Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Legenda

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Accord Legenda

Post autor: Bartoch »

Fajne autko, gratuluje zakupu. Widzę, że chęci do pracy masz dużo, to się chwali. Fajnie, że wrzucasz co robisz przy samochodzie, to się zawsze dobrze czyta :)
legend95
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2022 11:06
Auto: Coupe v6 2002
silnik: 3,0

Re: Accord Legenda

Post autor: legend95 »

naście lat temu jak robiłem przy Legendzie to obowiązkowo był aparat i DIY prac.... no ale teraz to już prawie wszystko wszyscy robili więc nie ma się co powtarzać. Czy mi się dobrze wydaje, że przednie zaciski dwutłoczkowe z 3,0 są takie same jak Legend 3.2 i 3,5 v6 do 2002?
legend95
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2022 11:06
Auto: Coupe v6 2002
silnik: 3,0

Re: Accord Legenda

Post autor: legend95 »

no dobra....mój Accord jakoś strasznie się nie zmienił...bo pełno innych zajęć.
Wjechały Eibachy.... i kurka zrobił się niziutki-ale o to chodziło.

Dywany mam wyprane, gotowe do założenia. Fotele przednie pojechały do tapicera na wymianę tych newralgicznych elementów, które się prują szybko. Szukam speca od naprawy skór - mam dziurę wypaloną w tylnej kanapie i szukam speca, który to zrobi bez wymiany poszycia - gdzieś widziałem ,że wkleja się kawałek skóry w to miejsce. Szukam miejsca do naprawy podsufitki tym samym systemem oraz speca do obszycia kiery i gały biegów - znacie jakichś godnych speców z okolic Katowic?

Niestety mam w dalszym ciągu problem z radiem Bose - po wymianie cewki anteny dalej problem występuje. Cewka nie miała przejścia wg procedury z manuala więc była uszkodzona. Nowa nie załatwiła problemu a dostanie się do niej to istny horror. Co ciekawe - zrobiłem test za pomocą dodatkowej anteny z pominięciem cewki i też radio nie łapie mi żadnych stacji. Jakieś pomysły? Jakaś typowa usterka jednostki? Może ma ktoś z okolicy do wypoizyczenia 2din Bose na próbę? :)

Ponadto weszły czujniki parkowania valeo najprostsze. Może w tym roku skończę :)
Załączniki
IMG_6748.jpg
IMG_6747.jpg
legend95
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2022 11:06
Auto: Coupe v6 2002
silnik: 3,0

Re: Accord Legenda

Post autor: legend95 »

na chwile prace staly.... ale powoli ruszam na przod :)

w listopadzie zrobilem renowacje zaciskow - rozebralem, wyczyscilem i pomalowalem farba do zaciskow z zachowaniem procedur odtluszczania czy grzania farby i jest to gwarte. Jedyna sluszna droga to piasek i galwanizacja - po 3 miesiacach zaciski wygladaja tragicznie po tym malowaniu a auto niezrobilo ani metra.

Przy okazji pojawil sie pomysl zrobienia podsufitki na nowo w czarnym kolorze - rozwazalem malowanie,ale moja jest popalona od fajek wiec i tak slabo to wyjdzie. Pytanie do praktykow - czy podsufitka wyjdzie przez drzwi ?

W zamiarze jest oklejanie paneli na czarno materialem lub farba winylowa, jeszcze zobacze co sie sprawdzi.

Chce dobrac pilota do CZ i z tego co widze w moim byl - jest przekaxnik keyless, jaki pilot potrzebuje[w sensie oznaczen na plytce], zeby go potem sparowac procedura?

Dodatkowo mecze sie z radiem. moje oryginalne radio gralo z kasety i ze zmieniarki,ale nie lapalo stacji, podejrzewalem cewke od anteny na tylnej polce, ale po jej wymianie to samo. Kupilem nowe radio i lapie stacje, ale nie gra. Oddalem 2 miesiace temu do "speca" i sie bujam bo mnie gosc zbywa, jest jakis sposob zeby sprawdzic cewke od anteny? Wg manuala jest procedura ale wg niej obie cewki sa uszkodzone - gdyby tak bylo to nie lapalby stacji na jednym radiu.

Tylna polka - mam auto wybebeszona, a ona niechce wyjsc, swiatlo stopu wujete, klipsy odczepione, jesttam jeszcze jakas schowana srubka?

jak zawsze czekam na wasze sugestie,.
Załączniki
keyless.jpg
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord Legenda

Post autor: QuicksilveR »

Szacun za wytrwałość.
Jeśli chodzi o hamulce, to szczerze polecam swap na coś większego i nowszego niż seria. Raz, że będzie mniejsze zużycie i większa skuteczność hamowania, a dwa to większy wybór tarcz i klocków. No i oczywiście, pełna regeneracja.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
SirBufor
Posty: 35
Rejestracja: 29 lis 2017 22:45
Auto: Accord 02
silnik: 3,0

Re: Accord Legenda

Post autor: SirBufor »

Powiedz gdzie znalazłeś sterownik od centralki? Ten z Twojego postu powyżej?
legend95
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2022 11:06
Auto: Coupe v6 2002
silnik: 3,0

Re: Accord Legenda

Post autor: legend95 »

póki chce by jeździł - a swap to znów czas i pewnie jakieś nowe utrudnienia. A pół roku wczesniej kupiłem tanio tarcze textara i klocki zimmermana na przód i tył więc jak ten zestaw zużyje to temat do przemyślenia.

Właśnie zdemontowałem zaciski i jadą do piaskowania i galwanizacji, podpowiedzcie, na złoty czy na srebrny galwanizować?

Przekaźnik jest od strony pasażera po prwej pod plastikiem
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord Legenda

Post autor: QuicksilveR »

legend95 pisze:swap to znów czas i pewnie jakieś nowe utrudnienia
Na przód jest praktycznie p&p, jeśli bierzesz z jakiegoś Accorda.
legend95 pisze:Właśnie zdemontowałem zaciski i jadą do piaskowania i galwanizacji, podpowiedzcie, na złoty czy na srebrny galwanizować?
Auto srebrne, to złoty będzie nijak pasował. Srebrny lub jakiś błękit (zimny kolor).
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
legend95
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2022 11:06
Auto: Coupe v6 2002
silnik: 3,0

Re: Accord Legenda

Post autor: legend95 »

auto jest złote więc by się spoko komponował. Felgi 18 z acc oczywiście :)
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord Legenda

Post autor: QuicksilveR »

legend95 pisze:auto jest złote więc by się spoko komponował. Felgi 18 z acc oczywiście :)
To te zdjęcia Ci jakoś tak dziwnie wychodzą, bo wygląda jak srebrne. Ale jak złote, to złote. Albo jakieś ciemnozłote, tak aby nieco się odcinały od nadwozia.

Edit. Rzeczywiście jest złote, ale dopiero jak na telefonie obejrzałem.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
ODPOWIEDZ