Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG2 od wysia

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
PeJot
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2013 19:19
Auto: Accord CN2 2004
silnik: N22A2

Re: CG2 od wysia

Post autor: PeJot »

wysio pisze:Ogólnie skrzynia wariuje - przeciąga, szarpie, ostro redukuje. Ale wystarczy się zatrzymać, przerzucić na P i później na D - tylko dość dynamicznie - i po tym przez jakiś czas skrzynia pracuje idealnie. Przekopałem cały Internet, ale z czymś takim się nie spotkałem...
Wysłane poprzez Tapatalk
Fajne auto i mi tez podobają się te kominy z tyłu, Accord Coupe to nie jest nudny "tatowóz" i można mu dodać agresywności przez takie duże końcówki wydechu i szprychowe felgi 8-)

A co do skrzyni to pisałeś, że lubisz agresywnie jeździć a bez dodatkowej chłodnicy oleju w ciężkich warunkach te skrzynie szybko padają, w dziale warsztat masz sporo porad dotyczących skrzyni.
Happy Owner Never Drives Anything else.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: CG2 od wysia

Post autor: wysio »

Sporo roboty w ostatnim miesiącu zrobiłem w aucie. Demontaż foteli w celu wyprania wykładziny. Tuba do czyszczenia wykładzin świetnie sobie dała radę.
Później czyszczenie skór. Nie jakimś drogim preparatem, a mydłem glicerynowym. Koszt 30 zł i świetny efekt. Mydło glicerynowe przy okazji nawilża skórę. Później najważniejsze - wymiana tulei i sworzni w górnych wahaczach na Febest i 555. Po wyjęciu okazało się, że były w tragicznym stanie. Wszystko latało.
Wcześniej też musiałem zrobić progi, bo zaczęły z tyłu nieźle korodować. Nie obyło się bez blacharza. Na szczęście nadkola, ani blacha na zewnątrz nie była ruszona, ale ruda już wchodziła. Zabezpieczyłem to podobno jednym z lepszych preparatów - biały płyn, który po wyschnięciu robi się ciemny. Była też wymiana tarcz i klocków z przodu, bo stare tarcze już nieźle biły po rozgrzaniu. Wina zapieczonych tylnych zacisków. Z tylu wymiana klocków, bo tarcze były ok. Kupiłem co prawda nowe, ale okazało się, że nie pasują, bo myślałem, że ręczny jest na bęben.
Obecnie Hanką jeździ się, aż miło. ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2093
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: CG2 od wysia

Post autor: QuicksilveR »

Kawał roboty, brawo! 8-)
Wyjęcie foteli zajmuje dużo czasu?
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: CG2 od wysia

Post autor: maxel »

QuicksilveR pisze: Wyjęcie foteli zajmuje dużo czasu?
Około jedno piwo
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: CG2 od wysia

Post autor: wysio »

Byle by nie te pierwsze pite po robocie w upalny dzień ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
jacobsen
Posty: 662
Rejestracja: 02 maja 2013 18:29
Auto: Accord Coupe V6
silnik: J30A1
Lokalizacja: Elbląg

Re: CG2 od wysia

Post autor: jacobsen »

Z tym mydłem glicerynowym to dobra sprawa. Oglądałem kiedyś program 100 napraw na TVN Turbo i tam gościu używał takiego mydła do czyszczenia skór. Jakiego użyłeś? Bo przedział cenowy zaczyna się 1 do 50 zł, zaczynając od jakiegoś zwykłego a kończąc na specjalnym do czyszczenia siodeł z lanoliną. :P
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: CG2 od wysia

Post autor: Krzysiek15255 »

Świetna robota. :D Też jestem ciekaw co to za mydło. :D
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: CG2 od wysia

Post autor: wysio »

Dokładnie też oglądałem ten sam odcinek w TVN turbo i postanowiłem wypróbować takie mydło. Wystarczy wpisać w allegro "mydło glicerynowe do czyszczenia skór".
Udało mi się kupić mydło Avel za 32 zł, ale inne w podobnej cenie też będą dobre.
Można też spróbować poszukać w lokalnych małych sklepach z chemią.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: CG2 od wysia

Post autor: b0Ls »

Janusze detalingu a nie lepiej kupić coś takiego?
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7257570544" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: CG2 od wysia

Post autor: wysio »

Myślisz, że nie znam takich zestawów? Ale wolę wydać raz w roku 40 zeta, niż 150 mimo, że starczyło by na dłużej. Z resztą mydło glicerynowe jest naturalne, a w takim zestawie dużo chemii.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ