Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord CC1 by sobeckkk

Awatar użytkownika
sobeckkk
Posty: 18
Rejestracja: 18 gru 2017 23:32
Auto: IV CC1 1992r
silnik: F20A7

Honda Accord CC1 by sobeckkk

Post autor: sobeckkk »

Witam wszystkich, nazywam się Adam i jestem z Białegostoku.

Chciałbym przedstawić mój nowy projekt jakim jest Accord IV Coupe. Ogólnie auto podobało mi się od dawna, kiedyś szukałem egzemplarza godnego ratowania ale nic się nie znalazło, ale jakiś czas temu po zobaczeniu ciekawej oferty stwierdziłem, że jednak Accord Coupe pociąga najbardziej.

Tak więc kupiłem IV gena godnego ratowania, ze zrobionymi błotnikami tylnymi (wspawane reperaturki), zdrowymi progami, niezłym spasowaniem blacharskim, zawieszeniem w idealnym stanie (potwierdziły to szarpaki) i motorem, który pomimo kilku drobnych wycieków typowych dla tego silnika (aparat zapłonowy i pokrywa zaworów) nadal jest w bardzo dobrym stanie. Auto zakupione za 2,400 cebulionów bez przeglądu i OC, także musiała przyjechać do domu na lawecie.

Wnętrze samochodu jest trochę wybrakowane - nie ma podsufitki, mieszka lewarka skrzyni biegów i kilku przycisków, ale w drodze powrotnej wskoczyłem na małe zakupy, kupując większość elementów i kupiłem za śmieszne 170zł, zostało ogarnąć mieszek.

Na dobry początek świeżo po zakupie zostało zrobione wszystko to, co nie halo z mechaniką samochodu tj.

-Łożysko z piastą tył prawe
-Klocki hamulcowe
-Zregenerowany prawy przedni zacisk
-Olej
-Filtry
-Sonda lambda

Do idealnego stanu mechanicznego zostaje załatwić sprawę z tymi wyciekami.
Zmieniłem jeszcze blendę tylną z europejskiej na US, którą udało mi się dorwać w dobrej cenie jeszcze zanim kupiłem samochód :)
A parę dni temu wleciała dokładka z Accorda CD7 i okleiłem postojówki folią na pomarańcz. Lecą też do mnie dziś zakupione głośniki Hertz DSK 165 i naba MOMO dedykowana.


ROK: 1992
MODEL: Accord IV CC1
SILNIK: F20A7
UKŁAD DOLOTOWY: Seria
UKŁAD WYDECHOWY: Połatana seria
ELEKTRONIKA: Elektryczne szyby, elektryczne lusterka, elektryczny szyberdach
UKŁAD NAPĘDOWY: Seria
ZAWIESZENIE: Amortyzatory Bilstein b4 na sprężynach Apex -35mm
UKŁAD HAMULCOWY: Swap z Prelude H23, 282mm, z przodu nawiercane tarcze Zimmerman, z tyłu Mikoda
BODY-KIT: Seria
ŚRODEK: Welur, ogólnie seria
CAR-AUDIO: Jeden pierdzący głośnik :(
KOŁA: Na chwilę obecną stalówki
MOC: 133hp
PLANY: Malowanie całego samochodu (gdyż lakier na aucie jest tak mocno dobity, że ciężko znaleźć element z którego nie schodzi klar) i pozbycie się całej pozostałej rdzy, następnie stance (tak jak i w moich dwóch poprzednich projektach). Jak dobrze pójdzie to pod koniec 2018r przy dobrych wiatrach wleci H22

Fotki w kolejności chronologicznej od daty zakupu do teraz.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tak docelowo ma wyglądać malowanie Accorda, prawdopodobnie pomalowany wyjedzie w kwietniu. (żeby nie było, że robię kopiuj wklej - dolna czarna tonacja jest zrobiona przeze mnie w photoshopie, także to tylko i wyłącznie moja wizja a nie ściągnięta z fotki :D)
Obrazek

jeśli by ktoś chciał zobaczyć mój poprzedni projekt to zapraszam: https://www.flickr.com/photos/133921092@N05/" onclick="window.open(this.href);return false;?
Ostatnio zmieniony 21 gru 2017 00:10 przez sobeckkk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Honda Accord CC1 by sobeckkk

Post autor: maxel »

Fajnie że są osoby które chcą ratować te auta :) korzystasz już z przywilejów rocznika auta i ubezpieczasz ze zniżką pzmotu?
Awatar użytkownika
sobeckkk
Posty: 18
Rejestracja: 18 gru 2017 23:32
Auto: IV CC1 1992r
silnik: F20A7

Re: Honda Accord CC1 by sobeckkk

Post autor: sobeckkk »

maxel pisze:Fajnie że są osoby które chcą ratować te auta :) korzystasz już z przywilejów rocznika auta i ubezpieczasz ze zniżką pzmotu?
Nawet jeszcze jej nie przerejestrowałem. Przerejestrowywuje po nowym roku, wtedy kiedy wchodzą legalne rejestracje prostokątne US, wtedy będę myślał o założeniu konta w pzmocie :)
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Honda Accord CC1 by sobeckkk

Post autor: KOko »

siemka, szkoda, że nie przybyłem na spot, który zorganizowaliśmy na hakp :/
tak bym wymacał na żywo. Po nowym roku na pewno nadrobimy :) Idzie w dobrym kierunku ;)
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord CC1 by sobeckkk

Post autor: Bartoch »

Ta generacja zawsze mi się podobała.
Gratuluję zakupu i życzę wytrwałości w realizacji planów.
Andy
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip 2017 16:40
Auto: Accord 98-02
silnik: 3,0 V6
Lokalizacja: Białystok

Re: Honda Accord CC1 by sobeckkk

Post autor: Andy »

Witamy witamy i do zobaczenia na spocie w nowym rocku. Fajnie że już się znamy osobiście.
Honda Accord Coupe 3.0 V6 /CG2/ 2000
Awatar użytkownika
sobeckkk
Posty: 18
Rejestracja: 18 gru 2017 23:32
Auto: IV CC1 1992r
silnik: F20A7

Re: Honda Accord CC1 by sobeckkk

Post autor: sobeckkk »

W ostatnim czasie zostały zrolowane nadkola z przodu i z tyłu, w tym z tyłu wycięty rant który przeszkadzał w zrolowaniu tak jak ja chcę. Założyłem pseudo gwint dopasowany z civica i wsadziłem kierownicę MOMO wraz z nabą MOMO, ale akurat nie mam zdjęć kierownicy. Rolowanie nadkoli z przodu poszło po mojej myśli, natomiast z tyłu te wspawane reperaturki przez któregoś z poprzednich właścicieli z prawej strony jeszcze było w miarę okej, nie licząc spawu w dziwnym miejscu, ale z lewej strony na rancie było z 0,5cm szpachli która dość mocno popękała przy rolowaniu :D No nic, trzeba będzie poprawić, a sama rolka poszła w miarę okej - blacharz nie będzie miał dużego problemu, żeby wyprowadzić równą linię (wiadomo, jak to przy rolowaniu nigdy idealnie się nie zrobi). Przy zakładaniu coiloversów nie było problemu, z wyjątkiem tego, że będzie trzeba dorobić Top Hatsy w celu uzyskania większej pracy amortyzatora przy takim obniżeniu (jakoś na dniach zrobię).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i na koniec taki bonus :D
Obrazek

Tak, wiem - narazie na tej stalówce i w tym zajechanym lakierze wygląda to słabo, no ale poczekajmy do wiosny to coś z tego będzie :)
Andy
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip 2017 16:40
Auto: Accord 98-02
silnik: 3,0 V6
Lokalizacja: Białystok

Re: Honda Accord CC1 by sobeckkk

Post autor: Andy »

No no gratki. Prace posuwają się do przodu. Fajnie zglebiona ale masz chyba problem z leżakami na drodze.

Pozdrawiam
Andrzej
Honda Accord Coupe 3.0 V6 /CG2/ 2000
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Honda Accord CC1 by sobeckkk

Post autor: fotografiks »

Dobre Panie, dobre...
Ja na tylną klapę z lampami US do przed lifta już poluje i poluje... a w po lifcie myk kawałek plastiku i jest USDM ;)

Ale te "coilovery" za 30 dolców to dość odważne posunięcie, też szukałem czegoś po taniości obniżki IV gena - ale skończyło się na ten moment na sprężynach MTSa. Na to cudo też paczałem, ale po zasłyszeniu kilku głosów... odpuściłem :D

Jak się to sprawuje ? Przy podniesieniu auta... przy jakiejś "hopie" gdzie zawieszka pita w dół dość znacznie?
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 91
Rejestracja: 09 sie 2017 23:58
Auto: Accord CG 4
silnik: F20
Lokalizacja: Gliwice

Re: Honda Accord CC1 by sobeckkk

Post autor: Gonzo »

Ładnie działasz. Ja miałem coiloversy w civicu i nie narzekałem. Lekki beton się zrobił ale jaka gleba. Powodzenia w dalszym modzeniu
ODPOWIEDZ