Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: fotografiks »

Krzysiek15255 pisze:A No dobra Ty masz spód drzwi w porządku? Tylko ten trójkąt do roboty?
Tak tak, jak wspominałem poza tym punktem są ideolo ;)


No i w końcu była chwila...na zbadanie tematu wycieraczek, które podczas deszczu w zależności od prędkości albo klepały o lewy słupek... albo ładowały się "za głęboko" pod maskę ;)

Obrazek

Luz na wycieraczkach namierzony wyszło, że to to samo miałem w IVrce. Wtedy wymieniałem całość na wyciagniete z innego... bo miałęm pół garażu gratów z rozbitka, którego kiedyś dorwałem na szrocie i ogoliłem ze wszystkiego co było. Po wymianie też już ustrojstwo miało luzy, ale mniejsze wiec nie drążyłem tematu.
Nie miałem okazji sprawdzić czy jest to rozbieralne. Ale za niedługo fura trafia do mechanika wiec wtedy sobie to zdemontuje.

Wyrąbane tulejki plastikowe 6 i 7...

Obrazek

Zobaczymy czy da sie to dostać w serwisie...i wymienić jak nie to może sprobuje coś wyrzeźbić z jakiegoś PA ew mosiądzu.


Nasi dalekowschodni bracia oferują nowe elementy za 30 dolków... wiec kusząca opcja, bo na amazonie słabo... jedyne 270 dolców z kosztami przesyłki... także w serwisie nawet nie pytam o całość :D

https://www.aliexpress.com/item/4000279 ... b201603_52


EDIT: 8.11.2019

No i wpadł zimowy setup... Sottozero ;)

Przy okazji zajrzałem pierwszy raz od 1.5 roku do gwintu... Nastawiłem się na ruszenie i ponowne przesmarowanie grafitowym smarem...
Także przygotowany do solidnej walki... patrze... a damperek jak wyjety z pudełka. Smar tak jak nakitowałem i upalcowałem przy montażu tak pięknie czysciutki dalej siedzi....

Obrazek


Takze to wlaśnie ten... poniższe Camo ze strony 20... działa jak złe... damper zakumfowany :twisted: :twisted: brutt, smrutt i pył go nie widzi :twisted:

Obrazek
viewtopic.php?f=9&t=1404&start=190" onclick="window.open(this.href);return false;

Wiec to coś jak z serii zalecane polecane, szyjta lub kupujta covery na gwincik.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: Edi »

fotografiks pisze:Takze to wlaśnie ten... poniższe Camo ze strony 20... działa jak złe... damper zakumfowany :twisted: :twisted: brutt, smrutt i pył go nie widzi :twisted:

Obrazek
Jaka gustowna nogawica :geek: ;).
Zawsze mnie rozczulały te ubranka :mrgreen:
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: fotografiks »

Edi no w końcu to pedalskie 4ry gary to i rurki muszą być :D

Święta dopiero za ponad miesiac, ale pierwsze paczki od Santy ze stanów już so.

Obrazek

Wpadnie nowa centralka. Bo "stara" nie współpracuje z pilotami, same piloty przelutowywałem dodawałem na nowo a i tak zero stabilności w działaniu, także nie inwestuje w padake i sprobuje sie wbić w istniejące okablowanie. Wyjścią są prawie identiko...tylko w poprzedniej epoce montowali jeszcze dodatkowe przekaźniki odcinające teraz centralka ma to wbudowane wiec tu może być jakiś kwas... w każdym razie zacznę od sygnału na zamek centralny bo to najważniejsze :D
Szukałem opcji na podmianke 1 do 1, ale modelu z przed 20 lat juz nie robią, zostałem przy Avitalu w sumie ze wzgledu na piloty takie ładne i zgrabne...na moje oko ;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: Krzysiek15255 »

Takie nie za brzydkie, nie za ładne :D
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: fotografiks »

Wyglądają trochę jak afrykańskie kolczyki z programów na discovery :D

Ale niestety, ale u nas wszystkie alarmy do 400 pln mają te same badziewne piloty od jednego dostawcy zza Kaukazu, które imitują kluczyki i inne rzeczy...

Doszedłem do wniosku, że skoro Amazon ma promke i zza oceanu bedzie coś ciekawszego i "firmowego" wiec padła decyzja na kolczyki ;)


EDIT:

05.06.2020

22 lata... 415.000 na blacie... to w sumie już taka studentka z doświadczeniem :D

Przez ostatnie 2 msc nie jeżdżone nic... bo czekała w ogródku u mechanika ;)

Czekała i czekała, ale zależało mi na podmianie skrzyni... I ogólnie zajęło to troche czasu... żeby zbytnio nie ruszać zardzewiałka to cały silnik poszedł do góry. Sanki są już podobno takie se... wiec to będzie chyba kolejna misja - myślę, to będzie przyszły rok bo jednak trzeba nacieszyć sie trochę jazdą;)

- Podmiana skrzyni U2N4 -> P2A8.
- Rozrząd komplet.
- Regulacja zaworów.
- Poleciały przy okazji wszystkie płyny.

Dzisiaj po południu przegląd wiec trzeba było zrobić szybkie poranne podmiany pewnych elementów świetlnych z tyłu no i cyk na stacje diagnostyczną...
Ostatnio zmieniony 17 cze 2020 10:23 przez fotografiks, łącznie zmieniany 1 raz.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: b0Ls »

Co za gwint masz?
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: fotografiks »

b0Ls pisze:Co za gwint masz?
D2 wersja Street.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: b0Ls »

Dzięki, chociaż tak teraz sprawdzam to mają dostępne tylko do CG1/2/3 a szkoda
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: fotografiks »

b0Ls pisze:Dzięki, chociaż tak teraz sprawdzam to mają dostępne tylko do CG1/2/3 a szkoda
Wszystkie CG maja te same dampery... wiec jako dobór pozostaje tylko kwestia twardości sprężyn.

EDIT 17.06.2020

No i pod wszystkich modach przyszedł czas na zamianę kółek na letnie... i jakież to zdziwienie mnie zastało...:

Szczena opadła.
Po zdjęciu opon wyglądało to jeszcze gorzej... generalnie gumiarz mówił, że coś nade mną czuwało, bo to były kilometry.

Obrazek

W zeszłym roku rąbnąłem chyba z 400 km po wymianie drążka zanim sie w końcu wybrałem na zbieżność.
Same laczki już były podjechanie od wewnątrz, ale to pęknięcie druciarni po obwodzie... dokładnie to samo było na drugiej stronie... wiec pewnie gwint się do tego tez dołożył.


15 minut memory five... i wpadły nowe laczki na drugi dzień...

Obrazek

Po pierwszych 1000 km mozna powiedziec, że grip na Pirelkach jest malina.

Obrazek

Podsumowując przed zimą wpadły nowe zimówki i teraz nowe letnie... i nauka na przyszłość:
Co 4 lata bez gadki i zastanawiania się nowe lacze... safety first!
Tym bardziej, że gwint stale kusi i dohamowywać zbytnio nie trzeba przed zakretami :twisted:
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: mieglo »

Kurczę, nieźle poszły - ilu letnie były te gumy?
ODPOWIEDZ