Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Zakup sprężyn do podnoszenia klapy bagażnika

Zorganizowane akcje zakupowe
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Zakup sprężyn do podnoszenia klapy bagażnika

Post autor: Bartoch »

Hej.
Przymierzam się do zakupu regulowanej sprężyny do otwierania bagażnika, aby otwierał się całkowicie po użyciu przycisku z pilota.
Myślę, że temat jest znany.
Znalazłem na AliExpress takie sprężyny jak w na zdjęciu poniżej.
Cena około 16zł + koszt przesyłki po Polsce.
Byłby ktoś zainteresowany? Ewentualnie czy macie jakiś namiar na sprawdzone sprężyny na innym portalu lub na miejscu w Polsce?
Załączniki
Bez tytułu.png
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Zakup sprężyn do podnoszenia klapy bagażnika

Post autor: wysio »

A dlaczego sprężyna, a nie siłownik - jak co poniektórzy sobie zamontowali? Też o tym myślę, bo moja klapa w ogóle do góry się nie podnosi.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Zakup sprężyn do podnoszenia klapy bagażnika

Post autor: figo »

Podnośniki gazowe działają do roku czasu, poźniej musisz wymienić. Sam mam siłowniki i wczoraj wymieniałem jeden bo klapa otwierała się do 2/3 wysokości. Nawet kumpel który robi meble na wymiar mówi że do roku czasu i trzeba wymieniać, chińczyki i tyle.
HR
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Zakup sprężyn do podnoszenia klapy bagażnika

Post autor: b0Ls »

figo pisze:Podnośniki gazowe działają do roku czasu, poźniej musisz wymienić. Sam mam siłowniki i wczoraj wymieniałem jeden bo klapa otwierała się do 2/3 wysokości. Nawet kumpel który robi meble na wymiar mówi że do roku czasu i trzeba wymieniać, chińczyki i tyle.
W kuchni mam siłowniki już 7 lat i ani razu ich jeszcze nie wymieniałem.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Zakup sprężyn do podnoszenia klapy bagażnika

Post autor: figo »

w kuchni się sprawdzają sam mam x lat, w aucie już jest d**a, upały, mróz i przestają działać.
HR
Awatar użytkownika
Mosciak
Posty: 66
Rejestracja: 23 mar 2017 04:21
Auto: VI Coupe
silnik: 2,0i
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zakup sprężyn do podnoszenia klapy bagażnika

Post autor: Mosciak »

Jak mi to poskładasz w całość to biorę :twisted:
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Zakup sprężyn do podnoszenia klapy bagażnika

Post autor: slepak »

W VII sedanie 20 minut roboty. Wszystkie otwory technologiczne akurat podpasowały do montażu w/w sprężyn.
Tylko demontaż tapicerki w bagażniku,regulacja sprężyny,montaż tapicerki z powrotem.
Klapa unosi się na jednej sprężynie bez problemów.
Zasada działania (otwierania/zamykania) bagażnika,czyli ten pręt metalowy co reguluję siłę odskoku klapy od zamka przy VI czy VII genie jest taka sama.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Mosciak
Posty: 66
Rejestracja: 23 mar 2017 04:21
Auto: VI Coupe
silnik: 2,0i
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zakup sprężyn do podnoszenia klapy bagażnika

Post autor: Mosciak »

slepak pisze:W VII sedanie 20 minut roboty. Wszystkie otwory technologiczne akurat podpasowały do montażu w/w sprężyn.
Tylko demontaż tapicerki w bagażniku,regulacja sprężyny,montaż tapicerki z powrotem.
Klapa unosi się na jednej sprężynie bez problemów.
Zasada działania (otwierania/zamykania) bagażnika,czyli ten pręt metalowy co reguluję siłę odskoku klapy od zamka przy VI czy VII genie jest taka sama.
No dobra, a co z instalacją elektryczną? Ja mam oczywiśnie niefabryczny pilot, na którym mam trzy przyciski: otwieranie drzwi (rygle), zamykanie drzwi (rygle) i trzeci pusty przycisk
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Zakup sprężyn do podnoszenia klapy bagażnika

Post autor: slepak »

Nie bardzo rozumiem...
Klapa w VI czy VII genie jest tak samo minimalnie uchylana z przycisku z pilota od kluczyka.
Sprężynę montuję w pozycji otwartego bagażnika, po zamknięciu sprężyna się napina, po przyciśnięciu przycisku na pilocie sama się otwiera do góry.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Mosciak
Posty: 66
Rejestracja: 23 mar 2017 04:21
Auto: VI Coupe
silnik: 2,0i
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zakup sprężyn do podnoszenia klapy bagażnika

Post autor: Mosciak »

slepak pisze:Nie bardzo rozumiem...
Klapa w VI czy VII genie jest tak samo minimalnie uchylana z przycisku z pilota od kluczyka.
Sprężynę montuję w pozycji otwartego bagażnika, po zamknięciu sprężyna się napina, po przyciśnięciu przycisku na pilocie sama się otwiera do góry.
Czyli oryginalnie był moduł otwierania klapy z pilota? Nie wiedziałem, że jest taki bajer. Czyli kwestia zaprogramowania mojego pilota do oryginalnej instalacji, dobrze rozumiem?
ODPOWIEDZ