Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG2 od wysia

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: CG2 od wysia

Post autor: b0Ls »

Ja myślę że to tylko półśrodek, a ta chemia o której wspominasz konserwuje tapicerkę i chroni od promieni UV.
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: CG2 od wysia

Post autor: krisss111 »

zestaw do skór zestawem.... ja się pytam czy po myciu skóra została czymś utrwalona?
bo w zestawie colorloca oprócz detergentu jest utrwalacz farby, a Ty czegoś użyłeś? cy tylko wymyta i czeka na nowy brud ?
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: CG2 od wysia

Post autor: b0Ls »

Przecież tam masz 3 środki jeden do czyszczenia, drugi środek zabezpiecza i chroni przed blaknięciem, a trzeci nawilża materiał. Nie istnieją taka chemia, która umyjesz raz fotele i będziesz miał spokój na x lat. Wszystko po czasie się brudzi.
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: CG2 od wysia

Post autor: krisss111 »

bOls .... pytanie było do wysia .... czy on po tym mydle glicerynowym czymś skórę zabezpieczał .... bo jak ktoś bierze zestaw, to logiczne że robi wszystkie etapy czyszczenia i konserwacji ;-)
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: CG2 od wysia

Post autor: b0Ls »

a to sorry źle zrozumiałem
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: CG2 od wysia

Post autor: wysio »

Wczorajsza wyprawa na weekend zakończyła się po 80 km urwanym kołem. Puścił dolny sworzeń. Całe szczęście że jechałem prosto i nie bardzo szybko, to udało się bezpiecznie zatrzymać.
I mam związane z tym pytanie. Czy osłona gumowa na półoś od strony skrzyni pasuje od jakiegoś innego modelu? Szlak ją trafił, jak wyrwało półoś... Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2092
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: CG2 od wysia

Post autor: QuicksilveR »

:shock: :shock: :shock: Współczuję. Jakie sworznie miałeś? Ja przy wymianie pójdę chyba w OEM.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: CG2 od wysia

Post autor: wysio »

Ten jeden mi został do wymiany i miałem to zrobić w nadchodzącym tygodniu, bo wcześniej mechanik nie miał czasu. Moja głupota, bo już skrzypiał i trzeba było nie jeździć, tylko wymienić. Także nie chodzi o jakość - mam kupione 555, ale spóźniłem się z wymianą. Będzie dobrze. Grunt, że nie strzelił na zakręcie przy dużej prędkości, bo mogło by to się skończyć tragicznie. Ciekaw tylko jestem, czy coś się tam więcej nie pogięło.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: CG2 od wysia

Post autor: slepak »

Szkoda że tak się stało... ja górne i dolne sworznie wymieniam co dwa lata, w VII genie dolne sworznie tak samą strzelają...
Na pewno do wymiany będzie przewód hamulcowy elastyczny, a jak sytuacja z pół osią? wyrwało ją ze skrzyni? Bo widziałem już różne uszkodzenia po tym jak dolny sworzeń puścił. Dobrze że nie jechałeś szybko.

P.S nie miałeś objawów ciężej chodzącej kierownicy?? właśnie poprzez zacierający się sworzeń
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: CG2 od wysia

Post autor: wysio »

Półoś wyrwało. Tak, miałem objaw ciężej chodzącej kierownicy i dlatego wiedziałem, że sworzeń jest do wymiany. Nie zdawałem siebie jednak sprawy, że może strzelić.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ