Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

>>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: Lebow »

Co do tarcz to nie wiem o które konkretnie chodzi i czy 3,0 to to samo co 2,0 (poza ilością śrub) ale po wymiarze który podałeś domyślam się ze chodzi o tylne, ale kuknij sobie TUTAJ.
Wymiar wnętrza to 157,6.

Co do uciekającego freonu to 150 przy układzie w który wchodzi 650 to prawie 25% i raczej wpływ na jego samoczynną utylizację ma sporadyczne używanie klimy.
W starych jednostkach wchodziło nieraz ponad 1200 (jak w moim starym Passacie)
Ja słyszałem że około 15% może samoistnie zniknąć w ciągu roku.
Jak dla mnie to obie wartości są coś naciągane albo ma to działać psychologicznie aby klient nie wnikał i częściej odwiedzał serwis.
Przy obu wartościach to w aucie żony układ już dawno powinien być pusty, a nawet zacząć uzupełniać się sam a klima chłodzi aż miło, a używana jest nawet zimą bo z tak jak Accordzie przy nawiewie na szybę automatycznie załącza się kompresor.
Zainteresowałbym się oringami jakie są w układzie, jeśli są czarne warto wymienić na zielone, jeśli nikt tego nie sprawdzał to może jak kupię osuszacz się o tym dowiem i z automatu wymienię wszystkie gumki na zielone.
MaRkO911
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2013 11:21
Auto: Accord Coupe 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: MaRkO911 »

Dokładnie lebow tak jak mówisz a tamci upierają się że ~143mm. No ale z Pejotem już dogadane. Będą Blueprinty, jak tylko dostane zwrot za te złe tarcze;p

//Edit 15.06.2014
Sprawę złych tarcz uważam za zakończoną. Zwrot dostałem bez większych problemów, uprzejmie :twisted: podziękowałem za współpracę i zamówiłem u Pejota :) Opłacone czekam już tylko na paczkę:)

A z racji ładnej pogody wypucowałem Hanie i zrobiłem małą sesyjkę nad jeziorem:) Chciałem również dziś tył posadzić niżej o te kilka cm ale nie dałem rady przekręcić tego gwintu:( Zapiekło się czy jaki czort? Prawie mi sławna żyłka poszła ale ani drgnęło:( Więc sesyjka po staremu. Hania dostała jeden nowy prezent, mianowicie owiewki od Heko, wyglądają o niebo lepiej, są lepiej spasowane i są również krótsze.

Umyć porządnie samochód to nie jest takie proste, szczególnie jak teraz nie jestem w stanie zjechać do garażu i myć w cieniu:( Pierwsza sesyjka wyszła o niebo lepiej a teraz nie jestem zadowolony z efektu no ale cóż ja zrobię, myjki bez dotykowe nie dają rady, na automatyczną nie pojadę, a dać komuś co chwila ~50 za mycie ręczne to pójdę z torbami. Muszę wymyślić inny patent:) Ale tragedii też nie ma więc ENJOY:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: maxel »

Dziwne że taki Ci się zapiekł gwint, mi po roku jazdy, łącznie z zimą bez problemu po oczyszczeniu szmatą udało się kręcić. Tak czy siak na jesień/zimę przyszłą kupuję osłony na gwint.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: slepak »

Ten przód dobrze leży:P żeby jeszcze tak tył siedział było by idealnie. Widzę droga z dojazdem nad jeziorko ciekawa:P Nic nie urwane?

P.s jeziorko gdzie?:D Rejony Kartuz czy się mylę?:>

P.s 2: Ile za owiewki płaciłeś i skąd zamawiałeś??:>

:mrgreen: :mrgreen: Pozdrawiam
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: Trojan »

Owiewki są na allegro i pewnie z 7-8 dyszek kosztują.
MaRkO911
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2013 11:21
Auto: Accord Coupe 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: MaRkO911 »

Leży ładnie i nic nie obciera, czasem troszkę ale to muszę na prawdę ostro w łuk wejść:)

Jeziorko z moich rejonów Osowa-GDA, innej blisko miejscówki żeby fajne foty porobić to nie mam:) A jak pojadę gdzieś dalej to zaraz go zabrudzę i foty już nie będą takie fajne:p

Owiewki od HekoTeam. Tu masz linka do ich sklepu http://www.e-heko.com/
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: slepak »

Pytanko mam. Jaka jest obecnie cena gwintu ISC do qp??? 2800??
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: krisss111 »

tak. 2800
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: slepak »

A czas oczekiwania?
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: krisss111 »

do 1 grudnia zbierają chętnych, a do 10 grudnia czekają na zaliczki. nie pamiętam ile dokładnie ja czekałem, ale myślę, ze gdzieś na koniec stycznia, początek lutego będą w PL. ewentualnie mogę skrobnąć do klemensa i się zapytać
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
ODPOWIEDZ