Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Chyba problem z zawieszeniem auto wygląda jakby ciągnęło tył

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
see
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2018 22:28
Auto: Aerodeck 93-98
silnik: 2.0

Chyba problem z zawieszeniem auto wygląda jakby ciągnęło tył

Post autor: see »

Witam
Jakiś czas temu może 3 lata temu może jeszcze dawniej robiłem zawieszenie z tyłu. Dokładnie był wymieniany łącznik stabilizatora, wahacze oraz wymieniane były Arm Assy., R. RR. Trailing (nie wiem jak to nazwać). Było też robione zawieszenie przednie - wymieniane były przeguby, górny wahacz, gumy. Wcześniej wiem, że auto nie było krzywe a przyznam, że teraz to wygląda dziwnie. O tym, że mam krzywe auto zwrócił mi uwagę znajomy gdy zadzwonił i powiedział "co twoje auto tak krzywo jedzie" ? Pytam jak krzywo ? "No robi 4 ślady na drodze" Faktycznie wjechałem w wodę i okazało się, że to prawda. W roku 2017 wymieniane były progi i były robione nadkola. Wątpię aby spawanie wykrzywiło budę.
Powiem, że auto nie jest po wypadku i nie było spawane z 2. Auto posiadam z 10lat i wcześniej nie widziałem aby ciągnął tył. Tym razem przejechałem się za swoim autem i faktycznie wygląda to dziwnie tak jakby było przekoszone - tak jak mówił mi znajomy (auto ciągnie tył).
Zbieżność była ustawiana po wymianie tych elementów co wymieniałem w opisie wyżej. Fakt diagnosta się męczył z ustawieniem.
Auto nie ściąga a kierownica jest równo. Pytanie czy auto jest krzywe czy to problem ze zbieżnością lub zawieszeniem ?
Czy da się to jakoś wyregulować ?
Auto ma standardowe koła 15cali i standardowe zawieszenie. Nie było nic obcinane modyfikowane.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Chyba problem z zawieszeniem auto wygląda jakby ciągnęło

Post autor: slepak »

Zacznij od geometrii podwozia, tzw. pomiar stałych punktów płyty podłogowej. Kosztuję to parę złotych, ale będzie wszystko jasne czy to kwestia zawieszenia, czy braku geometrii podwozia poprzez jakiś wypadek itp rzeczy. Równie dobrze poprzedni właściciel mógł mieć jakiś wypadek itp rzeczy.
Samemu to możesz posprawdzać wszystkie mocowania elementów zawieszenia do podwozia, sanek-wózka silnika itp.
Generalnie sporo jeździ po PL drogach tzw. "bananów", aut własnie które zostawiają 4 ślady, najczęściej właśnie poprzez niefachowe naprawy blacharskie.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Tomek84
Posty: 47
Rejestracja: 26 maja 2016 14:11
Auto: Accord sedan 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Tarnów / Mielec / Kraków

Re: Chyba problem z zawieszeniem auto wygląda jakby ciągnęło

Post autor: Tomek84 »

Witaj,
tak jak napisał powyżej kolega, podjedź najpierw na geometrię 3D zawieszenia - przy wymianie elementów tylnego zawieszenia mogła nie zostać poprawnie zrobiona geometria (wahacze z tyłu mają regulację) lub jakieś uderzenie boczne w tylne koło mogło zmienić ustawienia

nie wiem skąd jesteś ale poszukaj w okolicy stacji z takim sprzętem jak na filmie poniżej
https://www.youtube.com/watch?v=6QdZiNqKuVY&feature=youtu.be
Awatar użytkownika
mati1411
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2017 13:37
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: WLKP

Re: Chyba problem z zawieszeniem auto wygląda jakby ciągnęło

Post autor: mati1411 »

Miałem kiedyś Celice VI w której dwa razy zmieliło mi przegub przy maksymalnym skręcie w odstępie czasowym dwa tygodnie. Pojechałem z tym do blacharza/mechanika i po pomierzeniu podwozia okazało się że to koło odstawało prawie dwa centymetry na zewnątrz i przy maksymalnym skręcie przegub za bardzo się wysuwał. Wiem że trochę się namęczyli żeby to ponaciągać ale zrobili i nie było to drogie ;-)
ODPOWIEDZ