Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

NOWY MODERATOR - propozycje

Uwagi, wnioski, zażalenia, ogłoszenia duszpasterskie
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: NOWY MODERATOR - propozycje

Post autor: slepak »

Prywo pisze:
Od dnia dzisiejszego ja jak i reszta administracji będzie wyciągać konsekwencje w stosunku do osób niestosujących się do regulaminu, począwszy od ostrzeżeń, jak do całkowitego usunięcia z forum, te decyzje będą podejmowane tylko i wyłącznie przez administrację.
Czy przed usunięciem z forum np" blokadą" na tydzień,będzie jakieś ostrzeżenie? Bo nie jest to jasno określone w regulaminie.
Dobrze że wszystko sprostowałeś i wyjaśniłeś. Bo pretensje, zarzuty i dyskusje powoli stały się męczące. A dobrze żeby wreszcie nastał spokój.
Pozdrawiam.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: NOWY MODERATOR - propozycje

Post autor: Prywo »

slepak pisze:
Prywo pisze:
Od dnia dzisiejszego ja jak i reszta administracji będzie wyciągać konsekwencje w stosunku do osób niestosujących się do regulaminu, począwszy od ostrzeżeń, jak do całkowitego usunięcia z forum, te decyzje będą podejmowane tylko i wyłącznie przez administrację.
Czy przed usunięciem z forum np" blokadą" na tydzień,będzie jakieś ostrzeżenie? Bo nie jest to jasno określone w regulaminie.
Dobrze że wszystko sprostowałeś i wyjaśniłeś. Bo pretensje, zarzuty i dyskusje powoli stały się męczące. A dobrze żeby wreszcie nastał spokój.
Pozdrawiam.

to będzie zależało od tego jak ktoś mocno przegnie pałkę, ale zapewne na dzień dobry dostanie ostrzeżenie, może jedno, może dwa, a jak to nie pomoże to urlop od forum i może to być czas porównywalny do:
urlopu wypoczynkowego
urlopu macierzyńskiego
urlopu wychowawczego
lub urlopu tzw emerytalnego (czyt. dożywotnio)
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: NOWY MODERATOR - propozycje

Post autor: majorekk5 »

slepak pisze:Gdy ktoś mnie obraża publicznie i próbuję coś napisać czego nie potrafię zrozumieć to zwracam uwagę na ortografię czy słowa które nie występują w słowniku, jest to chyba oczywiste tym bardziej że na tym forum piszemy w języku Polskim prawda?
Wiesz, nie chciało mi się tego nawet czytać co napisałeś, ale skoro tobie doskwiera ten brak polskich znaków i błędy gramatyczne/ortograficzne to pamiętaj, że przymiotniki piszemy z małej litery :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: NOWY MODERATOR - propozycje

Post autor: Prywo »

Uprzedzę kolejny post

czy słowo
WYSTARCZY

nie jest jasne ????????????????????????????????????????????????????

to może w innym języku

enough

seulement besoin de

nur müssen
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1043
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: emerald bullet by miechoo 2015r SI / Type-R

Post autor: regret »

QuicksilveR pisze:regret, jacobsen, maxel. Panowie, grzecznie proszę o nie robienie osobistych wycieczek. Jesteście duzi, nie muszę tłumaczyć, o co chodzi. Był spokój przez dłuższy czas i niech tak zostanie.
LOL !!!! To jakiś żart ?
Czyli już nic nie można tu pisać ? Nikt nikogo i niczego nie obrażał!! Skoro tak dokładnie skanujecie każdą wiadomośc to porszę zając się jednym ancymonkiem który ma dalej rzyglwy ton wypowiedzi na forum oraz życzę sobie o zajęcie się modem który pobłaża na bluzki w minichacie ( skoro już taka cenzura nastąpiła ). Koniec kropka.
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: emerald bullet by miechoo 2015r SI / Type-R

Post autor: maxel »

Przychylam się do wypowiedzi regreta, trzeba być ślepym żeby nie widzieć jak wypowiedzi osobnika cały czas wpływają na jakość forun, ilość wypowiedzi, kiedyś to forum żyło, teraz to strach cokolwiek dodać bo zaraz idą hejty, powróćcie pamięcią do starej moderacji, Stars, Prywo jak wtedy żyło forum... Jeśli to co napisałem jest niezgodne z regulaminem możecie odrazu usunąć moje konto, pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: emerald bullet by miechoo 2015r SI / Type-R

Post autor: MuzykGrzes »

Moi drodzy z uwagi na zaistniałą sytuację chciałbym kilka spraw wyjaśnić.
Po pierwsze fakt jest taki że autor tematu swojego auta w tym dziale może sobie na nieco więcej pozwolić jak i piszącym w jego temacie ,ale proszę osobiste animozje zachować dla siebie.
Dwa ,moderatorzy nie są po to żeby wam psuć "zabawę" a dla pilnowania porządku ,nie dostają za to wynagrodzenia i pełnią te funkcję społecznie ,nie jest to też żaden zaszczyt codziennie przeglądać forum w poszukiwaniu "kwiatków". Najczęściej pracują po cichu i w swoich obowiązkach są obiektywni.
Trzy ,osobiście nie rozumiem wpisu "zgryźliwy ton wypowiedzi?" A jaki ma mieć? skoro jest atakowany to się broni. Akcja powoduje reakcję.
I najważniejsze jeśli któryś z moderatorów w/g was nie spełnia swoich zadań to takie sytuacje trzeba zgłosić a nie wypominać po pół roku od zaistniałego faktu. Przypomnijcie sobie że kiedy ja byłem moderatorem wraz z Prywem i Trojanem ,było większe pobłażanie ,które kończyło się ostrymi konfliktami, dlatego dziś takich sytuacji będziemy unikać.

ps: Ten post zostanie przeniesiony do tematu o moderacji jutro po zapoznaniu się z nim (wraz z ewentualnymi komentarzami) gdzie będzie kontynuowany.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1043
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: emerald bullet by miechoo 2015r SI / Type-R

Post autor: regret »

Ojcze Dyraktorze ,naczelny wodzu naszego stadka ,nasze słonce narodu z calym szacunkiem do Ciebie( bo przecież bardzo się lubimy). Przykro mi , że mody Cię zepchneły w ta czeluść i musz zjamować się tak błachymi sprawami... ale:

to jest ograniczanie wolnosci słowa i wypowiedzi na forum, nikt nikomu nie wytknał jakiegoś bezpośredniego zarzutu,hejtu wbity... Sami wyrzej ( Ty i Quick) w formire żartu pisaliscie o instalacji gazowej i dizlach więc mam to teraz uznac jako szkalowanie i wyśmieanie mojego projektu ? Był to żart sytuacyjny do zaistniałej rozmowy.

NIE ŻYCZĘ SOBIE , abyście pisali i wmawiali mi o jakiś "prywatnych porachunkach " i wyżywaiu się. Jedynie do kogo to mogę mieć preteśje do Was za to jak postąpiliście i to tyle. Pozwoliliście sobie wejśc na głowę , a teraz ja mam za to cierpieć i jeszcze odpowiadać ? Przestńcie się mnie czepiać , a jak Wam przeszkadza moja osoba na tym forum to podobnie jak maxel możecię mnie usunąć ( będzie to dla Was na pewno korzystniejsze). Jestem tu od 5 lat i nikt mi nie wmówi, jak jest ...

Widać już zapomnieliście kto w Zdworzu przy jak to się wtedy wydawało "rodzinnym stole" zaproponował i wspolnie ją realizowaliśmy ( do czasu ) małą rewolucje dobrej zmiany :) . Przykro się na to wszytko patrzy jak skaczecie i bronicie winnych ,a mnie o każdy bzdet szkalujecie!

Przejdźmy do kwestii "zgryźliwego toni wypowiedzi" - gdzie jest atakowany ? Przecież teraz go bronicie z taką zawiłością , że macie wręcz obsesję usuwania komentarzy jak przefiltrujecie słowa typu : rąb, tapicerka, kierownica itp. Chodzi o to jak ten typ ( bo inaczej go nie nazwe) odnosi sie w ogólnych tematahc na forum. Przy każdej dyskusji wręcz jest "wyrzygiwane" to jak ma być w jedyny słuszny sposów itp ( nie jest to tylko moja opinia - więc tym się też podpieram). Szkoda, że przez Was cierpi część forum i bardzo mi przykro , że takiewspaniałe osoby miedzy innymi TheRealCharls opuścił nasze forum przez właśnie dwie jakże zaciekle aktualnie bronione persony :). Szkoda bo TRC raz, że jest świetnym kumplem to dwa - zawsze miał bardoz fajne pomysły i rozwizania porblemów. No, ale to już przeszłość.

Co do uwagi ap orpo moda i pobłażliwości było to już zgłaszane ( oczywiście nieoficjalnie) + macie chyba też oczy i codziennie przeczesujecie te kwiatki wiec chyba kazdy widzał te pare "chu*ów " puszczone plazem :)

Przykro się na to wszytko patrzy...
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
jacobsen
Posty: 661
Rejestracja: 02 maja 2013 18:29
Auto: Accord Coupe V6
silnik: J30A1
Lokalizacja: Elbląg

Re: emerald bullet by miechoo 2015r SI / Type-R

Post autor: jacobsen »

QuicksilveR pisze:regret, jacobsen, maxel. Panowie, grzecznie proszę o nie robienie osobistych wycieczek. Jesteście duzi, nie muszę tłumaczyć, o co chodzi. Był spokój przez dłuższy czas i niech tak zostanie.
Ja nie wiem o jakie wycieczki chodzi, żeśmy sobie nawzajem podogryzali/pożartowali z regreta i jego modach, o nikim innym z nazwiska słowa tu nie powiedzieliśmy. Regret powinien sie czuć tu najbardziej z tego powodu urażony a nie był. No chyba że teraz jak pokasowaliście posty.
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: emerald bullet by miechoo 2015r SI / Type-R

Post autor: Edi »

jacobsen pisze:[Ja nie wiem o jakie wycieczki chodzi, żeśmy sobie nawzajem podogryzali/pożartowali z regreta i jego modach, o nikim innym z nazwiska słowa tu nie powiedzieliśmy. Regret powinien sie czuć tu najbardziej z tego powodu urażony a nie był. No chyba że teraz jak pokasowaliście posty.
Być może się uda przywrócić - zobaczymy jutro.

A tymczasem, żeby ulżyć atmosferze

Składam rezygnację z funkcji moderatora.


Postaram się teraz opisać powody, a także pracę moderatora.
Ci forumowicze, którzy są dłużej na forum wiedzą, pamiętają, że funkcję mi przypisano w sumie w formie niespodzianki – zaskoczenia.
Ci którzy nie wiedzą mogą poznać historię we wcześniejszych postach.
Funkcję te wcześniej proponował mi założyciel forum stars – nasz naczelny admin, nazywany pieszczotliwie ojcem dyrektorem.
Ponieważ propozycja ta padła przy okazji robienia porządków technicznych na forum oraz ustalania zmian w moderacji, byłoby nieuczciwe przyjęcie przeze mnie funkcji moderatora w taki sposób, tym bardziej, że byli inni wytypowani kandydaci.
Oczywiście nie ukrywam, że to wyróżnienie, ale to także obowiązek, jeżeli ktoś traktuje tę funkcję poważnie i ma na sercu dobro forum.
Należy też pamiętać, że moderator musi być wyjątkowo obiektywny, bez względu na swoje poglądy, sympatie czy antypatie, ale to też zostało u mnie zakwestionowane.
Nie oszukujmy się, jesteśmy tylko ludźmi i wszyscy mamy jakieś emocje.
Podobają nam się mody w innych samochodach lub nie. Wpisywane przeze mnie komentarze zawsze były aprobujące, nigdy odwrotnie, ponieważ wiem, że każdy kocha swoje auto i to co robi przy nim ma na celu jego upiększenie bądź udoskonalenie.
Krytyka jest przykra, choć można ją przekazać w taki sposób, żeby nikomu nie sprawić przykrości.
Każdy ma inny gust, nie musi nam się wszystko podobać
Moderator musi umiejętnie dobierać słowa w przekazywaniu informacji, ponieważ jest nieustannie oceniany. Czasami odnoszę wrażenie jakby moderator to było samo zło.
Proszę mi wskazać wpisy, w których ktokolwiek został przeze mnie ośmieszony, obrażony, skrytykowany…… .
Moderator nie jest dniem i nocą na forum, i nie śledzi on line wszystkich wpisów.
Jesteśmy ludźmi : śpimy, jemy , chodzimy do pracy, mamy gorsze dni, możemy czegoś nie zauważyć od razu, ale też zdarza się nam poczekać, aż brak reakcji ze strony innych userów wyciszy kontrowersyjny wpis.
Padł zarzut o zbytniej pobłażliwości dotyczyło to używania wulgaryzmów.
No cóż to nie do końca tak.
Zawsze i wszędzie zauważone wulgaryzmy były "wygwiazdkowane", a użytkownik proszony zaprzestanie ich używania. poprzez PW lub bezpośrednio, czasem w formie żartu.
Polecam lekturę czatu z dnia 9 listopada 2017, ok godz. 16.
Nasza praca – tak praca - nie polega na rządzeniu.
Mnóstwo pracy robimy w taki sposób, że nikt nie widzi.
Łączenie tematów, przenoszenie postów, poprawianie błędów – tam gdzie wiadomo, że user nie będzie miał pretensji lub jest ewidentny błąd ortograficzny, nie wspomnę o PW z informacjami lub odpowiedziami na pytania – tu mam na myśli nowych użytkowników.
Każdy ma prawo poskarżyć się moderatorowi, zgłosić posta lub inne uwagi – od tego jest PW i funkcja zgłoś posta.


Dzisiejsze wpisy zaważyły na mojej decyzji .
Oczywiście jest mi przykro, że wzbudzam niechęć swoją pracą oraz swoją osobą.
Niestety jak widać nie jestem w stanie jako moderator spełnić waszych oczekiwań, choć bardzo się staram.
Na pewno znajdzie się ktoś inny kto zrobi to lepiej ode mnie.


Szanujmy nasze forum , bo szkoda zaprzepaścić tyle lat zbierania wiedzy.
Ja tu jestem tu od 30 lipca 2012 roku, a forum było moją wielką radością.
Pamiętajcie tylko, że będąc moderatorem wszystkich należy traktować jednakowo, co może nie być łatwe.

Dziękuję za uwagę.
Edi
ODPOWIEDZ