Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Srebrne CG4 z Gdańska

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Yogi248
Posty: 109
Rejestracja: 28 lut 2017 14:06
Auto: VI 99 coupe
silnik: CG4 2.0
Lokalizacja: Gdańsk

Srebrne CG4 z Gdańska

Post autor: Yogi248 »

Honda Accord
ROK: 1999
MODEL: CG 4
SILNIK: 2.0 F20B6 ( Był F20B5 ale poprzedniemu włascicielowi poszedł rozrząd :) ), manual
MOC: 147 km
KOLOR NADWOZIA: Srebrny
ŚRODEK: Czarny, grafit + plastikowe drewno
UKŁAD WYDECHOWY: Ulter ( nie znam dokładnego modelu bo nie ja go zakładałem )
UKŁAD DOLOTOWY: OEM
UKŁAD HAMULCOWY: OEM
ZAWIESZENIE: OEM
KOŁA: 17 cali Alutec
BODY-KIT: Tylni spoiler
CAR AUDIO: Chyba nie OEM, było wymienione przez poprzedniego właściciela, ważne, że gra ;)
DODATKI:
Podgrzewane fotele, elektryczny dach, podgrzewanie lusterek i elektryczna kalibracja, elektryczny fotel kierowcy, tempomat, otwieranie klapy z pilota, spryskiwacze reflektorów - jak coś jeszcze sobie przypomnę to dopiszę.
PLANY:
- Pozbycie się rudej z tylnich nadkoli
- lakierownie zderzaków w celu usunięcia rys i obtarć i spasowanie tylniego
- Wymiana radia
- Kompleksowa regeneracja felg ( gdy je kupiłem były pokrzywione i porysowane ) - ZROBIONE
- Pomalowanie zacisków na srebrno
- Regeneracja fotela kierowcy ( z lewej strony od strony drzwi jest spora dziura, jakby pies to poszarpał )
- Regulacja zaworówZROBIONE
- Ogarnięcie wysokiego spalania. Uważam, że 12L to trochę za dużo w cyklu mieszanym.
- Układ wydechowy
- Ogarnięcie niedziałającego ABS - z tego co wyszło na diagnostyce to pompa ABS
Auto posiadam od Maja 2016 r. ale wziąłem sie za nie dopiero teraz, wczesniej miałem na głowie ślub i inne głupoty, a potem przyszła zima więc nie tykałem :)
Wymieniłem:
- sprzęgło ( komplet ) + wysprzęglik, który pękł podczas wymiany płynu.
- pompa wody ( ciekła ). Przy wymianie okazało się, że stara pompa byłą względnie nowa, pewnie jakiś tani badziew.
- Łożysko z piastą prawe tylnie
- Kable, świece, kopułka, paluch
-drązki i gumy stablizatora przód/tył

Opis:
Auto zakupione całkiem przypadkowo. Potrzebowałem pilnie nowego auta z racji ślubu i pracy wymagającej dojazdu samochodem. W trakcie luźnej rozmowy z wujkiem okazało się, że ma furę na sprzedaż. Pojechałem, zobaczyłem i się zakochałem ;) Rok temu nie wiedziałem nawet o istnieniu tak pięknego auta. Samochód kupiłem za nieduże pieniądze - 7 tyś. złotych i z pewnego źródła.
Od jakiegoś miesiąca wziąłem się za doprowadzenie samochodu do stanu na jaki zasługują nasze Qpetki ;) i To chyba tyle, jak coś sobie przypomnę to napisze ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2017 18:07 przez Yogi248, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1999
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Srebrne CG4 z Gdańska

Post autor: MuzykGrzes »

Ładny kolor i widać wnętrze w świetnym stanie jak na taki przebieg ,moja kierownica (rzekome 250 tyś) i podłokietnik rozpadły się całkiem (skóra się wytarła) także przebieg jak najbardziej realny.
Tylko posadzić auto niżej bo jak kiedyś pisał escone to auto w serii po prostu nie wygląda (i bez podtekstów) ta buda aż się prosi o minimum 4 cm niżej.
Powodzenia i szerokości.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Srebrne CG4 z Gdańska

Post autor: rexio »

Dzialaj bo auto potrafi dac duzo frajdy.
Awatar użytkownika
Mosciak
Posty: 66
Rejestracja: 23 mar 2017 04:21
Auto: VI Coupe
silnik: 2,0i
Lokalizacja: Gliwice

Re: Srebrne CG4 z Gdańska

Post autor: Mosciak »

Twoja skróra wydaje się być w niezłym stanie, ale kurcze... Wydaje mi się, że do tego auta pasuje tylko banan. Czarna tapicerka sugeruje, że mamy doczynienia z przeciętnym Japońcem, a Accord Coupe nie jest samochodem byle jakim. Ile dałeś za wymianę sprzęgła?
Awatar użytkownika
Yogi248
Posty: 109
Rejestracja: 28 lut 2017 14:06
Auto: VI 99 coupe
silnik: CG4 2.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Srebrne CG4 z Gdańska

Post autor: Yogi248 »

Muszę się wam przyznać ;> skóry regenerowalem na własną rękę profesjonalnym pigmentem, dlatego tak wyglądają. Auto ma nastukane 300 tys km więc nie ma opcji żeby normalnie były w takim stanie ;) oryginalnie były grafitowe teraz są czarne w robiłem tylko przednie fotele bo tył jest w idealnym stanie.
Jeśli chodzi o sprzęgło to nie pamiętam ile dokładnie, musiałbym znaleźć w zamrażarce rachunek ale z wymianą było to mniej niż tysiąc złotych z tego co pamiętam.
I tu mam pytanie. Pomimo wymiany sprzęgła, wysprzeglika i płynu sprzęgło nadal mega nisko łapie, też.tak macie?
Awatar użytkownika
Mosciak
Posty: 66
Rejestracja: 23 mar 2017 04:21
Auto: VI Coupe
silnik: 2,0i
Lokalizacja: Gliwice

Re: Srebrne CG4 z Gdańska

Post autor: Mosciak »

jak mozess to napisz jakich srodkow do skory uzyles bo tez czeka mnie zabawa. co do sprzegla to wydaje mi sie, ze Honda tak ma :)
Awatar użytkownika
Yogi248
Posty: 109
Rejestracja: 28 lut 2017 14:06
Auto: VI 99 coupe
silnik: CG4 2.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Srebrne CG4 z Gdańska

Post autor: Yogi248 »

Mosciak pisze:jak mozess to napisz jakich srodkow do skory uzyles bo tez czeka mnie zabawa. co do sprzegla to wydaje mi sie, ze Honda tak ma :)
Użyłem środka SAPHIR - z łatwością znajdziesz na allegro.
Kierownica wyszła super, fotele też ale trochę już się ten pigment wyciera na du*ie. Mam nadzieję, że po prostu z.czasem barwa się wyrowna. Prawda jest taka, że jest to doraźne działanie nic nie zastąpi pracy tapicera.

Jeśli chodzi o sprzęgło to łapie prawie przy samej podłodze...czasami czuje zapach ścierania sprzęgła ;( ciekaw jestem czy można to jakoś wyregulowac.
A propo koloru skóry to niby fajnie mieć jasna ale na.takiej bardziej widać ślady użytkowania ;)
Editi ;
Sprzęgło kosztowało 370 zł
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Srebrne CG4 z Gdańska

Post autor: escone »

Dużo tych Srebrnych na Pomorzu się pojawia...Moja, Twoja, mieglo .... i pare innych
Gratki zakupu i koniecznie niżej z nią bo wtedy dopiero to auto ma piękną linię
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Yogi248
Posty: 109
Rejestracja: 28 lut 2017 14:06
Auto: VI 99 coupe
silnik: CG4 2.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Srebrne CG4 z Gdańska

Post autor: Yogi248 »

Pytanko - dziś przestało mi dzialac otwieranie z pilota drzwi kierowcy, pasażera chodzi nornalnie. Myślicie, że to silniczek? Może ktoś ma na sprzedaż? ;)
Awatar użytkownika
Mosciak
Posty: 66
Rejestracja: 23 mar 2017 04:21
Auto: VI Coupe
silnik: 2,0i
Lokalizacja: Gliwice

Re: Srebrne CG4 z Gdańska

Post autor: Mosciak »

Może siłownik już nie ma siły
ODPOWIEDZ