Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Daily RX300

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Daily RX300

Post autor: wysio »

Biorąc pod uwagę średnią czasu od zakupu do sprzedaży, to gazować się nie opłaca :)
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Daily RX300

Post autor: Bonio »

wysio, dokładnie tak, poczekam do lata i wtedy zdecyduję czy auto zostanie na 2 lata czy na rok hehe
LSem jeździłem niecałe 11miesięcy i zrobiłem 11-12tys km
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Daily RX300

Post autor: KOko »

Może i racja :) wszystko zależy od tego kto ile jeździ. Ja już swoim od kupna parę miesięcy temu nastukałem prawie 20tys. więc u mnie to była konieczność :P
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Daily RX300

Post autor: Bonio »

a 3.0 awd i około 2 ton wagi ze mną zbiera się tak
https://www.youtube.com/watch?v=EPaBxzhsUIA
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Daily RX300

Post autor: Bartoch »

Demon prędkości to to nie jest :twisted:
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Daily RX300

Post autor: Krzysiek15255 »

Jedzie poprawnie. :)
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Daily RX300

Post autor: Bonio »

Po przejechaniu ok 1200km wszystko działa, padnięte jedynie 2 żarówki od przycisku regulacji zawiasu i sterowania lustrami i nie działają spryski lamp, po naciśnięciu guzika nie słychać silniczka od pompki, ale akurat to taki temat z którego korzysta się może raz na rok...
ostatnio rozkminiałem webasto - nie mam do niego żadnych papierów a właściciel mówił że nie wie jak się z tego korzysta więc nie używał, dla próby odpaliłem będąc przy aucie no i działa, podpięte jest pod klimatronik auta więc we wnętrzu próbuje nagrzać auto do temperatury zadanej na panelu klimy, z zamrożonymi szybami wystarczy ok 20min przed skorzystaniem auta odpalić webasto aby cieszyć się nagrzanym wnętrzem.
odwiedziłem też serwis toyoty po to aby nabyć parę gratów do wymiany... to dopiero początek bo na wymianę czeka praktycznie wszystko... nie liczę na gębę sprzedającego który mówił że wszystkie oleje i filtry były wymieniane w październiku... sam wymienię i będę miał spokój

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

do tego dokupiłem płyn do chłodnicy
Obrazek

resztę zakupów z czasem dokonam, na razie będę zbierał graty, a jak się zrobi ciepło to postawię auto u mechanika i niech działa, bo jeździć raz w miesiącu to też bez sensu
zdemontowany został hak, tzn sama gałka bo jest demontowana z westfalii czy jakiejś takiej firmy, no i przynajmniej nie widać spod zderzaka że te auto ma hak.
Aaa no i zostało też przerejestrowane... nie brałem tym razem kwadratowej tablicy rejestracyjnej z tego względu że auto jest wąskie i wysokie i kwadrat optycznie jeszcze by zwęził auto, na pewno z czasem dorobię se na allegro kwadratową tablicę ale w wymiarze US.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Daily RX300

Post autor: Bartoch »

Dobrze, że rachunek tylko 3 cyfrowy ;)
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Daily RX300

Post autor: Bonio »

taa, jeszcze tak

wymienione zostało podświetlenie tablicy rej na ledowe aby więcej widzieć w kamerze cofania po zmroku, tak też się stało po wcześniejszych doświadczeniach z tymi lampkami w LS
Obrazek
Obrazek

tak było
Obrazek

a tak jest
Obrazek

zmienione zostały też żarniki w xenonie na nowe jakieś chińskie o barwie 5500 ale różnica jest spora, w długości snopu światła jak i jego jakości.
Obrazek

i zmienione zostały także lampki w kierunkowskazach bocznych z białych mlecznych na chromowane
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Daily RX300

Post autor: KOko »

Pojechaliśmy ze znajomym po auto. W sumie to tylko go zawiozłem bo mimo, że odradzałem to gość kupił. Na gębę sprzedającego to instalacja LPG w jego Subarynie była zakładana dwa lata temu przez niemca (auto 10cioletnie). Po przyjechaniu do domu i dokładnym obejrzeniu wychodzi, że instalacja fabrycznie montowana 10 lat temu w ASO w Niemcowni :roll: Płyny też kazałem mu wymienić, mimo, że ten nie chciał bo handlarz mówił, że wymieniał wszystko.. eh.. :)

Tablicy moim zdaniem nie zmieniaj na kwadratową bo serio auto zrobi się wąskie optycznie. Chyba, że planujesz jakiś air czy inną glebę, wtedy to nie ma znaczenia :D
ODPOWIEDZ