Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Siemaneczko bombeczki!

Napisz coś o sobie, a później dodaj foty swojego accorda w dziale "Mój Accord"
Asart
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwie 2019 14:58
Auto: CG4
silnik: F20B7

Siemaneczko bombeczki!

Post autor: Asart »

Siemaneczko bombeczki!
Na rodzimym podwórku pierwszym autem z kraju kwitnącej wiśni było dostojne Mitsubishi Space wagon koniec II gen. diesel 2.0 początkowo z turbiną. Razem z tatą pojechałem po nie autobusem do Francji gdy miałem jakieś 13 lat. To było bardzo rodzinne auto i mój tato wolał pojechać z rodziną na wakacje niż inwestować np w zepsute zawieszenie, więc gdy je dostałem w swoje ręce myślałem ze już jego lata są policzone, nic bardziej mylnego. Poza wybitym zawieszeniem, 2xwymiana linki od prędkościomierza, wymiana pompy wody i uszczelnieniem pomy paliwa, auto niezniszczalne! Jednak po licznych przygodach w tym roku 7 dni przed moimi urodzinami, baran z golfa wymusił pierwszeństwo wjeżdżając prosto pod rozpędzone mitsu, diagnoza niestety nie pozostawiała złudzeń i tak autko zakończyło swój wspaniały żywot. Ale nie ma tego złego co by nie wyszło na dobre, już od kilku lat uważnie przyglądałem się pewnemu autku, i zbierałem na nie ciężko zarobione pieniądze, akurat wypadek nastąpił w chwili gdy budżet miałem prawie dopięty i w taki sposób stałem się posiadaczem Hondy accord coupe 2.0i ES 2002r.
Auto pewnie nie jeden z forumowiczów pamięta, auto posiada już oznaczenia forumowe ;).
Jak czas pozwoli to temat z opisem i zdjęciami stworze w maju, narazie mogę powiedzieć, że w autku maska nie chciała się zamykać (poprzedni właściciel mówił żeby na sile zamykać, barbarzyńca!) wiec wyczyściłem mechanizm chusteczką higieniczną i wd40... po tygodniu od zakupu kontrolka zaczęła drażnić oczy a diagnostyka wykazała P1399 i błędy na 2-3 cylindrach, wymieniłem praktycznie cały układ zapłonowy, akumulator, wyczyściłem EGR (muszę jeszcze uszczelke kupić bo jej nie było!) przedwczoraj wyregulowałem z bratem zawory (o stanie ich się nie wypowiem bo pewnie zostałbym zablokowany, z uwagi na słowa które cisną mi się na język) i nareszcie auto cyka jak powinno :D

Chciałbym wszystkim podziękować za pracę wykonaną na tym forum, każdy z was w większym lub mniejszym stopniu przyczynił się do tego abym spełnił swoje małe marzenie.

PS: czy możecie polecić specjalistę w łódzkim?? potrzebuje wymienić rozrząd i zapobiegawczo uszczelnić silnik, z rozrządem sam dam radę ale tych uszczelniaczy nie wiem jak ruszyć ;/
Mitsubishi Space Wagon 2.0 TD/D 4D68 '98r. [rozbity, poszedł na żyletki ;(]
Honda Accord Coupe CG4 F20B7 '02r. viewtopic.php?f=9&t=4726
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Siemaneczko bombeczki!

Post autor: Edi »

Witaj :)
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Siemaneczko bombeczki!

Post autor: b0Ls »

siema, no cóż z tymi gruzami już tak jest. Nie są to nowe auta, więc trzeba je lepić.
Awatar użytkownika
Mucha
Posty: 69
Rejestracja: 07 mar 2016 00:59
Auto: CG2 2000r
silnik: 3.0
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Siemaneczko bombeczki!

Post autor: Mucha »

Ja mam dobrego mechanika (który też ma naszą cupetkę :))
Honda Accord Coupe VI CG2 2000r.,Honda Civic V 1.3 1994
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Siemaneczko bombeczki!

Post autor: mieglo »

Cześć i powodzenia.
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Siemaneczko bombeczki!

Post autor: Bartoch »

Cześć
Asart
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwie 2019 14:58
Auto: CG4
silnik: F20B7

Re: Siemaneczko bombeczki!

Post autor: Asart »

Mucha dasz namiary? napisałbym PW ale nie wiem jak to zrobić :? możliwe, że mam blokadę czy coś??
Mitsubishi Space Wagon 2.0 TD/D 4D68 '98r. [rozbity, poszedł na żyletki ;(]
Honda Accord Coupe CG4 F20B7 '02r. viewtopic.php?f=9&t=4726
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Siemaneczko bombeczki!

Post autor: Edi »

Asart pisze:Mucha dasz namiary? napisałbym PW ale nie wiem jak to zrobić :? możliwe, że mam blokadę czy coś??
Teraz juz możesz PW napisać ;) .
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Siemaneczko bombeczki!

Post autor: Krzysiek15255 »

Cześć i czołem. 8-)
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Siemaneczko bombeczki!

Post autor: fotografiks »

Heja.

Zapobiegawczo uszczelnić?
Hmm biorąc pod uwagę szereg specjalistów, którzy spier... co kolwiek tylko im zawiozłem do zrobienia... to zapobiegawczo lepiej nic nie ruszać ;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
ODPOWIEDZ