Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

usuwanie wgniecen bez lakierowania

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

usuwanie wgniecen bez lakierowania

Post autor: matysziom »

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-usu ... serii-auta" onclick="window.open(this.href);return false;

napewno sporo osob widzialo chcialem sie zapytac co o tym myslicie :D
w sumie na szrocie u siebie mam kilka aut i chyba wyprobuje na ktoryms bo u siebie mam kilka od "kulturalnych" sasiadow spod bloku
a teraz na SCP byl wystawca z firmy co sie zajmuja profi takim wyciaganiem i wgniotka do 2x2cm kosztuje i nich 153 :D potem daja rabat na 130 :mrgreen:
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: usuwanie wgniecen bez lakierowania

Post autor: kbl100 »

Tego to ja nie widziałem. Wygląda jak reklama w tv markecie :lol:
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: usuwanie wgniecen bez lakierowania

Post autor: figo »

widziałem podobny filmik już kiedyś, znajomy próbował i jedną udało mu się nawet wyciągnąć, ale ślad i tak pozostał. Ja się tym nie bawiłem.
HR
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2012 22:15
Auto: Civic
silnik: coś tam wyrczy
Lokalizacja: Kraków

Re: usuwanie wgniecen bez lakierowania

Post autor: Joker »

Jako ze robie w autodetailingu, a to tez jest usuwanie wgnieceń to sie wypowiem na trzeźwo rano :P
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: usuwanie wgniecen bez lakierowania

Post autor: Prywo »

Joker, już jest po południu chyba doszedłeś do siebie :lol:
dawaj jestem bardzo ciekaw bo mam lekką wgniotkę na drzwiach i chętnie bym coś z tym zrobił
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2012 22:15
Auto: Civic
silnik: coś tam wyrczy
Lokalizacja: Kraków

Re: usuwanie wgniecen bez lakierowania

Post autor: Joker »

popoludniu to jest 17 :P hehe :) wiec tak:

Usuwanie wgnieceń, wgniotek, dentów i jeszcze kilak innych okreslen na to slyszałem to "mechaniczna" naprawa, bez lakierowania elementu, czyli masz ori lakier, itp itd :) W firmie gdzie pracuje moj szef zajmuje sie włąsnie takimi rzeczami. Sa rożne wgniotki, od zwykłych uderzeń drzwi na parkingu az po gradobicie. Oglądnąłem filmik i wydaje mi sie ze do takiej naprawy jak tam zaprezentowali musi byc bardzo płytkie wgniecenie, zeby blacha mogla "odskoczyć" do swojej pierwotej pozycji, bardziej zagieta blacha, lub wrecz złamana nie daje juz pewnie takiego efektu. W firmie gdzie pracuje wgnioty sie wyciąga za pmoca kleju, lub tzw drutów. Wiec, albo kleimy do wgnioty grzybek i odbijamy go za pomoca tzw "tłuczka" a pozniej młotkiem i punktakiem plastikowym dobijamy jezeli wyciagniemy za daleko i zrobimy tzw "hightop'a"ta metode stosuje sie glownie na profilach zamknietych wzmocnieniach itp, bo jezeli jest mozliwosc dojscia od wewnatrz do wgioty, to uzywamy tzw "kijów" wtedy wypychamy wgniote od wewnatrz w miejscach dostepnych, jak drzwi, dach, maska itp wiaze sie to z rozbieraniem tapicerki przewaznie :) Co jeszcze z waznych rzeczy na szybko... hmmmm... nie kazdy wgniotka daje sie wyciagnac, przeszkoda moze byc lakierowany element, gdzie po dobijaniu punktakiem zostaja małe ślady niestety, lakier nie moze byc uszkodzony, bo sie go zerwie na kleju, lub popęka od wypychania drutem, jezeli jest wgniotka na zagieciu, np rant blotnika, to zawsze jakis ślad zostanie, bo ciezko jest linie zagiecia wyprowadzic rowniez. Sam probowałem wyciagnac juz kilka wgniotek na tzw testowych elementach i powiem ze nie jest to łatwe, potzrbne jest dobre światło, masa doświadczenia i tona cierpliwosci... Jak coś pominąłem, lub sa pytania, to śmiało :) postaram sie odpowiedziec jak tylko bede potrafił :)

na szybko na necie znalazle takiecoś, pokazane sąkije i technika pracy nimi... :)
" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ