Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

wymiana oleju

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
maciejestek
Posty: 19
Rejestracja: 04 paź 2011 21:19
Auto: 2007
silnik: 2,4

wymiana oleju

Post autor: maciejestek »

Nie mam pojęcia jakim olejem zalać auto. Poprzedni właściciel wspominał mi , że był to pełen syntetyk. Mam także drugie pytanie czy po wymianie oleju w nieautoryzowanym serwisie będzie możliwe skasowanie kontrolki stanu zużycia oleju. Jeżeli tak to w jaki sposób
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: wymiana oleju

Post autor: Trojan »

W sprawie doboru oleju polecam odezwać się do człowieka z linku poniżej,
http://www.accordklubpolska.pl/viewtopi ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
a jeżeli nie jesteś tam zarejestrowany to pod tym adresem,możesz na forum ,możesz telefonicznie...
http://zmienolej.pl/forum.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Co do kontrolki to coś takiego w sieci znalazłem
1) Turn they key to the II position
2) Turn the key to the off position, and push and hold in the odometer reset button
3) Turn they key back to the II position, while still holding the button.
4) After about 10-15 seconds, the light should go off

Albo ten sposób:
Turn the car off. Keep the key in the ignition and hold down the trip reset button. While holding the button down, turn the key to accessory on (do not start the car) After about 10 seconds, the light will go off until the next service interval.
Awatar użytkownika
maciejestek
Posty: 19
Rejestracja: 04 paź 2011 21:19
Auto: 2007
silnik: 2,4

Re: wymiana oleju

Post autor: maciejestek »

Bardzo dziękuje. Złożyłem zamówienie i czekam na przesyłkę. Sklep polecam wszystkim użytkownikom. Zakupiłem AMSOIL Signature Series 5W-30 100% Synthetic Motor Oil oraz filtr oleju MANN W 610/3. Jeżeli chodzi o skasowanie kontrolki zużycia procentowego oleju zrobiłem to w następujący sposób: przy włączonym silniku wcisnąłem przycisk kasowania do momentu aż napis zaczął migać. Następnie przycisk wycisnąłem i wcisnąłem ponownie do momentu pojawienia się napisu 100% żywotności oleju. Opis podany przez Trojana moim zdaniem dotyczy kontrolki już się palącej. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ