Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Maćkowóz ;-)

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
MacB
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2011 23:09
Auto: Accord coupe 2000
silnik: F20B7
Lokalizacja: Orzesze, śląskie

Re: Maćkowóz ;-)

Post autor: MacB »

Tarcze najpóźniej jesienią będą wymieniane razem z klockami, może wrzucę coś nawiercanego.
sanchez pisze:Btw. Widze że masz DRL zamontowane ... sam je podłączałeś ?
Sam montowałem, jest kilka wolnych bezpieczników więc nie było problemu z podłączeniem, najgorzej było przeprowadzić kabel z komory silnika do wnętrza :oops: męcząca zabawa.Sam montaż lamp też jest prosty, dużo miejsca na wszystko. Jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę zrobić krótkiego manuala, ale myślę, że nie jest to konieczne.
Awatar użytkownika
sanchez
Posty: 56
Rejestracja: 06 maja 2011 10:30
Auto: Accord 98-02
silnik: 2,0

Re: Maćkowóz ;-)

Post autor: sanchez »

Pytam bo też zakupiłem i w zeszły weekend chciałem montować. Niestety poległem na szukaniu "plusa za stacyjką" lub "zacisku doładowania alternatora" do którego miałem przyczepić jeden z trzech kabelków. Poza tym miałem też wątpliwości co do tego jak rozróżnić kabelek plusowy od minusowego żarówki świateł mijania ;)
Chętnie bym skorzystał z porady :)
Awatar użytkownika
MacB
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2011 23:09
Auto: Accord coupe 2000
silnik: F20B7
Lokalizacja: Orzesze, śląskie

Re: Maćkowóz ;-)

Post autor: MacB »

Sanchez, plus za stacyjką podłączyłem do tablicy z bezpiecznikami, wewnątrz kabiny od strony kierowcy, jest kilka wolnych bezpieczników. Przewód poprowadziłem z komory silnika przez otwór w nadkolu (zdjęcie) dalej nad plastikowym nadkolem, dalej obok bocznego kierunkowskazu, a do kabiny przeszedłem przez otwór razem z wiązką przewodów idących z lewych drzwi (przewody są w gumowym wężu).
Minus podłączony bezpośrednio do akumulatora (zdjęcie).
Plus w żarówce jest po lewej stronie oprawki (zdjęcie) w moim przypadku było łatwo ponieważ mam HID. Zalecam przed podłączeniem sprawdzić jednak miernikiem.
Powodzenia.
Załączniki
minus do aku.jpg
minus do aku.jpg (61.48 KiB) Przejrzano 3342 razy
plus wtyczka żarówki.jpg
plus wtyczka żarówki.jpg (54.43 KiB) Przejrzano 3342 razy
przeprowadzenie przewodu z komory silnika 1.jpg
przeprowadzenie przewodu z komory silnika 1.jpg (38.03 KiB) Przejrzano 3342 razy
Awatar użytkownika
sanchez
Posty: 56
Rejestracja: 06 maja 2011 10:30
Auto: Accord 98-02
silnik: 2,0

Re: Maćkowóz ;-)

Post autor: sanchez »

Dzięki MacB za tutorial z fotami :) postaram sie na weekendzie to zamontowac. Chociaz jeszcze jednego nie kumam :oops: :
MacB pisze:Sanchez, plus za stacyjką podłączyłem do tablicy z bezpiecznikami, wewnątrz kabiny od strony kierowcy, jest kilka wolnych bezpieczników..
Gdzie konkretnie to podłączyłeś ? Poza tym obawiam się że mi tam kabla nie starczy ...
Postaram się znaleźć rozwiązanie z tym "zaciskiem doładowania alternatora" wydaje się to najkrótszą drogą ;)
Awatar użytkownika
MacB
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2011 23:09
Auto: Accord coupe 2000
silnik: F20B7
Lokalizacja: Orzesze, śląskie

Re: Maćkowóz ;-)

Post autor: MacB »

Musisz zdjąć dolną część deski rozdzielczej, znajdującą się poniżej kierownicy, dzięki temu łatwiej dostać się do tylnej ściany bezpieczników. Potem odsuwasz fotel do końca i kładziesz się na podłodze :roll: twoim oczom ukażą się "kilometry" kabli, nie we wszystkich gniazdach są wtyczki, znajdź wolny pojedynczy konektor i sprawdź czy "+" pojawia się wraz z przekręceniem kluczyka. To podłączenie jest o tyle wygodniejsze, że można dodatkowo w obwód wpiąć wyłącznik, umożliwiający wyłączenie św.dz. gdy np. udoskonalamy hanię w garażu i potrzebny jest włączony zapłon. Co do długości kabla miałem nadmiar.
Powodzenia.
ODPOWIEDZ