Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Problem z kontrolą trakcji TCS

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
suli88
Posty: 36
Rejestracja: 04 lut 2014 22:37
Auto: 03
silnik: 3.0
Lokalizacja: TBG-Podkarpackie

Problem z kontrolą trakcji TCS

Post autor: suli88 »

Witam posiadam accorda z motorem 3.0 coupe, wymieniałem ostatnio czujnik ABS (został urwany przez mechanika), wszystkie tarcze i klocki a także łożysko to które odpowiada za poprawne działanie ABS-u. Przed wymianą świeciły się chyba wszystkie możliwe kontrolki na blacie, teraz gdy ww części zostały zamontowane ABS działa, lecz nie działa kontrola trakcji, po odebraniu od mechanika świecił się żółty trójkąt, przejechałem się kawałek i dodatkowo wyskoczył TCS, mechanik nie wie dlaczego się to świeci, podłączał do kompa i wszystkie błędy skasowane, dodam u mnie w mieście nie ma gościa co zajmuje się typowo diagnostyką komputerową hondy, co jest przyczyną proszę o jakieś wskazówki jak mogę sprawdzić co się dzieje, może są jakieś manuale jak skasować ten TCS chodzi mi o to jak np. kasuje się żółty napis "maint reqd". z góry dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z kontrolą trakcji TCS

Post autor: misio40 »

suli88 pisze: chodzi mi o to jak np. kasuje się żółty napis "maint reqd"


viewtopic.php?f=2&t=111&hilit=maint sprawdź czy w tej gen też tak da radę...

suli88 pisze:, może są jakieś manuale jak skasować ten TCS


Kasowanie błędu TCS

1. zaciągnij ręczny
2. wciśnij i trzymaj TCS
3. kluczyki do stacyjki na poz 2 (zapalą się kontrolki)
4. przez 4-6 sekund trzymaj TCS wciśnięty (kontrolka TCS będzie się świecić) aż kontrolka TCS na desce mignie 2 razy i pozostanie włączona
5. wyjmij kluczyki
6. odpal auto kontrolka TSC powinna się zapalić a potem zgasnąć (sprawdź czy po kasowaniu błędu TSC jest włączony czy wyłączony) przejedź się kawałek, jeśli TSC się nie zapalił po przejściu z 1-go na 2-gi bieg znaczy że masz skasowany błąd i wszystko jest OK.
UWAGA!
jeśli kontrolka TCS zapali się między 1 a 2 biegiem znaczy że do wymiany czujnik ABS, ale to waśnie zrobiłeś...

No i zapraszam do działu powitań, wypada się z nami przywitać :idea:
raz honda - zawsze honda
Loczix
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2019 13:09
Auto: Accord 03-07
silnik: 3.0 V6

Re: Problem z kontrolą trakcji TCS

Post autor: Loczix »

Dzień dobry.

A jeśli "kasowanie błędu" TSC nie działa?

U mnie wygląda to tak, że od czasu podpięcia pod komputer, świeci się wykrzyknik na desce rozdzielczej, a gdy zaczynam jechać zapala się żółte TCS.
Pomysły? Może muszę zaprogramować czujnik w pozycji neutralnej?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Problem z kontrolą trakcji TCS

Post autor: fotografiks »

Loczix pisze:
A jeśli "kasowanie błędu" TSC nie działa?
Pewnie działa tylko wywala znowu błąd.
Loczix pisze: U mnie wygląda to tak, że od czasu podpięcia pod komputer,
A co ten komputer powiedział na temat i rodzaj błędu ?
Chyba najważniejsze to poznać treść błędu bo inaczej to szklana kula i jechana z wróżbami ;)

Przelukaj na YT na szybko jest tam kilka fimów - na szybko wyskoczyły tematy z płynem, z jego czujnikiem itp itd... także jest troche możliwości...

Tutaj masz jeszcze opisane jedno czary mary :
https://honda-tech.com/forums/honda-acc ... t-3225104/" onclick="window.open(this.href);return false;
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
ODPOWIEDZ