Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Sprężyny obniżające do coupe 3.0 V6 2005r

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Mrufa
Posty: 14
Rejestracja: 19 lis 2016 12:29
Auto: Coupe V6 2005
silnik: 3,0

Sprężyny obniżające do coupe 3.0 V6 2005r

Post autor: Mrufa »

Witam. Accord na oryginalnym zawieszeniu wygląda jak na szczudłach. Orientuje się ktoś gdzie można kupić lub z czego dopasować sprężyny lub zestaw z amorami?
Awatar użytkownika
Chmura
Posty: 194
Rejestracja: 17 lis 2013 19:37
Auto: CG1
silnik: J30A1
Lokalizacja: Myszków

Re: Sprężyny obniżające do coupe 3.0 V6 2005r

Post autor: Chmura »

Ktoś coś wymyślił w tym temacie? Nie podpasował by gwint z 7g euro? W usa podają że gwint do "naszych" coupe pasuje wymiennie z TSX, a to już blisko 7g euro ?
on board->> ED4/D16Z6 ED3/D15B2mpfi CG1/J30A1 CM8/J30A4
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Sprężyny obniżające do coupe 3.0 V6 2005r

Post autor: hemicuda »

Ja mam tylko sprężyny Teina załozone tein street i siadło elegancko -35/-40 wyszło..i jest ok na co dzien.na krawężniki na styk wjezdzam..czasem lekko szurnie..wg mnie na daily idealnie...myslałem nad gwintem i nizej..ale pewnie by, miał traz juz z 3 razy auto rozwalone przez to;)

koszt chyba był 800 zł jarusnet mi sciągał:)

jutro foto podrzuce
Mrufa
Posty: 14
Rejestracja: 19 lis 2016 12:29
Auto: Coupe V6 2005
silnik: 3,0

Re: Sprężyny obniżające do coupe 3.0 V6 2005r

Post autor: Mrufa »

Hemicuda mógłbyś podać namiary gdzie można coś takiego nabyć? Jakiś link może.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Sprężyny obniżające do coupe 3.0 V6 2005r

Post autor: Krzysiek15255 »

Mrufa czytaj ze zrozumieniem.. jarusnet mi to ściągał. Wklepujesz w google, wchodzisz na jego stronke i piszesz do niego.
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Sprężyny obniżające do coupe 3.0 V6 2005r

Post autor: hemicuda »

Szukasz na ebay hamerykanskim wybierasz..podrzucasz link jarkowi i on Ci mówie kiedy i za ile :D bierzsprężynki bo w serii to kupa..a nawet po włozeniu 18` jak ja teraz auto dobrze wygląda :) Tein mi obnizył furke o ok 4cm..to sporo :) i wystarczy..chociaż juz przednia dokłądka w NL juz jest połamana..czeka az będe miał czas na naprawienie jej ;/

Daj znac co i jak :)

https://www.ebay.com/itm/Tein-S-Tech-Lo ... rk:43:pf:0" onclick="window.open(this.href);return false;

ja mam te..i musisz tylko poszukac w innej cenie moze itd..podrozały widze :)
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Sprężyny obniżające do coupe 3.0 V6 2005r

Post autor: buksiu »

hemicuda pisze:Szukasz na ebay hamerykanskim wybierasz..podrzucasz link jarkowi i on Ci mówie kiedy i za ile :D bierzsprężynki bo w serii to kupa..a nawet po włozeniu 18` jak ja teraz auto dobrze wygląda :) Tein mi obnizył furke o ok 4cm..to sporo :) i wystarczy..chociaż juz przednia dokłądka w NL juz jest połamana..czeka az będe miał czas na naprawienie jej ;/

Daj znac co i jak :)

https://www.ebay.com/itm/Tein-S-Tech-Lo ... rk:43:pf:0" onclick="window.open(this.href);return false;

ja mam te..i musisz tylko poszukac w innej cenie moze itd..podrozały widze :)
Zrób tak jak Ci radzi kolega "hemicuda" bo tego gościa z ebay chyba zdrowo powaliło. Za przesyłkę bierze prawie tyle samo co za nowe sprężyny (225,50$US) :shock: . Może dlatego koszt wysyłki jest taki wysoki bo gość ma magazyn z częściami na księżycu. Wtedy to by wiele wyjaśniało, odległość spora, paliwo rakietowe drogie, spalanie duże, więc na takie koszty mógłbym się wówczas zgodzić :P . Dobrze, że to nie używki bo pewnie by napisał, że musi je jeszcze zdemontować z łazika :lol: :lol: :lol: . Wiele części z ebay sam sprowadzałem w podobnej cenie lub nawet wyższej i nigdy nie ponosiłem takich wysokich kosztów przesyłki.
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Sprężyny obniżające do coupe 3.0 V6 2005r

Post autor: hemicuda »

Link przykłądowy oczywiśćie chodziło o pokazanie jakie mam...Mam Tein Street i u mnie idealnie wg mnie..do jazdy na codzien +18 felgi..taki kompromis. A i tak udało mi sie połamać elastyczną do dość dokąłdkę przednią :(

Potrzebowałbym kilka gratów z usa ktoś ogarnia jeszcze oprócz Jarusneta ?
ODPOWIEDZ