Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Check engine sonda lambda

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Check engine sonda lambda

Post autor: hemicuda »

J30a4 V6

Błąd PO138 - wyskanowane elm237
sonda Lambda 2 tak i bank1 ma cały czas napięcie V=1,3 na bank2 jest od 0,2 do 0,9 tak.

Miał ktos problem i jakie są prawidłowe wartosci ?


I pytanie..jest ciemno i nie musze juz jeżdzic na szczęście ale..być może to moja wina bo upsułem 2 spinki palstikowe od pokrywy zaworowej..zapierniczałem podskoczyłem na jakiejs muldzie na DTS i pokrywa spadła na sonde..niewidze by kable były utargane juztro po jasnemu zmacam..czy to moze byc przyczyną? przerwa w kabelkach - oby.

I pokazało błedy nie pamietam juz ..`301`...kolejno podobne `304` itd kilka innych nie zapisałem wypadanie zapłonów..skasowałem mineło juz kilkadzioesiat klometrów kilka odpalan ..błedy juz nie wyskakuja ale..silnik osłabł..na pewno..i po wydechu czuc ,ze nierówno pracuje..uspokaja sie i znow ..rano poprubuje pozamieniac kable..

Kable i świece jakie Honda lubi ?
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: Check engine sonda lambda

Post autor: JulekCG4 »

Co do sondy to spr te przewody bo mogły się uszkodzić bo one są tak jak by stalowe więc mógł pęknąć,

A Honda lubi NGK przewody i świece, w manualu spr tylko jakie dokładnie modele ci potrzeba ;)
ODPOWIEDZ