Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG2 Moondravsky

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: CG2 Moondravsky

Post autor: KOko »

cóż. ten oem to jak z syreny lub starego fiata :)
Awatar użytkownika
moondravsky
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2013 10:50
Auto: CG2 2001
silnik: 3.0
Lokalizacja: Kłodzko

Re: CG2 Moondravsky

Post autor: moondravsky »

Ze względu na to że zbliżał się termin wymiany oleju w skrzyni stwierdziłem że trzeba to zrobić porządnie. Więc kupiłem 10l oleju ATF Valvoline (wcześniej też go lałem i było dobrze więc przy nim zostałem), chłodnicę oleju z mazdy RX8 (z termostatem), czujnik temperatury oleju i inne potrzebne rzeczy do zamontowania tego wszystkiego. I tak dziś się za to zabrałem i siedzi wszystko na swoim miejscu. Jutro tylko podłączyć muszę czujnik temperatury do UKP i będzie wsio. Przy okazji mam pytanko do was. Jaką optymalną temperaturę powinien mieć olej w skrzyni? 80 Stopni?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: CG2 Moondravsky

Post autor: hemicuda »

chłodnica oliwy w automacie dobra rzecz ;)(chociaż sam myśle) podobno najlepsza ok 60*C ale, skoro skrzynia połączona z silnikiem mozliwe, że o tyle niższa niż temp. silnika?
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: CG2 Moondravsky

Post autor: Piter »

hemicuda pisze:chłodnica oliwy w automacie dobra rzecz ;)(chociaż sam myśle) podobno najlepsza ok 60*C ale, skoro skrzynia połączona z silnikiem mozliwe, że o tyle niższa niż temp. silnika?
nie będzie, bo to jest chłodnica oleju skrzyni, a to jest zupełnie inny obieg i zupełnie inny olej. Na temperaturę silnika nie będzie miało wpływu.
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: CG2 Moondravsky

Post autor: hemicuda »

wiem, że to inne obiegi :lol: :lol: (ale to zabrzmiało)..tak tak..ale to jak z kolektorem ssącym..jest `przyklejony/a` do silnika niby tylko obudową..ale jednak..szkoda, że niemam pomysłu jak pomierzyć temp. skrzynki, mam kolege co `durś` upala swoje eg4 i swapowałem mu `krótszą` skrzynie (miał economa) + wiadomo wymiana oleju..po jezdzie próbnej po średnicówce miałem okazje dotykać skrzynki bo mu prękościomierz szalał + check (wtyczka niedociśnięta) i była w hoj gorąca..wierz mi..

Więc pewnie długo niewymieniany olej + temp. w automacie który jest wrażliwszy z tego co mozna wyczytać na różnych usa forach powoli zabija te skrzynie :shock:

Jeśli mogę wtrącic..miałem juz 3 civicki..w ostatnim zachciało mi sie shorta shifta..był baaardzo shorty..jak długo nim nie jezdziłem to nie wiedziałem czy to 1 czy 3-ka :lol: przy 7000-7500 czasem zgrzytło..zabiłem synchro 2 i 3 biegu, potem 4..tak ostatnio dużo latam po róznych usa forach (bardziej niż kiedyś :d) i się okazało, że to własnie głupi szorcik mógł być przyczyną `szybszego` zużycia skrzynki, srzynia potrzebuje jakiegoś czasu na `poukładanie`..`szort` go wział..

przepraszam jeśli OT :oops:
Awatar użytkownika
moondravsky
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2013 10:50
Auto: CG2 2001
silnik: 3.0
Lokalizacja: Kłodzko

Re: CG2 Moondravsky

Post autor: moondravsky »

Troszkę pojeździłem z tą chłodnica skrzyni i obserwowałem temperaturę. Jak normalnie jeżdżę to jest około 65 stopni jak już bardziej sportowo to około 75 stopni. Jest dobrze czy może za mało/za dużo?
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: CG2 Moondravsky

Post autor: slepak »

moondravsky pisze:Troszkę pojeździłem z tą chłodnica skrzyni i obserwowałem temperaturę. Jak normalnie jeżdżę to jest około 65 stopni jak już bardziej sportowo to około 75 stopni. Jest dobrze czy może za mało/za dużo?

A odniesienie do tego jak było przed montażem chłodnicy było masz?? Według parametrów lepkości ATFU itd. temperatura teraz jest optymalna.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
moondravsky
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2013 10:50
Auto: CG2 2001
silnik: 3.0
Lokalizacja: Kłodzko

Re: CG2 Moondravsky

Post autor: moondravsky »

Nie mam właśnie bo przy montażu chłodnicy dopiero założyłem ten czujnik.
Czyli temperatura jest git. To się cieszę :)
Awatar użytkownika
xdeadly
Posty: 156
Rejestracja: 23 cze 2011 10:51
Auto: Accord Coupe 99r
silnik: V6
Lokalizacja: Białystok

Re: CG2 Moondravsky

Post autor: xdeadly »

No na tych kołach z rx i glebie auto naprawdę prezenci się zacnie ! :O Już wiem czego mam szukać ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: CG2 Moondravsky

Post autor: Krzysiek15255 »

Widzę że posty dość stare. Powiedz jak się auto teraz ma? Na fotach prezentuje się świetnie. Teraz pytanie Szwedziu robił podobnie do Twojej czy Ty do jego? :D Felgi mam te same i ogólnie plany bardzo podobne a nie chciałbym bliźniaka zrobić :D
Zablokowany