Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Pytania odnośnie accord VII 3.0 2003r.

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Pytania odnośnie accord VII 3.0 2003r.

Post autor: Trojan »

Coś tu qrna nie tak jest piszesz ,że masz 3.0 a kod silnika podajesz k24
:roll:
suli88
Posty: 36
Rejestracja: 04 lut 2014 22:37
Auto: 03
silnik: 3.0
Lokalizacja: TBG-Podkarpackie

Re: Pytania odnośnie accord VII 3.0 2003r.

Post autor: suli88 »

Tak mi sprawdzali "znachorzy", pojechałem do takich typków co się tym zajmują powiedziałem co i jak, który rok jaki motor że jest to amerykaniec i taką mi wysłali diagnozę na maila
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Pytania odnośnie accord VII 3.0 2003r.

Post autor: krisss111 »

jakaś lipna ta diagnoza
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
suli88
Posty: 36
Rejestracja: 04 lut 2014 22:37
Auto: 03
silnik: 3.0
Lokalizacja: TBG-Podkarpackie

Re: Pytania odnośnie accord VII 3.0 2003r.

Post autor: suli88 »

No to ja już nie wiem możecie mi podać namiary na jakiś dobrych mechaników z podkarpackiego lub świętokrzyskiego?
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Pytania odnośnie accord VII 3.0 2003r.

Post autor: Trojan »

Kup coś takiego http://allegro.pl/interfejs-obd2-scan-b ... 34336.html
i sam diagnostykę będziesz robić. Jak masz iPhone to musisz z wifi coś takiego kupić.
Do tego program na telefon TorquePro.
suli88
Posty: 36
Rejestracja: 04 lut 2014 22:37
Auto: 03
silnik: 3.0
Lokalizacja: TBG-Podkarpackie

Re: Pytania odnośnie accord VII 3.0 2003r.

Post autor: suli88 »

Kabelek mam ale nie mam programu na kompa. Jakim darmowy program zdiagnozuje?
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Pytania odnośnie accord VII 3.0 2003r.

Post autor: Trojan »

Jak będziesz rzucał strzępkami informacji to się tu nie dogadamy i proponuje zacząć w google szukać informacji.
suli88
Posty: 36
Rejestracja: 04 lut 2014 22:37
Auto: 03
silnik: 3.0
Lokalizacja: TBG-Podkarpackie

Re: Pytania odnośnie accord VII 3.0 2003r.

Post autor: suli88 »

Nie, bo najlepiej jest jechać do kogoś kto cie skasuje po 100pln za diagnozę i dalej nie bede nic wiedział miałem już tak wcześniej ze swoją Audi, aż kupiłem kabel i TAM na forum wszystkiego się dowiedziałem. Od tego jaki kabel kupić po program i krótką lekcję gdzie co i jak mam zdiagnozować. Wszystkie programy jakie znalazłem są płatne, ja bym chciał wersję nie do kasowania błędów tylko żebym rozwiązał ten problem z wypadającym zapłonem. Ale widzę kolego że trudno Ci to zrozumieć....
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Pytania odnośnie accord VII 3.0 2003r.

Post autor: QuicksilveR »

suli88 pisze:Nie, bo najlepiej jest jechać do kogoś kto cie skasuje po 100pln za diagnozę i dalej nie bede nic wiedział miałem już tak wcześniej ze swoją Audi, aż kupiłem kabel i TAM na forum wszystkiego się dowiedziałem. Od tego jaki kabel kupić po program i krótką lekcję gdzie co i jak mam zdiagnozować. Wszystkie programy jakie znalazłem są płatne, ja bym chciał wersję nie do kasowania błędów tylko żebym rozwiązał ten problem z wypadającym zapłonem. Ale widzę kolego że trudno Ci to zrozumieć....

Kolego, nie ma się co obrażać za uwagi, tylko zacząć od początku. Po pierwsze, wrzuć VIN auta/oznaczenie nadwozia, to rozwiąże wątpliwości co do silnika/wersji i pomoże nam coś Ci doradzić.
Poza tym, skoro masz zdiagnozowane wypadanie zapłonów, to żaden program Ci tego nie rozwiąże.
Zacząłbym o sprawdzenia układu zapłonowego. W VII gen. już chyba są cewki na każdej świecy. Wymień świece, to najtańsze co na początek można zrobić. Potem może warto sprawdzić właśnie cewki. Tu akurat nie doradzę co i jak, bo na elektryce prawie się nie znam,
Wyreguluj/daj do regulacji zawory.
A ponad wszystko, załóż temat z autem, wrzuć kilka fotek i pisz, co już zrobiłeś. Wtedy będzie łatwiej się gawędziło. Pozdro.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
suli88
Posty: 36
Rejestracja: 04 lut 2014 22:37
Auto: 03
silnik: 3.0
Lokalizacja: TBG-Podkarpackie

Re: Pytania odnośnie accord VII 3.0 2003r.

Post autor: suli88 »

Sorki chłopaki, ale denerwuje mnie już to że samochód nie chodzi jak trzeba...Świece wymieniłem-nic. Niby samochód był diagnozowany ale jak kolega pisał że "dziwna ta diagnoza" bo ja mam silnik 3.0 a tam był K24 czy coś takiego. Więc szkoda mi dalej pchać pieniądze w pseudo znachorów. Wolał bym mieć program i samemu powoli dojść do tego co i jak. Myślałem żeby cewki kupić nowe i wymienić - koszt jednej to 160pln, no i stąd pytanie czy możliwe żeby wszystkie padły? bo chyba raczej nie... Dlatego jeśli mógł bym to jakoś samemu zdiagnozować to bym doszedł na którym cylindrze wypada ten zapłon i wtedy bym ewentualnie przekładał sobie cewki. Chyba że znacie kogoś z okolicy Rzeszowa kto zrobi to rzetelnie?
ODPOWIEDZ