Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: polaff »

Ja wychodzę z założenia, że elementem pakietu startowego jest wymiana rozrządu. I nie chodzi mi wcale o to czy auto jest od Guras'a czy Ślepak'a czy obcej całkiem osoby.
Takie podejście wynika z kilku prostych założeń, które są dobrze wszystkim znane. Nie chodzi bynajmniej o brak zaufania i poleżenia o próbę oszustwa. Sam wymieniam - wiem co mam.

A Łukaszowi na dobrą sprawę pasek mógł pęknąć zarówno w wyniku uszkodzenia napinacza-tłumika drgań jak równie dobrze mogły myszy pasek przegryźć czy wpaść jakiś syf lub poluźniona śruba...
Uważam, że nie ma co fochów walić i robić kolejnego dymy, który do niczego nie prowadzi...
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: Guras »

Dobra Panowie na spokojnie, teraz to mogę mieć tylko pretensje do siebie że jak stawiałem auto do mechanika nie prosiłem o sprawdzenie stanu rozrządu.
Nie miałem jeszcze czasu żeby rozebrać rozrząd i zobaczyć co się stało, może dzisiaj na spokojni ogarnę bo cały weekend piłem ze smutku :?
Jeżeli chodzi o slepaka on kupił auto już z wymienionym rozrządem który Troy wymienił jakoś dwa miesiące przed sprzedażą przy przebiegu 301tys, także malkontenctwa nie było żadnego.
Nie wiem czy jest ekonomiczny sens naprawianie tego silnika co jest, co prawda był w nienagannej kondycji, nie brał nic oleju, nie kopcił, pięknie się wkręcał na obroty.
Mimo to oddanie do zrobienia dwóch głowic, przy czym może się okazać że nie będą się nadawały do regeneracji i szukanie drugich, może się też okazać że trzeba wymienić tłoki. Wydaje mi się że za dużo zachodu i pieniędzy przy tym interesie pójdzie.
Rozważam opcję zakupu drugiej jednostki, ale takiej co będzie jeszcze w aucie żeby ją sprawdzić, posłuchać silnika, sprawdzić kolor spalin, stan oleju i może trafiłaby się jakaś z niższym przebiegiem.
Nic na razie muszę zorganizować środki na naprawę bo ostatnio zrobiłem podjazd żeby mieć gdzie auto parkować na posesji i się trochę wysmarkałem z kasy.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: Trojan »

No to powodzenia :)

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: Krzysiek15255 »

Działał działaj :D
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: markus »

Ech, szczerze współczuję. Walnięty rozrząd podczas jazdy to jedna z najgorszych usterek. No niestety, tutaj zawsze trzeba zachować podwójną ostrożność: profilaktyczna wymiana, najlepiej w serwisie wyspecjalizowanym w danej marce oraz części z pewnego źródła. Życzę powodzenia w szybkim doprowadzeniu auta do stanu używalności :(
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: Guras »

No to działamy
Może jednak na zlot się pojawię :)
Obrazek
Kurde za ten silnik, rozrząd i robocizne bym pomalował całą qupete
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: Lebow »

Zawsze się możesz zabrać z tymi "łest said"....czy tam North Side :mrgreen:
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: polaff »

co to 1.0 3 cyl z łopla?
:mrgreen: :lol:
Awatar użytkownika
jacobsen
Posty: 663
Rejestracja: 02 maja 2013 18:29
Auto: Accord Coupe V6
silnik: J30A1
Lokalizacja: Elbląg

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: jacobsen »

polaff pisze:co to 1.0 3 cyl z łopla?
:mrgreen: :lol:
Co Ty? V6 nie rozpoznajesz? :lol:
Użytkownik R4.... ;)
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: polaff »

jacobsen pisze:
polaff pisze:co to 1.0 3 cyl z łopla?
:mrgreen: :lol:
Co Ty? V6 nie rozpoznajesz? :lol:
Użytkownik R4.... ;)
Z tej perspektywy wygląda jak pół v6 :D
ODPOWIEDZ