Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Silber CG4 von Piter ;)

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Silber CG4 von Piter ;)

Post autor: Szaaryy »

Jesteś przewrażliwiony, pojeździsz trochę i się przyzwyczaisz ;) też często jak wsiadam rano to wszystko pracuje tak "sztywno", aż nieprzyjemnie czasami, ale 15 minut i jest ok. No to teraz niech ci służy długie lata :)
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Silber CG4 von Piter ;)

Post autor: rexio »

Na zimnym silniku to normalne że czuć bardziej przełączanie biegów.

Tarcze ja ostatnio kupiłem do Civica ATE i złego słowa nie powiem. Kiedyś w Cifie 6 gen tez miałem ATE i również wszystko było ok.
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silber CG4 von Piter ;)

Post autor: Piter »

Z tarczami do CG4 to jest taki problem, że praktycznie nie ma żadnego wyboru - są same tanie i raczej marne zamienniki. Było już o tym na forum setki razy. Coupe 2.0 ma tarcze 282mm o grubości 28mm. I to właśnie grubość stanowi problem, bo europejskie wersje miały 25mm i można przebierać jak w ulęgałkach.

Ja już powoli tego tematu mam dość. Od zakupu auta toczyłem tarcze na których auto przyjechało. Pomogło na chwilę. We wrześniu ubiegłego roku założyłem nowe - Metelli - podobno miały być dobre... i z początku były, nawet bardzo. Teraz natomiast raptem pół roku mija i przy niskich prędkościach jest w porządku, ale praktycznie każde hamowanie z >100km/h skutkuje hałasem i biciem przy niezadowalającej sile z jaką auto zwalnia. Właśnie - zwalnia, nie hamuje. :( Jestem mówiąc szczerze coraz bliższy zakupu oryginalnego zestawu w ASO - koszt ok. 1500zł (tarcze + klocki) - może to rozwiąże trwale mój problem? No chyba, że zaciski mi źle pracują - choć były teoretycznie dwa lata temu regenerowane, nowe tłoczki i nowy komplet uszczelnień...

Tak na koniec się pochwalę :) Udało mi się dorwać oryginalny zestaw narzędzi wraz z lewarkiem do coupe. Wszystko jest w stanie idealnym - najprawdopodobniej nigdy nie były używane :)
DSC_0335.JPG
Niestety nie miałem tego na wyposażeniu auta, bo Niemiec tak mocno był z nim związany, że zostawił sobie narzędzia i lewarek na pamiątkę, a w zamian wrzucił mi podnośnik od swojego Audi :D Teraz już mam oryginalny komplet - jak to się mówi - mała rzecz a cieszy :)
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Silber CG4 von Piter ;)

Post autor: wysio »

Sprawdzałeś na stacji diagnostycznej, czy tył dobrze Ci hamuje? Może tam jest problem i na przód idzie za dużo siły...
Ps. To już taniej wyjdzie kupić gdzieś zagranicą, niż u nas w ASO...

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: Silber CG4 von Piter ;)

Post autor: majorekk5 »

Ooo to ten pseudo pokrowiec to oryginał? A ja zamontowałem oryginalny pokrowiec od lamborghini ;D
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Silber CG4 von Piter ;)

Post autor: Edi »

Piter pisze: Tak na koniec się pochwalę :) Udało mi się dorwać oryginalny zestaw narzędzi wraz z lewarkiem do coupe.
Niestety nie miałem tego na wyposażeniu auta, bo Niemiec tak mocno był z nim związany, że zostawił sobie narzędzia i lewarek na pamiątkę..... Teraz już mam oryginalny komplet - jak to się mówi - mała rzecz a cieszy :)
"Mój" Niemiec nie był taki zachłanny ani sentymentalny, bo mi zostawił ten zestawik .... a nawet siatkę w bagażniku ;)
W 100% rozumiem Twoje zadowolenie :).
majorekk5 pisze:Ooo to ten pseudo pokrowiec to oryginał?
Jaki rozczarowany :D .
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Silber CG4 von Piter ;)

Post autor: slepak »

Piter a ten temat przeglądałeś? Piasty na 10000% proste i zaciski przód oraz tył sprawne?
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f= ... &start=200" onclick="window.open(this.href);return false;

Z tego co widzę linki z ostatniej strony są jeszcze aktualne, za 200 PLN masz zaciski i jarzma od VII 2.2 pod 300mm.
Wtedy droga z dostępem do tarcze ATE,Zimermann itd. wolna.
Poza tym na HAKP jest dużo VII na części, także jak byś był zainteresowany to napisz na PW to przejrzę "giełdę" , tylko jak widzę masz 2.0 to i jeszcze bez piast 5x114,3 się nie obejdzie, albo wiercenie tarcz pod 4x114,3.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silber CG4 von Piter ;)

Post autor: Piter »

slepak pisze:Piter a ten temat przeglądałeś? (...)
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f= ... &start=200" onclick="window.open(this.href);return false;
O, dzięki za info - nie zauważyłem, że tamten temat się tak rozwinął. Faktycznie takie rozwiązanie jak proponujesz wydaje się znacznie lepsze. Myślę, że najsensowniej byłoby połączyć to z wymianą piast z CG2 - rozstaw pod pięć śrub otwiera nie tylko drogę do różnych tarcz, ale również do felg, których pod 4x114,3 jest również jak na lekarstwo. Jednak do takiej konwersji musiałbym się przygotować również od strony kół, ponieważ zarówno zimowe jak i letnie mam na 15-tkach, a w takie większej tarczy nie zmieszczę. Mimo wszystko wydaje się to warte wzięcia pod uwagę. Jak rozumiem na przód idzie setup z VIIg, a tylny zacisk/jarzmo zostaje z CG4 - tyle, że z jakimś lepszym klockiem?

W kwestii Twojego pytania:
slepak pisze:(...)Piasty na 10000% proste i zaciski przód oraz tył sprawne? (...)
Przednie zaciski były regenerowane - wymiana tłoczków, gumek itp. Dodatkowo jak we wrześniu ub. r. zakładałem nowe tarcze, to było pomierzone bicie - wyniosło 0,02 wg tego co mi powiedzieli, czyli pomijalne.

Tylne zaciski natomiast były sprawne i zostały jedynie oczyszczone. Zmieniono tam klocki i nic więcej. Bicia piast na tylnej osi nie mierzono.

Bieżący problem natomiast nie pojawił się od razu po wymianie, ale po przejechaniu 4-5 tysięcy kilometrów. Na początku było wszystko Ok.
Edi pisze:
majorekk5 pisze:Ooo to ten pseudo pokrowiec to oryginał?
Jaki rozczarowany :D .
Wbrew pozorom nie jest to żaden pseudo-pokrowiec. Wykonali go z całkiem ciekawego materiału, wydaje się nawet, że nieco zbyt delikatnego, bo jest bardzo miękki i wręcz aksamitny w dotyku. ;)
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Silber CG4 von Piter ;)

Post autor: rexio »

Na mnie ten mieszek z narzędziami wywarł przesmiewcze wrazenie. Hehe, jest jak kondonik na jakas lornetke zdjełano w cccp ;) Ale oczywiscie z sentymentu narzedzia w nim mam i jezdza dzielnie przy zapasie :lol:
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Silber CG4 von Piter ;)

Post autor: Rataj »

To widzę, że mój niemiec nie był łasy na narzędzia z accorda, bo mam cały komplet :D, no brakuje mi rączki do śrubokręta z tego co pamiętam :P
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
ODPOWIEDZ