Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

prośba o poradę

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
marek1957
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2010 14:28
Auto: V
silnik: 2.2 V-tec

prośba o poradę

Post autor: marek1957 »

Kupiłem Hondzię VII generacji w wersji LX i kiedy uruchamiam silnik na desce zapala mi się informacja OFF dotycząca AIR BAG PASSENGER i gaśnie po chwili.
W instrukcji napisane jest że taki komunikat oznacza że poduszka pasażera zadziała chyba że nie znam angielskiego ale jak w takim razie ją wyłączyć?
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: prośba o poradę

Post autor: misio40 »

Wszystko jest OK. Też mam taką kontrolkę i po włączeniu zapłonu i sprawdzeniu obwodu gaśnie. Oznacza to, że boczna poduszka pasażera zostanie automatycznie wyłączona, jeżeli czujniki wykryją nieprawidłowe ułożenie ciała pasażera i wystrzelenie poduszki w tym momencie może spowodować obrażenia tej osoby (zwłaszcza głowy). Kontrolka ta może Ci się zapalać w czasie jazdy, gdy pasażer zacznie sie kręcić i odchylać tak, że jego głowa znajdzie się na torze wystrzału bocznej poduszki.
Nie możesz wyłączyć tej funkcji ręcznie.
raz honda - zawsze honda
marek1957
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2010 14:28
Auto: V
silnik: 2.2 V-tec

Re: prośba o poradę

Post autor: marek1957 »

Dzięki za wytłumaczenie. Upewniłem się, że dobrze zrozumiałem opis w książce obsługi.
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: prośba o poradę

Post autor: misio40 »

No to czekamy na fotki nowej furki 8-)
raz honda - zawsze honda
ODPOWIEDZ