Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: Bonio »

ja używałem osram night breaker plus, fakt światła DUZO więcej od zwykłej żarówki, barwa światła bielsza ale żywotność 8miesięcy za prawie 100zł to lekka przesada :/
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: fotografiks »

QuicksilveR pisze:
Trojan pisze:Na allegro chyba po 40 kilka złociszy jak jakiś czas temu zerkałem..
Czyli cena, jak za Philips Blue Vision. Kluczowe jest, porównywane były z Blue Vision, czy Premium?
Za HB3 + HB4 zapłaciłem koło 80zł, przesyłka była łączona z innymi pierdołami od tego gościa - te żarówki dorzuciłem przy okazji;)

Mają fajne pudełka także można na zapas stare żarówki włożyć i myk do bagażnika, tylko trzeba wyciągnąć tekturke bo napis DON`T USE IN EUROPE rzuca się w oczy;)

Te co miałem to były Philips Premium.
Trojan pisze: Co do diód na tył to moim zdaniem 1W są za słabe ,może w taką pogodę jak teraz się sprawdzą ale w większym słońcu może być problem.
Mam w Civie tak zrobione kierunki i ledy 3W i też szału nie ma ,są oczywiście widoczne ale zawsze mogło by być lepiej. Wieczorem świecą rewelacyjnie,tylko w Civicu też mamy ciut inne klosze jak w Accordzie.
Mam przygotowany taki sam zestaw do Acco ale jeszcze nie testowałem.

A tak mniej więcej wygląda ta dioda (ta konkretnie jest z samochodu mojego starszego bo też ma US lampiony ,ta ma z tego co kojarzę 10W i jest naprawdę mocna ,nie ma problemów z widocznością)
Chyba nie zostałem dobrze zrozumiany, bo tutaj widzę patent - dioda zamiast żarówki - jasna sprawa ze będzie to słabe rozwiązanie bo dioda daje mniejszy strumień światła i zawężony w stosunku do szklanej bańki.
Największy minus jest taki że w naszym przypadku: tracimy jedno światło pozycyjne na rzecz kierunku. Ja dążę do tego żeby zostawić z tyłu 6 pozycji jak seria nakazuje.

Światło kierunku ma być emitowane z innego miejsca - zza odblasku... jak umieszczę diody zaraz za plastikiem to świeci bardzo ładnie - dzień. noc, słońce itp... szereg 12 diod (bo tyle wejdzie w lampę na szerokość) wygląda ciekawie i daje rade przebić się przez odblask nawet jak pada na niego światło z zewnątrz...

Wieczorem trzasnę jakieś foty dla lepszego przekazu gdzie co ma byc upchnięte;) Pismo obrazkowe będzie najbardziej zrozumiałe ;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: QuicksilveR »

fotografiks pisze:Te co miałem to były Philips Premium.
Tak myślałem. Bo Philipsy Blue Vision świecą zdecydowanie bielszym światłem niż Premium.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: Trojan »

Już załapałem o co biega w Twoim projekcie :mrgreen:
Ciekawe rozwiązanie.
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: fotografiks »

No to muszę pochwalić Narvy, we mgle w nocy jeździ się bardzo dobrze.

A co do tyłu to się przedłuża bo musiałem zamówić nowe diody -> przez przypadek kilka sfajczyłem... puściłem zasilacz i był przestawiony z 12v na 24V i wystarczyła tylko chwila...
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: przemek »

w deszczu tez narva daje rade ? zastanawiam sie nad tymi swiecidelkami na swieta :lol:
Obrazek
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: Tecu »

Wczoraj przyszły te narvy i powiem że świecą mega biało
Awatar użytkownika
jerek
Posty: 195
Rejestracja: 12 cze 2012 17:02
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: jerek »

nie zniszczą w szybkim tempie odbłyśników??
http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=530" onclick="window.open(this.href);return false; Coupetka
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: Trojan »

Mam HB3 zamiast HB4 wsadzone od jakiegoś czasu i nie zauważyłem jakiegoś wypalenia odbłyśników. HB3 też ma 60W.
Raczej nie powinno się nic stać to nie jest jakiś chinol 100W.
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: fotografiks »

przemek pisze:w deszczu tez narva daje rade ? zastanawiam sie nad tymi swiecidelkami na swieta :lol:
Dzisiaj jak rano darłem z Krk w pełnym deszczu nie było źle... We mgle mnie oczarowały, w deszczu jest normalnie... jakieś jasne punkty lub linie widać idealnie... gorzej jak linii w ogóle nie ma.

Cieżki temat jest momencie naprawdę dużej ilości wody i jak ktoś wali po oczach z naprzeciwka...ale w takim przypadku to nigdy nic nie widziałem... nie wiem czy też tak macie ? Czy moja "kurza" ślepota się odzywa;) ?

jerek pisze:nie zniszczą w szybkim tempie odbłyśników??
Zobaczymy ;)
Jak Trojan wspominał nie są to tzw. 100W wiec wkładałem je bez większego strachu;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
ODPOWIEDZ