Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Qp 03-07 licznik konwersja i inne

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Accord Qp 03-07 licznik konwersja i inne

Post autor: hemicuda »

pyt1.

Acord Qp 03-07 główna skala licznika jest jest w milach, mini w km/h..szukam i źle chyba szukam..jest jakiś swap zegarów na km/h ?

pyt2.

oil life..procent pokazuje jaką wartość do czego się odnosi? pokazuje teraz 90% stan? zanieczyszczenie?

pyt3.

mile świecą na jasno biało, natomiast kilometry chyba nie..odpowiedzialne są za to żarówki/diody?
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Accord Qp 03-07 licznik konwersja i inne

Post autor: buksiu »

Przeglądam dział bo poszukuje jednego tematu a trafiłem na temat w którym myślę, że będę mógł pomóc. Co prawda minęło już sporo czasu od jego założenia i odpowiedzi może już znasz ale nie zaszkodzi jak napiszę to co wiem. Tutaj nie zginie a i innym użytkownikom się przyda. Niestety, rzadko udzielam się na forum, ponieważ nie mam warunków i wiedzy na temat mechaniki, elektryki ani elektroniki :evil: . Z każdą drobnostką muszę niestety walić do mechanika co znacząco odczuwa moja kieszeń :cry: . No cóż taki los ale do rzeczy:

Ad.1
Rozumiem, że masz na myśli to że przebieg pokazuje w milach a nie to, że większa skala licznika prędkościomierza jest w milach a mniejsza w kilometrach. Jest to zrozumiałe gdyż auto jest na rynek amerykański a nie europejski. Jeżeli chciałbyś żeby większa skala była w kilometrach a mniejsza w milach to musiałbyś zmienić zegary albo samą tarczę o ile jest to możliwe. Trochę orientowałem się w tym temacie bo mnie osobiście denerwuje to, że spalanie na głównym liczniku pokazuje mi w galonach a nie w litrach i to, że temperaturę pokazuje w stopniach Fahrenheita a nie w Celsjusza. Rozmawiałem z gościem z warsztatu, który już mi w niej ogarniał parę rzeczy i powiedział, że nie jest to żaden problem. Konieczne jest napisanie nowego programu, który po prostu będzie przeliczał w jednostkach europejskich. Później pozostaje tylko podmiana go w kompie i po temacie :) .

Ad.2
Oil life pokazuje w procentach ile jeszcze pozostało czasu do wymiany oleju. Nie wiem tylko na ile kilometrów zaprogramowany jest komp czy na 10k czy na 15k to by trzeba było sprawdzić spisując stan licznika zaraz po wymianie oleju. Ja teraz właśnie wymieniałem bo już mi odliczał do tyłu, pokazywał na minusie. Z tym, że jak dojdzie do 0% to później przelicza dużo szybciej. Ja od momentu jak pokazało mi się 0% zrobiłem chyba jakieś 300-400 km a pokazywało mi już -32 :) . Dodam jeszcze tylko, że po wymianie oleju, przelicznik ten kasuje się nie w kompie tylko pokrętłem przy liczniku. Wówczas będzie pokazywał znowu oil life 100% i zacznie odliczać do kolejnej wymiany.

Ad.3
Tutaj nie mam pewności ale wydaje mi się, że dlatego skala w milach jest bardziej podświetlona bo tak samo jak w pkt.1 przeznaczona jest na rynek USA.
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Accord Qp 03-07 licznik konwersja i inne

Post autor: hemicuda »

Dzięki za odpowiedz;)

Post pisany niedawno jakoś po kupnie samochodu i wiadomo, chciało się wszystko naraz ;)

Będę kombinował z licznikiem który bęzie miał większe cyferki dla kilometrów czyli taki jak jak w EU accordach, bo nie ukrywam ale jest to dla mnie wnerf oglądanie prędkościomierza w milach ;)

Ostatnio poajawił się niby problem: po zatankowaniu paliwa po przejechaniu kilku km wyswietlił sie komunikat `check fuel cap` zatrzymałem się sprawdziłem i wszystko ok. Wyłaczyłem i załączyłem silnik ponownie i to samo..pomogło odkręcenie korka wlewu ptzetarcie korka i wlewu lekko zabrudzony i dokręcenie z kilkoma `trzasnięciami` i pomogło ;)
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Accord Qp 03-07 licznik konwersja i inne

Post autor: buksiu »

Ja się już do prędkościomierza przyzwyczaiłem i już mi tak bardzo nie przeskadza :) . Jak zerkam na niego to oczy same już mi lecą na skalę w kilometrach :lol: Bardziej mnie denerwuje odczyt temperatury zewnętrznej jak i z climatronica oraz spalanie na głównym liczniku. Ale przyjdzie czas, że na pewno to ogarnę zwłaszcza, że koszt nie jest zbyt wygórowany.
Ja natomiast mam inny problem. Zdarza mi się tak, że czasami samoczynnie resetuje się odczyt przejechanych kilometrów od ostatniego tankowania i średniego spalania na trip komputerze. Nie wiem czemu tak się dzieje i co jest powodem :(
Załączniki
.gif
.gif (30.5 KiB) Przejrzano 10371 razy
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Qp 03-07 licznik konwersja i inne

Post autor: MuzykGrzes »

Najpewniej są zimne luty
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Accord Qp 03-07 licznik konwersja i inne

Post autor: buksiu »

A gdzie dokładniej przy kompie czy przy radio? Teraz miałem przypadek, że pomiędzy jednym a drugim tankowaniem dwa razy mi się skurczybyk zresetował :evil: .
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Qp 03-07 licznik konwersja i inne

Post autor: MuzykGrzes »

Najpewniej przy wyświetlaczu.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Accord Qp 03-07 licznik konwersja i inne

Post autor: buksiu »

Jeżeli przy wyświetlaczu to nie powinny być objawu takie jak np. problemy z wyświetlaniem informacji a nie z ich kasowaniem? To nie jest tak, że spalanie, ilość przejechanych kilometrów itp przelicza główny komputer a radio służy tylko do wyświetlania tych informacji? Miałem podobny przypadek z wyświetlaniem temperatury, kilometrów, spalania itp ale na liczniku. Tam wychodziły cuda, różne cyfry, nieczytelny wyświetlacz itd ale nic nie było kasowane. Wówczas faktycznie problemem był procesor który odklejał się od płytki. Po jego przylutowaniu problem zniknął.
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Qp 03-07 licznik konwersja i inne

Post autor: MuzykGrzes »

Ale ja nie pisałem że to wyświetlacz a raczej płytka przy wyświetlaczu ,nie połączenie wyświetlacza z płytką tylko elementy na tej płytce lub połączenia w jej okolicy.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Chmura
Posty: 194
Rejestracja: 17 lis 2013 19:37
Auto: CG1
silnik: J30A1
Lokalizacja: Myszków

Re: Accord Qp 03-07 licznik konwersja i inne

Post autor: Chmura »

Ktoś poratuje schematem kostek v6 usa przedlift <-> v6 kanada polift. Przez omyłkę kupiłem polift który rózni się kostka i ilością pinów. Na całe szczescie kostkę z kablem mam kwestia pin out
on board->> ED4/D16Z6 ED3/D15B2mpfi CG1/J30A1 CM8/J30A4
ODPOWIEDZ