Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Części, części, części

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Tokser
Posty: 22
Rejestracja: 07 paź 2013 16:34
Auto: Acc95 CD5
silnik: F22B2

Części, części, części

Post autor: Tokser »

No właśnie, istnieje jakieś zestawienie jakie części są wymienne miedzy nadwoziami, silnikami?

Od wczoraj jestem szczęśliwym właścicielem Accorda 95 CD5 F22B2 mam dwie pierdółki do zrobienia ale jeszcze nie bardzo wiem gdzie mam szukać i jak.

- osłona przegubu napędowego zew.
- sworzeń dolnego wahacza (dziś zaczął skrzypieć)

Pytanie brzmi czy w momencie kiedy dzwonie do np. intercars i mówię co mi potrzebne i do jakiego auta mam alternatywę zamówienia tej części z podobnego modelu. Wiadomo że nie na wszystko jest alternatywa i tutaj chodzi mi o zawieszenie np. ale prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Części, części, części

Post autor: maxel »

Też masz zerwaną osłonę przegubu? Prócz tego że smar wywala to masz może wewnątrz auta hałas przy jeździe?
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Części, części, części

Post autor: Prywo »

sworzeń dolny jest taki sam w accordach od 90-02 (CB,CC,CE,CF,CD,CH,CG,CK) , i Rover model 600
osłona przegubu zewnętrznego będzie pasowała od Accordów 90-98 (CB,CC,CE,CF,CD) i prelude III gen BA i IV gen BB

jeżeli masz brać dolny sworzeń to tylko 555 lub CTR inne są o kant upy, nie bierz w ogóle pod uwagę takich firm jak MOOG (ten mi padł po 2 miesiącach) JC AUTO (szajs) TEKNOROT (dał radę 4 miesiące) dobry sworzeń (555 lub CTR) na allegro kupisz za około 50 zł + wysyłka inne nie warto no chyba że za chwilę chcesz znów to robić.
A i jeszcze jedno, jak wiesz że sworzeń dolny umiera to nie czekaj z wymianą bo jak puści to dolny wahacz z nakrętką od sworznia oprze się o wewnętrzną część felgi i zapomnij o dalszej jeździe, pozostanie laweta a to są już większe koszta niż sworzeń z wymianą no i może uszkodzić felgę.

maxel pisze:Też masz zerwaną osłonę przegubu? Prócz tego że smar wywala to masz może wewnątrz auta hałas przy jeździe?


hałas to głównie przy skręcaniu, jak słychać na prostej drodze to może być już umarły dawno, a może łożysko tobie poleciało ?
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Części, części, części

Post autor: maxel »

myślę właśnie że to łożysko poszło
Awatar użytkownika
Tokser
Posty: 22
Rejestracja: 07 paź 2013 16:34
Auto: Acc95 CD5
silnik: F22B2

Re: Części, części, części

Post autor: Tokser »

Nie, nie, nie mam żadnego hałasu. W przegubie jest uszkodzona (jak na razie) tylko osłona, którą zabezpieczyłem folią i plastikowymi ściągaczami tak aby do środka nie dostał się żaden syf.

Co do sworznia pewien nie jestem kolega podrzucił mi myśl że może jednak łącznik stabilizatora. Już piszę co się dzieje.
Gdy skręcam w lewo - cisza. Gdy jadę na wprost - cisza. Zaś gdy jadę w prawo z prawego koła dobiega nie przyjemne skrzypienie (identyczne jak w przypadku niesprawnego sworznia dolnego wahacza) adekwatne do pracy zawieszenia - coś jak wiercenie się w starym skrzypiącym łóżku.
Dziś jadę wyjaśnić co to do mechaników, później się podzielę informacją.

Natomiast nie o tym tutaj. Chciałem się dowiedzieć w jaki sposób szukać części do swojego autka podczas gdy inne środki typu konsultacja z sprzedawca, katalog internetowy sklepu zawodzą.
Czy jest jakaś reguła że np.
- zawieszenie - z tego modelu i tego (tak jak kolega ładnie opisał powyżej)
- elektryka - z tego i tamtego modelu

Czy po prostu mam się na pamięć nauczyć co i jak.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Części, części, części

Post autor: Prywo »

Tokser pisze:Nie, nie, nie mam żadnego hałasu. W przegubie jest uszkodzona (jak na razie) tylko osłona, którą zabezpieczyłem folią i plastikowymi ściągaczami tak aby do środka nie dostał się żaden syf.

Co do sworznia pewien nie jestem kolega podrzucił mi myśl że może jednak łącznik stabilizatora. Już piszę co się dzieje.
Gdy skręcam w lewo - cisza. Gdy jadę na wprost - cisza. Zaś gdy jadę w prawo z prawego koła dobiega nie przyjemne skrzypienie (identyczne jak w przypadku niesprawnego sworznia dolnego wahacza) adekwatne do pracy zawieszenia - coś jak wiercenie się w starym skrzypiącym łóżku.
Dziś jadę wyjaśnić co to do mechaników, później się podzielę informacją.

Natomiast nie o tym tutaj. Chciałem się dowiedzieć w jaki sposób szukać części do swojego autka podczas gdy inne środki typu konsultacja z sprzedawca, katalog internetowy sklepu zawodzą.
Czy jest jakaś reguła że np.
- zawieszenie - z tego modelu i tego (tak jak kolega ładnie opisał powyżej)
- elektryka - z tego i tamtego modelu

Czy po prostu mam się na pamięć nauczyć co i jak.

Pozdrawiam


obawiam się że musisz się nauczyć na pamięć, ale jest i spory plus, honda produkując auta stosowała te same części do sporej ilości swoich aut lub nie zmieniała części przez kilka lat, więc bez problemu części można wyszukać, największym problemem są części blacharskie do USDMów resztę spokojnie znajdziesz.
Jak nie będziesz czegoś wiedział to zawsze możesz napisać, coś podpowiemy.
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
daneczek08
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2015 08:28
Auto: Accord 97
silnik: 2.7v6

Re: Części, części, części

Post autor: daneczek08 »

witam milosnikow Hondaaa :) panowie mam pytanie wiecie gdzie dostane lewa poloske oraz pasek klonowy od pompy wspomagania do hondy accord usa 2.7v6 173 km 1997 r czy sa jakies zamienniki czy pasuje od innych medeli te czesci di tego mego statku ?:P
Neser
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2016 20:29
Auto: Accord V 97
silnik: 2.2

Re: Części, części, części

Post autor: Neser »

Kupie CD7 2.2 benzyna sonda lambda za kolektorem wydechowym. oznaczenie starej
Ns6
065500-9700
07p
ODPOWIEDZ