Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Akumulator

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Akumulator

Post autor: hemicuda »

Padł aku..zmęczyły go troche za krótkie trasy (kurde 3km) mróz i wiek :d

Naklejka wygląda beznadziejnie jedyne co odczytałem to 490cca 35 group i tyle..nic mi to nie mówi na temat parametrów

Po VIN znalazłem:
Honda Part No.: 31500-SL5-100M
Battery Assy. (70D23L-Mf)

http://parts.fairfaxhonda.com/products/ ... 3L%252dMF-(31500%252dSL5%252d100M" onclick="window.open(this.href);return false;).html

Pytanie..jakie to ma paramerty Ampery itd.

Znalałem na innym forum dla 6 gen V6 polecaja:

http://www.maxakumulatory.pl/akumulator ... -p-80.html" onclick="window.open(this.href);return false;

jak myslicie spasuje?
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Akumulator

Post autor: MuzykGrzes »

Zdecydowanie za duży http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f= ... 5&start=40" onclick="window.open(this.href);return false; Aku powinno mieć minimum 60 Ah 65/67 Ah to odpowiedni maksymalnie 70 Ah ,więc 75 bedzie niedoładowany.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
suli88
Posty: 36
Rejestracja: 04 lut 2014 22:37
Auto: 03
silnik: 3.0
Lokalizacja: TBG-Podkarpackie

Re: Akumulator

Post autor: suli88 »

Dla tych co w przyszłości będą potrzebowali info ja mam 65A i 640AH. Ma już około 3 lat i jest gitara.
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Akumulator

Post autor: hemicuda »

Hmm..trochę z musu bo polowałem na ajusa, ale trochę mnie wystrzaszył temat z starymi akumulatorami a kilka juz kupowałem i pamiętam jeden który wytrzymał własnie ledwie 2 lata i tylko 3 razy się rozładował, za 3 już po nim, po mimo ,że wporządku były i altek i regulator napięcia i rozrusznik który zabił mi aku w innym aucie, masy i podobne rzeczy i niechciałem żeby auto długo stało.

Zakupiony 60/540, bo te varty które były rozmiarami jakos niebardzo pasowały, jakis na licencji boscha zobaczymy jak się będzie trzymac,zresztą mniej niż 300zł to śmieszny pieniądz a najwazniejsze ,że Acco od razu zapalił, nagrzało sie i pojechane oddac stary aku ;)
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Akumulator

Post autor: MuzykGrzes »

Trochę to małe 60 Ah .65/67 byłby odpowiedni ja kupowałem też Varta Blue Dynamic 65 Ah 650A zamawiając w serwisie motointegrator.pl a odbierałem w InterCars za 350 zł
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Akumulator

Post autor: hemicuda »

..mozliwe..oglądałem jakieś testy..i wychodzi na to, że mało jaki akumulator ma parame podane przez producenta i sie okazać może ,że będzie tylko 55/500, ale i są mało znane marki które maja nadwyżki..zobaczymy pożyjemy a tak na marginesie w 6genach też jest tak mało miejsca na aku? Stary OEM wadratowy wręcz a wysoki..ten nowy to musze podłozyc/wystrugać pod niego chyba z 3/4cm podstawke jakąś.

Walnie to kupie mocniejszy a u mnie w sklepie miał warty ale same takie które by mi nie weszły ;/ auto było potrzebne na gwałt ;)

Dzięki za pomoc ;)
ODPOWIEDZ