Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

macha mi wskazówkami obrotomierza i zegarem prędkości

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
oskar4332
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2010 20:49
Auto: ACCORD 95 5gen V6
silnik: 2.7 L C27A V6 170 KM
Lokalizacja: SZCZECIN POLSKA

macha mi wskazówkami obrotomierza i zegarem prędkości

Post autor: oskar4332 »

Witam wszystkich. Od niedawna jestem posiadaczem kolejnej HONDY tym razem ACCORDA z Canady. Stał sobie biedny przysypany śniegiem u bogatego "chłopczyka" który ją olał. Auto jest wdzięczne ale ... macha mi wskazówkami obrotomierza i zegarem prędkości jak się jej podoba. Co z tym fantem zrobić?
Kupić nowe? OK ale gdzie Allegro przekopane, są wszystkie ale nie do mojej. A może pasują same wskaźniki jak by przekładkę zrobić?
OSKAR
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: macha mi wskazówkami obrotomierza i zegarem prędkości

Post autor: stars »

Wątpię by były to same zegary, raczej coś z połączeniem lub wiązką, szczególnie jak mówisz ze stałą przysypana śniegiem, może wilgoć zrobiła swoje. Temat ogarnie jakiś w miarę bystry elektryk. Jak będzie miał dojście do drugiego kompletu zegarów będzie mógł poćwiczyć, ale obstawiam, ze problem leży po stronie połączenia, przewodu lub źródła sygnału.

PS przesunąłem ten post do działu warsztat.
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: macha mi wskazówkami obrotomierza i zegarem prędkości

Post autor: misio40 »

Być może ktoś wymieniał żarówkę podświetlenia i przy składaniu zegarów nie wszysko zostało dobrze wpięte. Spróbuj wyjąc zegary, sprawdzić styki i użyć WD40.
Podobno takie objawy mogą się też pojawić przy tzw. "korekcie licznika" :|
pozdro
raz honda - zawsze honda
ODPOWIEDZ