaw jestem co wyjdzie..

Tutaj nowy zestaw Eibach (H&R leży w pudle obok):
Obrazek

Porównanie H&R i Eibach:
Obrazek

i H&R przód i Eibach tył:
Obrazek
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: Edi »

KOko, skarbeńku, żeś się opisał, aż musiałam trzy razy czytać :lol: .
Widzę, że pielęgnujesz i nawet modzisz nieco 8-) .
Wiesz do każdej miłości trzeba dojrzeć .... ;)
I hmmmm ..... czy ja mam złe odczucia, że Ty jednak tęsknisz za CG :geek: :?:
KOko pisze: Jako, że forum Mitsumaniaki jest ...... Jakoś ogólnie się tym forum nie odnalazłem, więc sam się szwendam po mieście, czasem tylko jakiegoś innego SB gdzieś spotkam to sobie strzelę fotę czy coś.
Ogólnie: nuda i czekam na zlot usaccord :)
No, zawsze masz nas :D ... u nas jak w domu 8-).

A już serio - jak Twoje wrażenia po tych kilku miesiącach eksploatacji ?
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: mieglo »

"Najdroższemu mężowi na gwint" - moja by pomyślała, że o flaszkę chodzi - zazdroszczam w tym temacie połowicy.
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Mitsubishi Lancer VIII Sportback by KOko

Post autor: Bartoch »

Zmiany na plus, gałka trochę nie w moim stylu, ale wygląda fajnie. Nie pamiętam czy już to mówiłem, ale tył w tym aucie mnie nie przekonuje, chociaż biały kolor bardzo poprawia wygląd samochodu. Twój zaczyna mi się podobać 8-)
A o jakich Tungsram-ach mówiłeś, też może bym zmienił na coś bielszego?
ODPOWIEDZ