Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Cześć i czołem z Accordem się tu wziąłem

Napisz coś o sobie, a później dodaj foty swojego accorda w dziale "Mój Accord"
Awatar użytkownika
WujekSocia
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2018 18:26
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Mysłowice / Częstochowa

Cześć i czołem z Accordem się tu wziąłem

Post autor: WujekSocia »

Dzien dobry i dobry wieczór szanowne Panie i szanowni Panowie,

witam się z Wami tak samo jak z ludźmi z HAKP, ale po przejrzeniu obu for czuję, że ze względu na interesującą mnie zawartość na tym spędzę zdecydowanie więcej czasu.

Moja historia:
kilka miesięcy temu kupiłem swoją pierwszą w życiu Hondę, a że jestem fanem motoryzacji i w końcu mogłem sobie pozwolić na 'nietypowy' samochód (no i akurat była dobra oferta na tą Hondę), zakupiłem Hondę Accord Coupe 3.0 V-TEC 200KM z automatyczną skrzynią biegów (bez automatu chyba nie było).

Co mi się podoba:
1. Prędkość - po poprzednim 'pojeździe' (VAG 1.9 TDI) jestem wniebowzięty - w końcu na autostadzie mogę zjechać na lewy pas bez obaw.
2. Pomimo wieku i japońskiego rodowodu - jakość wykonania - nic nie skrzypi ani nie trzeszczy w środku (trzeszczenie przy głośniku wysokotonowym wyeliminowałem)
3. 'Look" samochodu i jego niepowtarzalność - ciężko trafić na drugiego CG2 na ulicach Śląskiego a i pewnie na ulicach całego kraju dużo ich nie jeździ.
4. To że wszystko co jest elektryczne w moim samochodzie po prostu działa.

Co mi się nie podoba:
1. Skrzynia biegów - 4-ro biegowy automat, trochę przedpotopowy , moja mama (bez prawa jazdy) zmieniała by biegi odrobinę lepiej - w moim egzemplarzu była remontowana skrzynia i chyba wlany olej 'nie gada' ze skrzynią - wymienię wkrótce na ori Hondy i zobaczymy.

2. Układ kierowniczy i prowadzenie - coś nie jest OK, jeszcze nie do końca wiem co, ale stawiam na pierwszy strzał na koła/opony (niewłaściwe wyważenie), ewentualnie dokręcenie maglownicy (zawieszenie jest bez luzów). Przy wyższych prędkościach układ kierowniczy zamiast być coraz sztywniejszy zachowuje się jakby przy kilku stopniach przekręcenia kierownicy samochód miał zrobić koziołka, pływa po jezdni jak łódka, kierownica zachowuje się jak w Fiacie Punto na którym uczyłem się jeździć z włączonym elektrycznym wspomaganiem 'CITY' - nowe opony zamówione (a obuję ją w Pirelli Pilot Sport 4).
3. Hamulce - to jest tragedia - nie wiem co ktoś jeżdżący przede mną tam włożył ale przy przesiadce w firmowe samochody, którymi zdarza mi się poruszać przez przyzwyczajenie do moich hamulców staję dęba tam gdzie moja Honda jeszcze by jechała i jechała.
4. Spryskiwacze szyby przedniej - czy jest jakiś zamiennik dysz, który ładnie rozpryska płyn po szybie zamiast go tylko rozlać w czterach punktach?
5. Regulacja kierownicy - nerkę bym oodał, żeby kierownica była regulowana w trzech płaszczyznach. W A4 z '96 mogłem kierownicę przyciągnąć bliżej siebie a tutaj niestety lipa - jak siedzę wygodnie to nie sięgam kierownicy (mam 190cm wzrostu i muszę odsunąć fotel dość daleko)

Wyszło na to, że bardziej mi się nie podoba, ale możliwe, że szybko skasuję kilka punktów z listy 'co mi się nie podoba'.


Pozdrawiam,

Wujek Socia
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Cześć i czołem z Accordem się tu wziąłem

Post autor: Edi »

Witaj :).
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Cześć i czołem z Accordem się tu wziąłem

Post autor: MuzykGrzes »

A nastepnym razem nie zakładaj 4 razy tego samego tematu bo i tak nie pojawią się bez zaakceptowania przez Moda/Admina ,kolejny post który napiszesz tez będzie musiał być zaakceptowany ,potem kolejne już nie.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
WujekSocia
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2018 18:26
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Mysłowice / Częstochowa

Re: Cześć i czołem z Accordem się tu wziąłem

Post autor: WujekSocia »

nie miałem takiego zamiaru, nawet nie wiem jak to... a zresztą po co się tłumaczyć - jakoś tak wyszło. Przepraszam
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Cześć i czołem z Accordem się tu wziąłem

Post autor: Edi »

WujekSocia pisze:nie miałem takiego zamiaru, nawet nie wiem jak to... a zresztą po co się tłumaczyć - jakoś tak wyszło. Przepraszam
No dobra, pierwsze koty za płoty - teraz będzie tylko lepiej ;) .
Jak masz z czymś problem pytaj przez PW.
No i czekamy na Twój temat w odpowiednim dziale :)
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Cześć i czołem z Accordem się tu wziąłem

Post autor: Krzysiek15255 »

1. Niestety ten automat działa różnie zależnie od tego jak kto dbał. Olej możesz wymienić ale filtr w skrzyni jest zabudowany.

2. Jechać na stację i sprawdzić luzy. Ewentualnie zainteresować się zakupem Eibachów. No i sprawdzić koła tak jak piszesz.

3. Hamulce. Przejrzeć cały układ czyli stan i markę tarcz i klocków. Sprawdzić tłoczki i prowadnice. Być może przewody już mają dość i się pompują.


4. Spryski wkładają od C3. Fakt nie są za ciekawe te oryginalne.

5. Niestety nic z tym nie zrobisz. Chyba, że ogarniesz swapa kolumny.

Załóż swój temat w odpowiednim dziale i tam będziemy dyskutować na temat Twojej fury.


I pamiętaj, że w czerwcu 15-17 jest zlot w okolicy Płocka. :)
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Cześć i czołem z Accordem się tu wziąłem

Post autor: Edi »

W tym dziale tylko się witamy.
Wszelkie porady to w temacie o samochodzie jak kolega założy, a jeśli ktoś chce "już" to przez PW.
BartesX
Posty: 40
Rejestracja: 18 gru 2016 11:46
Auto: Accord VI Coupe
silnik: 2.0 148KM
Lokalizacja: Zabrze

Re: Cześć i czołem z Accordem się tu wziąłem

Post autor: BartesX »

Witam również ;)
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Cześć i czołem z Accordem się tu wziąłem

Post autor: mieglo »

Cześć.
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Cześć i czołem z Accordem się tu wziąłem

Post autor: KOko »

siemka ;)
ODPOWIEDZ