Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Filtr Paliwa

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
maciejestek
Posty: 19
Rejestracja: 04 paź 2011 21:19
Auto: 2007
silnik: 2,4

Filtr Paliwa

Post autor: maciejestek »

Mam kolejne pytanie dotyczące mojego Accorda. Czy w w aucie rocznik 2007 VII generacja, sedan, silnik 166 hp 2.4 liter DOHC zamontowany jest wymienny filtr paliwa. Z góry serdecznie dziękuję kolegą za pomoc
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Filtr Paliwa

Post autor: figo »

napewno masz filtr paliwa, wklep sobie tutaj w katalog swój vin i poszukaj numeru części > http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda" onclick="window.open(this.href);return false;
HR
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Filtr Paliwa

Post autor: Bartoch »

figo pisze:wklep sobie tutaj w katalog swój vin i poszukaj numeru części > http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda" onclick="window.open(this.href);return false;
Wchodzą wam tu VIN-y naszych amerykańskich aut? Nie mówię o VI gen którę były sprzedawane w EU, tylko o takich co były kupione w USA.
Mojego VII gena nie widzi, ani tu ani na ilcats.ru
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Filtr Paliwa

Post autor: figo »

faktycznie, szukając ręcznie po modelach nie ma 7 gen. usa, jest honda pilot ale stare roczniki :|

może tutaj się uda hondapartsnow.com
HR
Awatar użytkownika
maciejestek
Posty: 19
Rejestracja: 04 paź 2011 21:19
Auto: 2007
silnik: 2,4

Re: Filtr Paliwa

Post autor: maciejestek »

Pytam dlatego, że profilaktycznie chciałem wymienić ten filtr. Po podaniu mojego nr VIN w HAPARTS okazało się, iż jest on zintegrowany i niewymienny.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Filtr Paliwa

Post autor: figo »

na tej stronie co podałem w ostatnim poście szukając po modelu 2007 Honda Accord 4 Door EX KA 5AT znajduje filtr, pozycja 26 nr części 36166-PAA-A01, sprawdź sobie dokładnie po vinie
Załączniki
resource.png
HR
Awatar użytkownika
maciejestek
Posty: 19
Rejestracja: 04 paź 2011 21:19
Auto: 2007
silnik: 2,4

Re: Filtr Paliwa

Post autor: maciejestek »

Nie wiem czy to ma znaczenie ale moja Hania ma oznaczenie SE
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Filtr Paliwa

Post autor: Bartoch »

maciejestek pisze:Nie wiem czy to ma znaczenie ale moja Hania ma oznaczenie SE
W tym przypadku raczej nie ma to znaczenia i filtr masz taki jak napisał figo wyżej.
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Filtr Paliwa

Post autor: buksiu »

U Ciebie będzie prawdopodobnie tak samo jak u mnie bo ja też mam sedana co prawda rok starszego bo z 2006 ale w wersji już poliftowej. Jedyna różnica jest taka, że ja mam silnik 3.0 a nie 2.4 tak jak ty. Ja filtr paliwa już wymieniałem i niestety, nie mam dobrych wieści. Filtr paliwa znajduje się w środku samego zbiornika paliwa. Tak więc, żeby go wymienić to trzeba opuścić cały zbiornik żeby dostać się do jego środka :cry: . Chociaż z drugiej strony numer katalogowy mojego filtra jest całkiem inny niż ten, który przesłał figo. Może jednak pojemność i typ silnika ma w tym przypadku znaczenie.
Załączniki
Filtr paliwa.png
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Filtr Paliwa

Post autor: figo »

dlatego pisałem żeby dla 100% pewności maciejestek wpisał na stronie swój VIN i sprawdził jaki u niego siedzi filtr :idea: żeby nie było później że źle ktoś podpowiedział i podał zły numer części ;)


swoją drogą w 7 genie nie da się dostać do pompy paliwa od środka, przez bagażnik czy z pod kanapy do baku?
HR
ODPOWIEDZ