Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Tune up J - series koś pomoże coś wie :)

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Tune up J - series koś pomoże coś wie :)

Post autor: hemicuda »

Jeśli temat w złym dziale

https://www.v6performance.net/forums/7g ... ky%2A.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Link do stronki forumowej V6p dotycząca danych tech. silników serii J ..wymiary tłoków itd.

Może ktoś coś wie ? Mysle nad up` na 3.3 np.

J30 Block + J35 crank and rods = J32 - 3.2L displacement **you get to keep stock block for inspection**
J30 Block + J37 crank and rods = J33- 3.3L displacement **you get to keep stock block for inspection**

Ktoś się interesował tym kiedyś? J.Ang niby umiem ale techniczny kalectwo może ktoś coś?
Interesuje mnie co prócz tłoków i wału trza do mojego J30a4 żeby to jechało :)
Awatar użytkownika
Chmura
Posty: 194
Rejestracja: 17 lis 2013 19:37
Auto: CG1
silnik: J30A1
Lokalizacja: Myszków

Re: Tune up J - series koś pomoże coś wie :)

Post autor: Chmura »

Moim zdaniem największym kosztem tu czy gdzie kolwiek by uzyskać realne przyrosty nie obedzie się bez tune up kompa. Aż do j Serii trzeba (chyba) kompa stand alone to koszta już rosną, plus strojenie nie bedzie też kosztowało jak civic z przerobionym p28. Tak ja to widzę, nie wiem czy dobrze... J seria nie jest tak przetarta u nas w kraju, a jak już jest to nikt tym nie chce się szeroko dzielić..
on board->> ED4/D16Z6 ED3/D15B2mpfi CG1/J30A1 CM8/J30A4
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Tune up J - series koś pomoże coś wie :)

Post autor: QuicksilveR »

Są profi kompy AEM do strojenia pod manualną skrzynię. Ale z tego co się orientowałem, to można dostać też jakieś magic boxy do strojenia (może to za dużo powiedziane) pod kompresor Comptech-a, żeby jeździć na tym jakoś i w automacie. Może dałoby radę to jakoś pożenić :roll:
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Tune up J - series koś pomoże coś wie :)

Post autor: hemicuda »

Jak dobrze pamiętam to chyba AEM boxa widziałem 500usdm plus nawet wiązki były tez koło 500 usdm :( no i potem strojenie..J-serie robią w stanach..ale niewiele ludzi i te info takie jakieś okrojone...
ODPOWIEDZ